Що таке CSO і чим відкрити формат

Чи варто говорити, що існує величезна кількість різних форматів, які використовується на комп’ютерах, мобільних пристроях, ігрових консолях або на будь-якій іншій обчислювальній машині. Переважна більшість із згаданого різноманіття для рядового користувача залишається незвіданим і просто невідомим, і коли трапляються зіткнутися з невідомим форматом на жорсткому диску комп’ютера, на зовнішньому накопичувачі або на мобільному пристрої, то виникає цілком обґрунтоване бажання дізнатися, яку ж інформацію він містить. Але слід розуміти, що далеко не всі стандартні засоби Windows або навіть якісь зовнішні файлові менеджери і спеціалізоване програмне забезпечення можуть відкрити їх і дозволити ознайомитися з вмістом, а часом вони просто стають «невидимими» для операційної системи. І стикаючись з подібною ситуацією, потрібно не тільки визначити, що ж за формат у файлу, але і знайти інструмент / програмне забезпечення, яке зможе і відкрити файл і при необхідності відредагувати його змісту. У цій статті мова якраз і піде про один такому форматі, що викликає безліч труднощів в спробах його відкриття і редагування, під назвою «CSO».

Що таке CSO і чим відкрити формат

Як працювати з форматом CSO.

Що це і для чого

Отже, відразу варто зазначити, що «CSO» як такої не призначений для відкриття, а, отже, використання на персональних і мобільних комп’ютерах. Даний формат був впроваджений компанією «Sony» для свого продукту під назвою «PlayStation Portable» (він же «PSP»), що представляє собою портативну ігрову консоль з невеликим екраном, малим об’ємом оперативної і флеш-пам’яті. Саме останні характеристики і змусили розробників запровадити формат «CSO» для мінімізації використовуваних ресурсів пам’яті, яких і так вкрай мало (навіть незважаючи на всілякі розширення). «CSO» призначений для стиснення ігор, які у «PSP», і дозволяє провести 9-ти рівнева стиснення файлу, що дозволяло знизити наявні навантаження на накопичувачі, але при цьому могло привести і до незначних зависань в іграх.

У спробах зберегти фактичну корисність, Sony намагалася впровадити формати «dax» і «jso», які б дозволили купірувати вплив на швидкодію ігрового процесу, але в підсумку всі спроби істотних результатів не принесли. На відміну від образу диска «UMD» (він же оптичний накопичувач), який при бажанні можна відкрити без використання ігрової приставки, формат «CSO», що є, по суті, стислій копією «UMD», не передбачає його стороннє відкриття, що і викликає розглянуті в цій статті труднощі. Але чи говорить ця обставина, що відкрити його на комп’ютері просто неможливо. Звичайно ж, немає, відкрити його можна не тільки на комп’ютері, але і на смартфоні, про що і піде мова далі.

Як відкрити

Виходячи зі згаданої специфіки застосування розглянутого формату, можна вже здогадатися, що намагатися відкрити «CSO» файл рентабельно тільки якщо кінцевою метою виступає бажання пограти в копію гри, яка призначена для портативної ігрової приставки від Sony, на комп’ютері або смартфоні під управлінням операційної системи Android. А що потрібно для реалізації цього задуму? Правильно. Емулятори. Для того щоб запустити цей файл на комп’ютері під операційною системою «Windows» або смартфонах під ОС Android, необхідно скористатися емулятором. Найбільш оптимальним варіантом, перевіреним часом, є додаток «PPSSPP». Але слід розуміти, що навіть з наявністю даного ПЗ відкрити «CSO» може не вийти, і на це може бути безліч причин, наприклад, впроваджена захист від Sony, відсутність необхідних драйверів або просто пошкодження завантаженого, скопійованого або внутрішньо генерованого файлу. За допомогою програми «PSP ISO Compressor» можна самостійно провести конвертацію файлу «CSO» до звичного формату ISO, і в разі потреби провести його подальшу емуляцію.

PSP ISO Compressor

висновок

На закінчення варто ще раз повторити, що відсутні будь-які гарантії кінцевої працездатності імітованого гри, так як компанія Sony завжди славилася вкладаються зусиллями в боротьбу з піратством і несанкціонованому портировании своїх продуктів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector