Що вибрати: OpenServer або Denwer

Щоб створити динамічний сайт (многостранічнік з великим набором функцій), розробники використовують програми, які імітують веб-сервер. Це дозволяє оцінити, чи коректно відображається сайт у всіх поширених браузерах, і внести поправки, якщо потрібно. На сьогоднішній день існує дві найбільш популярні програми такого типу, питання тільки в тому, яку з них вибрати: OpenServer або Denwer?

вибір ПО

Що краще вибрати для підняття локального сервера.

Локальний сервер OpenServer: можливості, переваги, недоліки

можливості

Ця програма працює з операційною системою Windows від 7-ї серії чи вищої, також частково підтримується XP і Vista.

Open Server має низку можливостей:

 • не вимагає установки на комп’ютер — його можна запустити з флешки або зовнішнього жорсткого диска;
 • швидко запускається і зупиняється;
 • сервер автоматично починає роботу при запуску програми;
 • можна вибрати режим управління доменами;
 • можлива робота через командний рядок;
 • можна перемикати модулі HTTP, MySQL, PHP;
 • досить одного кліка для доступу до доменів;
 • інтерфейс підтримує кілька мов.

Налаштування Open Server

переваги

До безперечних плюсів програми можна віднести зручний ДПІ (графічний інтерфейс користувача), можливість перегляду логів, а також різноманітність функцій для адміністрування та управління компонентами. Для новачків складена докладна і зрозуміла інструкція, як встановити локальний сервер і працювати з ним. Крім того, творці Open Server стежать за актуальними змінами в світі веб-розробки і періодично доповнюють комплектацію.

недоліки

Доводиться самостійно перевіряти наявність нової версії Open Server і переносити на неї проекти, оскільки автообновление не підтримується.

Локальний сервер Denwer: можливості, переваги, недоліки

можливості

Денвер працює на всіх версіях ОС Windows, навіть найстаріших, таких як Windows 98 і Windows 2000. Це одна з найперших програм для веб-розробки, плід праці російського фахівця Дмитро Котеровим.

У «джентльменський набір веб-розробника», як розшифровується назва програми Денвер, включені наступні можливості:

 • розміщення інсталяційних файлів на зовнішніх накопичувачах і запуск без установки (як і в Open Server);
 • робота через командний рядок;
 • після розпакування стане доступним сервер Apache, після чого можна вибирати движок для нового сайту і приступати до роботи;
 • містить базовий набір необхідних компонентів: Apache, PHP, MySQL, phpMyAdmin.

Меню Denwer

переваги

Незаперечна перевага Денвера полягає в простоті використання, навіть новачкові легко розібратися в навігації і функціях. Файли важать мало і не навантажують систему. Крім того, ця програма пам’ятає не одне покоління майстрів і вже встигла стати звичною і улюбленою.

недоліки

Кілька років тому Денвер, можна сказати, був монополістом у сфері вітчизняної веб-розробки, але потім проект перестав розвиватися, комплектація довгий час не оновлювалася і не поповнювалася. Потім розробники відновили активність: або їх надихнули успіхи OpenServer, або злякалися, що Denwer втратить популярність остаточно. Так чи інакше, роботи над новою версією програми тривають, але вона серйозно відстала від конкурента.

Тут немає зручного графічного інтерфейсу, безлічі компонентів адміністрування. Денвер не дуже добре поєднується з англізірованние версіями Windows і в його консолі з’являються ієрогліфи — потрібна ручна настройка.

сумісність програм

Початківцям веб-майстрам краще вибрати щось одне: Денвер або OpenServer — і потім починати роботу. В принципі, програми сумісні (тим більше якщо запускати їх з зовнішніх носіїв), але іноді можуть заважати один одному — якщо не помістити Open Server на інший IP або допустити виникнення однакових доменів на серверах.

Звичайно, це не єдині програми для веб-розробки — є й інші. Якщо ви коли-небудь користувалися ними, а також Denwer або Open Server, поділіться своєю думкою: залиште коментар. Можливо, комусь це допоможе зробити правильний вибір.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector