Принцип роботи динаміка або як він працює? —

Хотів було написати статейку з приводу вибору навушників і які краще купувати для яких цілей, але от невдача почав писати і сам же вживати певні значення величин і згадувати принципи роботи динаміків і навушників в загальному.

Тому вирішив спочатку трохи ввести в екскурс читачів, які не хочуть розбиратися в точності як працюють стандартні колонки або навушники і пояснити як говорити на пальцях що це таке і з чим його їдять.

Перше що хочу сказати, що динамік або гучномовець або електроакустичний перетворювач залежно від сфери застосування називатися може по-різному, але принцип роботи у нього однаковий. І все колонки в основному працюють однаково тільки невелика різниця полягає в тому, що ці колонки бувають різного типу, а всередині них розташовані динаміки (один або кілька в залежності від перекривається смуги частот).

сйематіческая робота динаміка

Отже, коротко, що ж являє собою динамік і як він працює.

Динамік призначений дл перетворення електричних коливань в звукові. Звукова частота це частоти, які можна почути людським вухом.

А зараз трохи відвернемося для розуміння фізики процесу. Кожен з нас тримав в руках гнучкий прутик допустимо дерев’яний і якщо цим прутом почати швидко махати він починає видавати звук, при чому є чітка залежність чим сильніше частота обертання або махів цього прута тим вище звук він видає і також чим товще і більше цей прут тим нижче звук виходить при цих нехитрих маніпуляцій.

Так ось принцип роботи звичайного стандартного динаміка заснований на цих явищах.

будова динаміка

Котушка, мембрана, магніт ну і з’єднувальні дроти.

Сигнал, вступаючи в котушку яка знаходиться в електромагнітному полі постійного магніту коливається в залежності від амплітуди поступаемого сигналу. І розгойдує мембрану (з’єднаної з котушкою) яка через коливання створює звук.

І як я вже говорив, чим нижче частота коливань даної мембрани, тим нижче звук або як прийнято говорити у музикантів — баси. Чим вище коливання, тим вище частота одержуваних звуків. І навпаки.

Кондиціонери та фільтри для води на сайті — http://dvoda.com.ua/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector