Створення і застосування віртуальних дисків в Windows

Створення віртуального жорсткого диска в Windows 10 (VHDX або VHD) — це процес створення файлу, який може використовувати розширення «.vhdx» або «.vhd» і діє як фізичний жорсткий диск, але з тією різницею, що він зберігається на цьому вінчестері. Використовуючи будь-який формат (.vhdx або .vhd) для віртуального диска, ви можете зберігати будь-які файли, включаючи документи, зображення, відео, завантажувальні файли і всю установку ОС. Єдині відмінності між цими двома форматами полягають в тому, що файл .vhdx підтримує максимальний розмір 64 ТБ, володіє стійкістю до відмов до збою живлення і забезпечує кращу продуктивність. Як правило, VHD знадобиться для додавання додаткового сховища на віртуальну машину Hyper-V, і завдяки своїй здатності підтримувати інші установки ОС цю технологію віртуалізації сховища можна використовувати для створення системи з подвійним завантаженням без зміни існуючого розділу.

Створення і застосування віртуальних дисків в Windows

Робота з віртуальними дисками в Windows.

Віртуальний оптичний дисковод і його області застосування

У міру того, як все більше і більше даних стали зберігатися на комп’ютері, планшеті або телефоні, які замінили шафи для документів, книжкові полиці, фотоальбоми та CD-холдери, нам швидко довелося зіткнутися з тим фактом, що на пристрої може бути недостатньо місця для всієї інформації, включаючи колекцію фільмів або ігор. Одним з рішень є жорсткий диск. Віртуальні розділи вінчестера переносять зберігання цифрових даних на наступний рівень. По-перше, ми розглянемо те, про що говоримо, коли маємо на увазі віртуальний образ. І один з найважливіших моментів: терміни «віртуальні диски» і «віртуальні машини» можуть бути взаємозамінні. Цифрове простір для зберігання даних і високий попит на нього будуть продовжувати рости. Багато веб-служби, що пропонують віртуальний образ в хмарі, підлягають ретельній перевірці своїх політик конфіденційності. На відміну від зберігання всіх ваших файлів на вашому власному комп’ютері або фізичному носію, з віртуальним диском ви завантажуєте свої файли на сервер. Це означає, що технічно ви будете не єдиний, у кого є доступ до них.

Віртуальний диск — це тип логічного розділу, який використовується в рішеннях віртуалізації. Він схожий на звичайний, але встановлений на віртуальній машині або віртуальному сервері. Віртуальний образ виконує ту ж задачу, що і вінчестер для комп’ютера, за винятком того, що він робить це для віртуальної машини. Він створюється менеджером віртуалізації, логічно розділяючи і розподіляючи простір між однією або декількома віртуальними машинами. Віртуальний диск можна використовувати для установки гостьових операційних систем, додатків і даних віртуальної машини. Ємність віртуального накопичувача залежить від базових вимог ємності фізичного накопичувача. В віртуалізації пам’яті віртуальний диск являє собою логічно ізольований накопичувач поверх мережі зберігання даних. Хмарне рішення для зберігання даних, встановлене на локальному комп’ютері, також використовується як віртуальний вінчестер.

Створення образу лазерного диска

Створення віртуального диска на Windows 7 образ можна за допомогою одного з безлічі додатків для роботи з образами і віртуальними приводами. Розглянемо процес на прикладі PowerISO, WinISO і WinCDEmu.

Як зробити ISO-образ CD, DVD або Blu-ray диска з PowerISO

PowerISO може створювати ISO-файл з CD, DVD або Blu-ray, виконуючи поетапне копіювання. Вся інформація, включаючи дані про завантаження, буде скопійована. Ви можете запустити ISO maker, використовуючи основну програму або контекстне меню оболонки. ISO-файл за допомогою основної програми:

 1. Запустіть PowerISO.
 2. Натисніть кнопку «Копіювати» на панелі інструментів, а потім у спливаючому меню виберіть «Зробити CD / DVD / BD Image File …».
 3. У PowerISO відкриється діалогове вікно ISO Maker.
 4. Створіть і виберіть віртуальний привід, що містить диск, який потрібно скопіювати.
 5. Виберіть ім’я вихідного файлу і встановіть формат виведення в ISO.
 6. Натисніть «ОК», щоб запустити процес створення ISO-файла.

Створення диска з PowerISO

ISO-файл через контекстне меню оболонки:

 1. Відкрийте «Мій комп’ютер» і виберіть дисковод, який ви хочете скопіювати.
 2. Клацніть правою кнопкою миші на вибраному диску, з’явиться контекстне меню оболонки.
 3. Виберіть меню «Зробити файл образу».
 4. Відкриється діалогове вікно «ISO Maker».
 5. Виберіть ім’я вихідного файлу і встановіть формат виведення в ISO.
 6. Натисніть «ОК», щоб почати процес.

Як створити файл образу ISO за допомогою WinISO

WinISO може задовольнити ваші потреби в роботі з усіма форматами образів, такими як .ISO, .BIN, .CUE, .NRG (Nero), .MDF, .MDS, .CCD, .IMG і .DVD.

 • Крок 1. Встановлення і запуск ПО. По-перше, безкоштовно завантажте WinISO з офіційного сайту, встановіть і запустіть його. Після установки запустіть програму.
 • Крок 2: Натисніть кнопку «Інструменти». Натисніть на панелі інструментів кнопку «Інструменти», а потім «Зробити образ з CD / DVD / BD». Або ви можете просто натиснути «Створити». Створення віртуального диска для Windows 10 проходить аналогічним чином.
 • Крок 3. Вибір і установка адресата. З’явиться діалогове вікно. Виберіть привід, що містить CD / DVD / BD, і в пункті призначення виберіть потрібний формат виведення, а потім введіть «Файл». Після цього ви можете натиснути кнопку «ОК», щоб почати створення ISO-файла.

Як створити файл образу ISO за допомогою WinISO

Створення образу ISO з використанням WinCDEmu

Ви можете оптимізувати зберігання даних, додатків і всього іншого, що можна записати на CD / DVD, створюючи ISO-образи і зберігаючи їх на вінчестері. Установка програми з ISO-образу набагато швидше, ніж при використанні реального оптичного диска. Подвійне натискання на образ для його монтування швидше, ніж вставка його в дисковод, а пошук правильного способу за допомогою Віндовс Search набагато зручніше, ніж пошук потрібного CD на полиці. Щоб створити образ ISO за допомогою WinCDEmu, виконайте наступні дії:

 • вставте CD, який ви хочете копіювати, в оптичний дисковод;
 • відкрийте папку «Комп’ютер» в меню «Пуск»;
 • Клацніть правою кнопкою миші значок CD і виберіть «Створити образ ISO».
 • Виберіть ім’я файлу для образу. Це схоже на збереження новоствореного документа або зображення. Натисніть «Зберегти».
 • Дочекайтеся завершення створення образу. Як тільки він буде створений, ви можете отримати фізичний CD з приводу і монтувати образ кожен раз, коли вам це знадобиться.

Створення образу ISO з використанням WinCDEmu

Віртуальний жорсткий диск

У Windows 7 Microsoft представила новий спосіб резервного копіювання ваших даних під назвою «Створення резервної копії та відновлення». Він дозволяє вам робити резервні копії всіх даних в інше місце і надає можливість створювати образ системи. Системний образ — це великий документ з розширенням VHD. Його можна використовувати для відновлення всієї системи. У windows 7 програма для створення образів була настільки популярна, що збереглася в Windows 8 і Windows 10. Знаходиться інструмент на панелі управління — Створення резервних копій та відновлення (Windows 7). Зручність резервного копіювання комп’ютера за допомогою цього методу, крім можливості повністю відновити його пізніше, полягає в тому, що ви можете перенести файл на будь-який комп’ютер Windows 7, 8 або 10, і отримати доступ до даних так само, як зі звичайного вінчестера. Тому, якщо вам потрібно скопіювати тільки кілька файлів з вашої резервної копії, набагато простіше зробити віртуальний жорсткий диск використовувати VHD, а не відновлювати резервну копію, яка спочатку повністю видалить дані, а потім скопіює збережені в образі.

монтування VHD

Щоб змонтувати образ в Windows, натисніть «Пуск» і у вікні пошуку наберіть «Керування комп’ютером». Ви також можете перейти на Панель управління, потім «Система і безпека», потім натисніть «Адміністрування», а потім «Керування комп’ютером». Якщо ви перебуваєте у вікні «Значки», натисніть «Адміністрування». Тепер в меню зліва натисніть «Керування дисками», і дочекайтеся появи списку дисків і розділів. Потім клацніть правою кнопкою миші Управління дисками і виберіть «Монтувати VHD». У діалоговому вікні натисніть «Огляд», перейдіть до цього файлу, який ви хочете підключити, і натисніть «ОК».

УВАГА. Якщо ви не встановите прапорець «Тільки для читання», ви зможете додавати, змінювати або видаляти файли / папки з віртуального жорсткого диска. Це дійсно корисно, тому що ви можете прикріпити свій файл, додати ще кілька даних, які ви хочете скопіювати, а потім просто витягти його.

Як тільки система закінчить монтування, ви побачите, що диск відобразиться як новий пристрій в Моєму комп’ютері. Windows автоматично призначить букву диска. В іншому випадку клацніть правою кнопкою миші на Primary Partition і виберіть «Змінити букву диска». Щоб видалити VHD, клацніть правою кнопкою миші на сірій області з ім’ям диска і виберіть «Вилучити VHD».

Змінити букву диска

створення VHD

Ви можете зберегти копію операційної системи і всіх особистих даних в документі за допомогою безкоштовного інструменту Microsoft. Перейдіть в розділ «Керування комп’ютером», натисніть «Управління дисками», а потім клацніть правою кнопкою миші «Керування дисками». Замість вибору Монтувати натисніть «Створити VHD». Це викличе вікно, в якому потрібно вказати розмір документа, формат і місце розташування. Рекомендується вибирати формат файлу VHDX, оскільки він менш схильний до злому і може підтримувати великі розміри. Якщо ви виберете формат файлу VHD, він порекомендує фіксований розмір. Якщо ви виберете VHDX, вам буде запропоновано динамічне розширення. Краще залишити настройки за замовчуванням. Обов’язково введіть значення розміру вашого віртуального диска. Ви можете змінити його на GB або TB в списку.

створення VHD

Тепер в управлінні дисками з’явиться ще один девайс — з позначкою «Нерозподілений». У сірому розділі для нового образу клацніть правою кнопкою миші і виберіть «Включити диск». Потім потрібно вибрати, що використовувати — MBR або GPT. Для сумісності з версіями Windows старше Vista виберіть MBR. Для нових функцій і великих жорстких дисків використовуйте GPT. Тепер клацніть правою кнопкою миші на неразмеченное області та виберіть «Новий простий том». Це викличе майстер нових томів. По-перше, ви повинні вибрати розмір нового томи. Це не може бути розмір нерозподіленого простору.

Вибір MBR або GPT

Натисніть «Далі» і виберіть букву диска для призначення розділу. Потім виберіть спосіб форматування. За замовчуванням він встановлений в NTFS, але також можна вибрати FAT32. Виберіть NTFS, якщо ви використовуєте віртуальний носій для резервного копіювання файлів з вашого комп’ютера. Натисніть «Далі» і «Готово», і все! Тепер в Управлінні дисками відобразиться новий пристрій.

Використання VHD-диска в віртуальній машині

Розширення позначає віртуальний вінчестер. Це формат, який структурований для подання стандартного вінчестера і дозволяє инкапсулировать операційну систему і дані в один файл. Цей документ підтримує всі стандартні операції. Документ знаходиться на нашому вінчестері, але весь контент записується всередині документа. Всі розділи, дані і вся файлова система зберігаються в документі, який використовується для завантаження. Зверніть увагу, що розширення може включати операційну систему і / або дані. Ім’я можна вибрати під час процесу настройки, але його розширення завжди буде .vhd. Можна створити новий документ, використовуючи доступний дисковий простір.

Образ схожий на використовуваний жорсткий диск. Після створення VHD в ньому можна створити один або кілька розділів і відформатувати їх за допомогою файлової системи FAT, ExFAT або NTFS. Коли справа доходить до розміру, VHD можна фіксувати за розміром або він може динамічно розширюватись. Фіксований VHD має зумовлене кількість місця, яке зарезервоване на фізичному носії. Це резервування також включає порожній простір. Створення VHD займає більше часу, але його продуктивність краще, тому що весь він є цілісним блоком. Динамічно розширюється VHD виділяє фізичне дисковий простір, так як віртуальна пам’ять використовується віртуальною машиною. Це означає, що розмір файлу .vhd зростає в міру використання нашої віртуальної машини. Крім того, динамічно розширюються файли VHD при видаленні файлів не стають меншими.

Існуючий образ можна монтувати (підключити), щоб він відображався в нашій існуючої операційній системі. Також можна монтувати образ як диск з можливістю читання. Таким чином, вміст образу змінити буде не можна. Монтовані образи можна витягти (демонтувати) або видалити. Перевага використання VHD — можливість завантаження та налаштування декількох версій операційної системи. При налаштуванні multiboot з використанням стандартних параметрів потрібно створити новий розділ і встановити туди Windows. При використанні образів просто створюється новий VHD. Це означає, що можна мати один розділ з декількома файлами (кілька операційних систем). Установка віртуального диска також передбачає більшу гнучкість, коли мова заходить про аварійний відновленні. Ми можемо копіювати образ з одного комп’ютера, який був пошкоджений, на інший з аналогічним обладнанням. Користувачі отримають доступ до тієї ж самої ОС і даними, що і на старому комп’ютері.

Інструменти управління

Для управління VHD можна використовувати DiskPart, Управління дисками в Windows, WIM2VHD і BCDEdit. MMC для керування дисками дозволяє створювати, монтувати і витягувати образи. За допомогою DiskPart можна створювати, монтувати, витягувати, стискати, розширювати і переглядати деталі образу. Загальні команди diskpart, використовувані для віртуального диска:

 • створити vdisk — створює образ з розміром файлу VHD, вираженого в MB (назва файлу має мати розширення .vhd);
 • монтувати vdisk — підключає образ;
 • витягти vdisk — витягує образ;
 • стиснути vdisk — зменшує розмір образу;
 • збільшити vdisk — розширює максимальний розмір, доступний в образі;
 • деталі vdisk — відображає інформацію.

Застосування команд DiskPart

У комплект автоматичної установки Windows (Windows AIK) входить утиліта-емулятор WIM2VHD, яку можна використовувати для створення образу з джерела установки Windows. Використовуючи WIM2VHD, можна створити новий образ зазначеного типу і розміру, застосувати WIM, використовувати файл Unattend для автоматизації частини завантаження Out Of Box в Windows при першому запуску генералізованого образу і застосуванні оновлень до нього.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector