Що робити, якщо Skype не бачить камеру на ноутбуці?

Мільйони користувачів на планеті активно використовують Skype для спілкування. Розрізняють безліч варіантів застосування програми: текстова листування, переговори за допомогою мікрофона або ж спілкування через камеру на ноутбуці. Іноді буває так, що програма перестає бачити вбудоване в ноутбук обладнання, і не може передавати зображення. Як вчинити, якщо Skype не бачить камеру? Розберемося детальніше!

Налаштування веб-камери для Skype

У рідкісних випадках програма не може виявити вбудоване обладнання ноутбука

Можливі проблеми

Виділяють ряд причин, через які веб-камера невидима для додатка. Розглянемо найбільш популярні:

 • конфлікт або брак драйверів;
 • збій налаштувань програми;
 • несумісність версій.

драйвера

Спочатку рекомендується перевірити актуальність та наявність драйверів на камеру. Часто трапляється конфлікт драйверів: програмні компоненти заважають один одному, через що пристрій починає працювати неправильно. Найчастіше разом з ноутбуком випускається і диск з інсталяційними файлами, якщо такий є в наявності, то встановлювати бажано саме з його допомогою.

Диспетчер пристроїв допоможе розібратися, які компоненти встановлені. Зайти в нього можна через «Запуск програми» (команда dev, g, t.msc).

Пошук обладнання в диспетчері пристроїв

Якщо все працює добре, то у вкладці «Пристрої обробки зображень» буде хоча б один прилад. При наявності хреста червоного кольору навпроти камери доведеться виконувати переустановку драйвера. У нормальних умовах система пише, що камера працює нормально.

Перевірка працездатності пристрою

Перед установкою нового обладнання важливо видалити старі драйвера. Це робиться в тому ж диспетчері завдань (правою кнопкою по драйверу і виберіть «Видалити»).

Видалення застарілих драйверів

Якщо інсталяційного диска немає, викачали драйвер для камери з сайту розробника. Інший варіант — встановити утиліту, яка буде в автоматичному режимі «підтягувати» актуальні для вашого обладнання драйвера.

налаштування Skype

Програма може бути неправильно налаштована, що і викликає появу «чорного» екрану замість вашого зображення. Вирішити питання не важко:

 • знайдіть на верхній панелі програми пункт «Інструменти», натисніть на «Налаштування»;
 • зайдіть в налаштування відео і виберіть варіант «Автоматично приймати відео»;
  Автоматичне отримання відеосигналу
 • перевірте параметри приладу в пункті «Налаштування веб-камери». Іноді через зміну яскравості «картинку» для нашого ока не видно, хоча в реальності вона є.

Параметри яскравості обладнання

Головне — програма при вході в цей пункт налаштувань повинна автоматично визначити камеру.

Якщо співрозмовник вас не бачить, або ви не бачите його, клікніть по «Почати відеотрансляцію» в процесі розмови.

несумісність версій

Якщо маніпуляції не дали очікуваного результату, спробуйте видалити програму і встановити повторно. Можливо, ви користуєтеся старою варіацією, яка не бачить камеру. Найбільш актуальну версію Skype можна знайти на сайті виробника.

інші фактори

Серед інших проблем виділяють:

 • паралельно зі Skype запущена інша утиліта, в якій і функціонує в поточний момент камера. Спробуйте закрити всі програми, після чого запустіть утиліту для відеоконференцій;
 • в ноутбуці використовується кілька камер. Крім вбудованого обладнання користувачі часто використовують USB-камери. В auto режимі програма часто підбирає зовсім не той пристрій, на яке ви розраховуйте. Знайомий вам диспетчер пристроїв допоможе вирішити проблему;
  Активація потрібної камери
 • застарілий комп’ютер або ОС. Якщо в ноутбуці стоїть процесор серії Intel Pentium III, то про віртуальне спілкування можна забути, адже Skype давно не підтримує настільки старі екземпляри. Про власників Windows SP2 можна сказати те ж саме. Рекомендуємо оновити «машину» або перевстановити систему.

підсумки

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector