Що таке мікрофон і шумопонижувач, принцип роботи, як працюють? —

Я думаю що пояснювати що таке мікрофон і навіщо він потрібен пояснювати не потрібно так як мікрофон з’явився досить таки до появи Інтернету. Єдине що хочу відзначити пристрій мікрофона нічим не відрізняється від пристрою динаміка (про принцип роботи динаміка описувалося тут). Так, так і я не помилився якщо ви цього не знали і відразу ж задумалися над моїми словами. Різниця полягає лише в тому що в мікрофоні відбувається зворотний процес перетворення звукових хвиль в електричні (це звичайно ж спрощено, але сенс від цього не втрачається).

А ось що таке шумопонижувач на мікрофоні.

Цей пристрій більш цікаво, так як через нього іноді мікрофон злітає в ціні в кілька разів.

Як зрозуміло з назви шумопонижувач призначений для придушення і відсіювання сторонніх шумів. Сенс полягає в тому що коли ви перебуваєте на вулиці або в шумному приміщенні іноді ваш співрозмовник вулицю чує більше ніж вас. Ось для цього і потрібен шумооподавітель.

Взагалі шумоглушників існує 2 види Активний і Пасивний. Активний пригнічувач являє собою пристрій обробляє весь сторонній звук, що надходить в мікрофон за допомогою окремої схеми. Більш докладно про принцип роботи шумоподавителя я напишу в наступних випусках.

А зараз поговоримо про пасивному шумоглушник. Виходячи знову ж з назви «Пасивний» зрозуміло, що ніякої схеми і додаткових пристроїв даний мікрофон не має і значить якщо ви купуєте мікрофон а на ньому написано що він з шумоподавлювачем, а харчування мікрофона немає і батарейок в ньому теж. І подклбчается цей мікрофон через аналоговий роз’єм мікрофона, а не через USB. То знайте що даний мікрофон з пасивною системою шумозаглушення.

гарнітура плетронікс з шумоподавлювачем

Принцип роботи пасивного шумоподавителя полягає в наступному. Мікрофон приймає звук обома сторонами і також де знаходиться мікрофон отвори для надходження звуків розташовані з обох сторін. І коли ви говорите ваш голос надходить в різній фазі на мікрофон або по-простому з різною швидкістю доходить до отворів з однієї й іншої сторони, що не скажеш про сторонні шуми які знаходяться від мікрофона на відстані і надходять з однією швидкістю і тому виходять в протифазі (так як мікрофон приймає обома сторонами все звуки).

Разом виходить висновок що сигнал, що надходить в протіфазе один одного пригнічує через це не чути шуму вулиці. Зрозуміло що дана система не дуже надійна так як при близькому розміщенні звуку до джерела може виникати навіть ефект посилення, а не придушення. Але все ж це краще ніж нічого.

А також крім мікрофона в ваш автомобіль зможе потерпіти дуже якісні зміни такі як світлодіодні лампи для автомобілів, які ви зможете купити на сайті http://4usaavto.com.ua/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector