Що за програма DNS Unlocker і як її видалити

Ні для кого не секрет, що встановлювати на свій комп’ютер додаткове програмне забезпечення слід дуже обережно, так як достеменно невідомо, які саме компоненти воно несе в своїй структурі і як вони в кінцевому підсумку позначаться на працездатності комп’ютера в цілому. Будь-яке стороннє програмного забезпечення поширюється з красивою вивіскою і привабливим опис, де кожному користувачеві пропонується відкрити для себе «світ безмежних можливостей». Але чи так це насправді? На жаль, в більшості своїй відповідь немає. У цій статті мова якраз і піде про програму «DNS Unlocker», яка свого часу викликала безліч скептичних оцінок і в кінцевому підсумку фахівцями з кібер-безпеки була визнана шкідливою і потенційно вкрай небезпечною. А тому, як її видалити і уникнути негативних наслідків, буде роз’яснено далі.

Що за програма DNS Unlocker і як її видалити

Методика видалення програми DNS Unlocker.

Історія

Але для початку слід сказати пару слів про сенс використання / призначення програми «DNS Unlocker». Отже, «DNS Unlocker», по завіреннях розробників, — це вікно у безмежний світ інтернет-можливостей. Кожен користувач зможе отримати доступ до будь-якого заблокованого сайту, застосовуваний DNS-сервер в рази перевищує швидкість роботи VPN, і при цьому він найбільш простий у використанні і управлінні. Звучить заманливо, чи не так. Крім того, заявлений функціонал поширюється абсолютно безкоштовно. Але на ділі все виявилося навпаки:

 • заблоковані сайти так і залишилися недоступними;
 • швидкість роботи браузерів знижується в рази, в результаті подгрузки колосальної кількості різних рекламних компонентів;
 • самовільно проводилися зміни мережевих параметрів комп’ютера.

ВАЖЛИВО. Треба розуміти, що розглянута програма найчастіше поширювалася таємно, проникаючи в установник популярних категорій програм (плеєри, генератори, менеджери завантажень).

Дана методика під назвою «бандлінг» вже давно продемонструвала «відмінний рівень ККД», так як більшість користувачів, дотримуючись рекомендацій майстра установника будь-якої програми, сліпо слідує «уявним рекомендацій» і просто натискають «Далі», коли про це просять. А нічого більшого для «DNS Unlocker» і не треба, далі він зробить все сам. Тому перший крок щодо забезпечення безпеки свого комп’ютера і своїх персональних даних — це вдумливий підхід до процесу установки, що включає в себе вибір розширених налаштувань і перегляд всього вмісту (в тому числі нещасливий «дрібний шрифт»). Виходячи з того, що розглянута програма поширюється приховано, а, отже, вона є не цілком правомірною, простим видаленням «ярлика» тут не обійтися. В даному випадку потрібен комплекс дій, про який і піде мова далі.

DNS Unlocker

видалення

Необхідно відзначити, що навіть мінімальний слід, який може залишитися при неповній деінсталяції, може привести до повторного прояву «DNS Unlocker». Тому всі дії, описувані нижче, потрібно виконати в повному обсязі. Отже, для того щоб видалити «DNS Unlocker» і усунути наслідки його роботи, буде потрібно зробити наступне:

 1. «Штатні засоби». Почати слід з простого видалення ПО за допомогою стандартних засобів операційної системи Windows:
  • Відкрийте меню «Пуск» — «Службові» — «Панель управління»;
  • Далі виберіть «Програми та засоби» — «Видалення програм»;
  • У списку знайдіть «DNS Unlocker» і натисніть на кнопку «Видалити». видалення програм
 2. «Виправлення мережевих налаштувань». Як вже було сказано раніше, «DNS Unlocker» вносить власні правки в використовувані мережеві настройки, що обов’язково необхідно виправити. Для цього відкрийте «Центр управління мережами і загальним доступом» — «Зміна параметрів адаптера», а далі:
  • Натисніть на мережевий адаптер і кліком правої кнопки мишки викличте його «Властивості»;
  • У списку компонентів знайдіть «Протокол інтернету в версії 4 TCP / IPv4» і відкрийте його «Властивості»;
  • У вікні, знайдіть розділ з настройками «DNS-сервера». Розглядається ПО, найчастіше, вносить такі адреси:
   • 82.163.143.172
   • 82.163.142.174
  • Якщо у вас прописані саме ці адреси, то видаліть їх і, не закриваючи активне вікно, натисніть на кнопку «Додатково»;
  • В даному розділі слід перевірити наявність «підозрілих адрес» і видалити все, що викликає підозру;

Зміни параметрів адаптера

ПОРАДА. Попередньо зробіть скрішнот налаштувань або перепишіть адреси, після чого виберіть «Отримати адресу DNS-сервера автоматично» і на завершення натисніть «ОК».

 1. «Чистка залишкових слідів в реєстрі». «Щупальця» вірусного ПЗ часто доходять і до реєстру, де вони, намагаючись закріпитися в системі, залишають «ключі», за якими могли надалі відновити контроль над комп’ютером. Цього допустити не просто не можна:
  • Натисніть комбінацію клавіш «WIN + R» і виконайте команду «regedit»;Виконайте команду «regedit»
  • У вікні «Редактор реєстру» натисніть «Правка» — «Знайти» або просто «ctrl + f»;
  • У рядок пошуку введіть фразу «unlocker»;
  • Всі записи, які будуть демонстративно вказувати на основну програму, необхідно видалити;
  • Рекомендація: попередньо створіть точку відновлення, щоб уникнути появи ще більших негативних наслідків в результаті видалення важливої ​​системної записи. Але тут слід враховувати, що при поверненні до даної конфігурації сліди «DNS Unlocker» ще будуть знаходитися в системі. Буде потрібно заново їх видалити.
 2. «Перевірка ярликів». Дуже часто віруси прописують свої коди в виконуваних командах ярликів, що автоматично запускає процес їх роботи. В даному випадку це малоймовірно, але перевірити варто. Відкрийте «Властивість» ярликів використовуваних браузерів і перевірте шлях, який вказаний в однойменній рядку. Далі знайдіть вручну розташування ярлика і зіставте два отриманих адреси, вони повинні бути ідентичними.
 3. «Видалення розширень і підписок». Крім внесення змін до мережеві параметри, «DNS Unlocker» встигає «наслідити» і в роботі браузерів, впроваджуючи в їх налаштування свої рекламні блоки «ads by DNS Unlocker». Відповідно, перевірте налаштування розширень / доповнень, настройки стартових сторінок і т. П.

завершення

Останнім кроком по «знищенню порушника спокою» є повна перевірка системи антивірусним програмним забезпеченням. Кращим чином для цього підійде «AdwCleaner», який вже належним чином себе зарекомендував, а в комплексі з ним слід застосувати і «Anti-Malware».

Anti-Malware

Отже, як видно з усього вищевикладеного, найменша поступка і відсутність пильності можуть привести до того, що хвилинна установка будь-якої програми може привести до багатогодинного лікуванню комп’ютера. А всі погодяться, що приємного в цій процедурі дуже мало.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector