Способи усунення помилки «Сервер RPC недоступний»

RPC — це спосіб обміну інформацією між процесами або між клієнтом (пристроєм, ініціюванні зв’язок RPC) і сервером (пристроєм, який з ним зв’язується) в мережі або системі. Багато вбудовані компоненти Windows використовують RPC, який в якості відправної точки для зв’язку між системами застосовує різні порти. Якщо виникли проблеми виникає повідомлення «Сервер RPC недоступний».

Способи усунення помилки «Сервер RPC недоступний»

Рішення помилки «Сервер RPC недоступний».

Причини появи помилки

У типовому сеансі RPC клієнт зв’язується з програмою зіставлення кінцевих точок сервера по TCP-порту 135 і для зазначеної служби вимагає певного номера динамічного порту. Сервер відповідає, відправивши IP-адреса і номер порту, для якого служба зареєстрована в RPC після її запуску, а потім зв’язується з клієнтом з зазначеним IP-адресою і номером порту. Можливі причини помилки «Сервер RPC недоступний» наступні:

 1. Зупинка служби RPC — коли служба RPC на сервері не запущено.
 2. Проблеми з дозволом імен — ім’я сервера RPC може бути пов’язано з неправильним IP-адресою. Це означає, що клієнт зв’язується з неправильним сервером або намагається зв’язатися з IP-адресою, який в даний час не використовується. Можливо, ім’я серверу не розпізнається взагалі.
 3. Трафік заблокований брандмауером — брандмауер або інший додаток безпеки на сервері або брандмауер пристрою між клієнтом і сервером можуть перешкоджати доступу трафіку до TCP-порту сервера 135.
 4. Проблеми з підключенням — проблема з мережею може бути причиною відсутності з’єднання між клієнтом і сервером.

Помилка «Сервер RPC недоступний»

способи вирішення

При запуску або установці деяких програм ви можете отримати повідомлення «Сервер RPC недоступний». Це часто пов’язано з синхронізацією часу, необхідної для запуску програми. Без цього деякі додатки можуть працювати неправильно чи запускатися взагалі. Що робити, щоб повідомлення більше не з’являлося, розглянемо далі.

Код помилки 1 722

Помилка тисячі сімсот двадцять два «Сервер PRC недоступний» може виникати при використанні мережного принтера або звукових пристроїв в сьомій версії Windows. Причиною може бути антивірусна програма, що блокує комунікаційні порти — для її усунення потрібно знайти параметри управління довіреними програмами в настройках антивіруса.

Помилка тисячі сімсот двадцять два «Сервер PRC недоступний»

Також помилка може виникнути через те, що в системі присутній сам вірус — варто перевірити систему і диск з допомогою іншої антивірусної програми, ніж в даний час. Для усунення натисніть Пуск / Настройки / Панель управління. Потім відкрийте Адміністрування / Служби. З’явиться вікно, в якому з правого боку ви знайдете «Сервер». На «Сервері» перевірте, чи включений автоматичний тип запуску. Змініть параметр при необхідності і перезавантажте комп’ютер.

Усунення помилка 1722

Відключення брандмауера Windows

Якщо при друку в Windows 7 з’являється помилка «Сервер RPC недоступний», проблема може критися в брандмауері. Він відповідає за блокування доступу до комп’ютера у внутрішній або зовнішній мережі сторонніми особами або додатками, що виключає можливість контролю ПК. Нижче наведені деякі поради, які дозволять вам відключити (в разі, якщо ви хочете використовувати для цього інший додаток) і включити інтегрований брандмауер Windows. Змініть ім’я комп’ютера за допомогою «Настройок»:

 1. Це один з найпростіших способів відключення мережевого брандмауера. Для цього використовуйте вкладку «Параметри системи».
 2. Зі списку доступних опцій виберіть «Мережа та Інтернет».
 3. Перейдіть на вкладку Ethernet і виберіть «Брандмауер Windows» з правого боку вікна.
 4. Виберіть включення і відключення брандмауера.
 5. У списку доступних операцій виберіть параметр «Відключити брандмауер Windows» (не рекомендується).
 6. Натисніть «ОК». Брандмауер вимкнений.

Відключити брандмауер Windows

Наступний спосіб — редактор локальної групової політики (GPO):

 1. Натисніть клавіші Win + R і введіть «gpedit.msc». Відкриється редактор локальної групової політики.
 2. Параметр, відповідальний за відключення брандмауера, розташований за адресою

«Конфігурація комп’ютера» — «Адміністративні шаблони» — «Мережа» — «Мережеві підключення» — «Стандартний профіль» — «Брандмауер Windows: захист всіх мережевих підключень».

 1. Змініть стан настройки на «ВИКЛ».
 2. Після натискання кнопки «ОК» або «Застосувати» брандмауер Windows перестане працювати.

Виклик редактора локальної групової політики

Для більш досвідчених користувачів вищезгаданий сценарій можна виконати за допомогою редактора реєстру.

 • натисніть пуск і введіть «regedit», запустіть додаток від імені адміністратора;
 • у вікні редактора знайдіть каталог

HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ SharedAccess \ Parameters \ FirewallPolicy \ DomainProfile;

 • знайдіть параметр EnableFirewall і змініть його значення з 1 на 0;
 • таким же чином відредагуйте ключ EnableFirewall в наступному каталозі

HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ SharedAccess \ Parameters \ FirewallPolicy \ PublicProfile;

 • і останній каталог з ключем EnableFirewall

HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ SharedAccess \ Parameters \ FirewallPolicy \ StandardProfile.

Закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп’ютер. З цього моменту брандмауер Windows відключається. Щоб знову відновити брандмауер за допомогою редактора реєстру, просто змініть зазначені вище значення з назвою EnableFirewall з 0 на 1, а потім перезапустіть комп’ютер.

Ручний запуск завдання services.msc

При запуску або установці деяких програм ви можете отримати повідомлення «Сервер RPC недоступний». Це часто пов’язано з синхронізацією часу, необхідної для запуску програми. Без цього деякі додатки можуть працювати неправильно чи запускатися взагалі. При недоступності функції може відбутися збій, для виправлення необхідно включити службу синхронізації:

 • спочатку натисніть меню «Пуск» і в рядку пошуку введіть «Виконати», натисніть «Enter»;
 • в наступному вікні введіть services.msc і підтвердіть кнопкою «OK»;
 • знайдіть в списку елемент «Служба часу Windows»;
 • двічі клацніть цю службу. Відкриється меню, в якому ви повинні натиснути кнопку «Виконати».

Служба часу Windows

З цього моменту повідомлення «RPC-сервер недоступний» з’являтися не повинно.

Пошук та усунення несправностей Windows

Виправити помилку в Windows 10 допоможе вбудоване засіб усунення неполадок системи. Перезавантажте комп’ютер і після подачі звукового сигналу натискайте кнопку F8 раз в секунду, поки не відкриється меню вибору варіантів завантаження. Першим з них буде «Усунення неполадок комп’ютера». Виберіть це дія і дочекайтеся закінчення операції.

Помилка в FineReader

Проблема може виникати в Windows 8 і вище і при спробі запуску служби ABBYY FineReader Licensing Service. Для перевірки стану в списку служб (як його знайти, описано вище) виберіть ABBYY FineReader Licensing Service. У вікні властивостей переконайтеся, що параметр «Тип запуску» встановлено на «Автоматичний». При необхідності змініть його, закрийте редактор кнопкою «ОК» і перезавантажте комп’ютер.

ABBYY FineReader Licensing Service

Перевірка на віруси

У Windows XP і вище повідомлення про несправності може бути викликано наявністю вірусу. Проскануйте свій ПК за допомогою антивірусної програми, слідуючи вказівкам майстра. У Windows 10 можна скористатися стандартним «Захисником». Для цього натисніть правою кнопкою миші на значок «Щит» біля годинника і виберіть «Відкрити». Запустіть перевірку на віруси натисканням відповідної кнопки у вікні.

Захисник Windows 10

Як бачите, позбутися від помилки можна багатьма способами. У цьому списку представлені найбільш ймовірні варіанти виправлення помилки. При необхідності доведеться перевстановити операційну систему, скориставшись настановним диском.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector