Соні Саунд Фордж — керівництво, можливості обробки

соні сайунд Фордж
Неважливо ви професійно займаєтеся звукообробки або виконуєте це від випадку до випадку, ви повинні розуміти, що хороше обладнання і якісне програмне забезпечення, це запорука успіху. На даний момент Sony Sound Forge, надає відмінний набір інструментів як для запису, так і для обробки звуку. Передові технології в програмуванні, використовувані в компанії Sony дозволяють їй по праву займати лідируючі позиції на світовому ринку програмного забезпечення. А строгий, без надмірностей дизайн самого інтерфейсу програми Sound Forge дозволяє максимально зосередитися на виконанні необхідної роботи над звуком. Єдина проблема даної програми — це її ціна, тому дозволити її собі можуть лише ті, кому дане заняття приносить прибуток.

Благо справу, що зараз існує достатня кількість безкоштовних програм призначених для обробки звуку, які дозволяють як частково, так і повністю повторювати функції Sound Forge.

Короткий посібник по роботі з Sound Forge

При запуску програми, користувач потрапляє на робочий стіл, який «за замовчуванням» порожній. Сюди можна завантажувати звуки в форматах .wav, mp3, .ogg і інших не менш популярних форматах як з контекстного меню, що викликається кнопкою «File» — «Import», так і за допомогою миші, перетягнувши потрібний файл з папки на робочий стіл програми. Після завантаження обраного звуку або композиції, на екрані з’являться два графіка, який зображує звукові хвилі відповідно до звуковою хвилею обраного файлу. Так як програма розроблена для роботи в режимі «Stereo», присутня можливість обробки як одночасно двох графіків, так і кожного окремо.

Вбудовані аналізатори, у багато разів спрощують роботу, як за поточним, так і по фінальному мастерингу. Аналізатор перевантажень, завдяки своїй точності, може показувати перевантаження в тій чи іншій частині спектра звукової хвилі, з порогом в 0.01 децибел, що безсумнівно допомагає у вирівнюванні звуку по всьому спектру, від низьких, до високих частот. Стерео аналізатор ж, відмінно підходить для контролю звуків, що мають стереофоническое звучання. А в купе з інструментом «Stereo Enhancer», стає зручним монітором для редагування ширини стерео в тому чи іншому проміжку звучання. Аналізатор Шума, відмінно підійде моніторингу якості звучання, а інструмент «Denoise» дозволить у багато разів поліпшити якість звукозапису, виробленої навіть в найнесприятливіших умовах.

Крім перерахованих вище моніторів і фільтрів, Sony Sound Forge, так само має і вже став стандартним набір фільтрів, як Reverb, Distortion, Chorus, Delay, Phaser і Flanger. Однак їх функціональність трохи відрізняється, від функціональності тих же ефектів в інших програмах. Це відхилення обумовлено в першу чергу тим, що в багатьох програмах цими ефектами обробляються багатоканальне звучання, що обумовлює можливість до розширення порога похибки до декількох десятих децибели. У той час як Sound Forge працює цільної хвилею, що має всього два канали звучання (лівий і правий канали), а для грамотного звукоінженера, навіть невелика похибка, може зіпсувати звучання цілої композиції.

Так само Sound Forge, як і багато інших програм для обробки звуку, має власний вбудований конвертер, який дозволить з легкістю не тільки зберігати проекти у багато популярних форматів, але і конвертувати звуки на пряму з одного формату в інший. Однак варто зауважити те, що Sony Sound Forge не найкращий софт, для створення довгих сетів, і створення міксів, як і для мікшування за участю кількох треків. Хоча сама програма, досить високо цінується в колах працівників звукозаписних студій, з причини своєї підвищеної точності і безсумнівно підвищеного функціоналу в області обробки як звукових доріжок з акомпанементом, так і для роботи з записаним вокалом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector