Що робити, якщо Windows не йде в сплячий режим

Не можна сказати, що, якщо комп’ютер не переходить в сплячий режим, це для користувача є якоюсь проблемою. Справа в тому, що гібернацію, як ще по-іншому називається цей стан очікування, мало хто толком використовує. Віндовс вперше отримав можливість увійти в такий стан ще у версії 95 року.

Windows не йде в сплячий режим

Плюси і мінуси сплячого режиму

І начебто здавалося дуже корисним, коли ПК спить:

 • він не споживає електроенергію (що корисно для акумуляторів ноутбука);
 • дуже швидко повертається в систему, причому в точку, з якої довелося піти, так як до цього весь образ оперативної пам’яті був збережений у файлі на жорсткому диску. Чи не витрачається час на запуск драйверів;
 • більш того, при переході в гібернацію ноутбук не запитує і збереження створених файлів — таким чином, і вихід відбувається значно швидше.

Але з іншого боку:

 • якщо комп’ютер не йде в сплячий режим, він і не витрачає місце на гвинті;
 • деякі програми і драйвери не працюють з глибокого сну, деякі відчувають проблеми з відновленням інтерфейсу, деякі не включаються повторно в мережу.

Включення сплячого режиму в Windows 7

Включення сплячого режиму в Windows 7

Проте, не дивлячись на неоднозначність даного стану компа, якщо windows 10 не переходить в сплячий режим, новітня, тільки що встановлена ​​система, це завжди неприємно, це завжди привід задуматися, що система не в порядку. Звідси і бажання розібратися, чому не йде в сплячий режим комп’ютер, може, не заради нього самого, а заради чистоти роботи самої системи.

Проблема без чіткого рішення — можливо вплив іншої програми

Відразу скажемо, гарантованого і документально підтвердженого «від розробника» способу вирішення даної проблеми немає. Але зробити щось можна.

Для початку кілька спостережень. Виявляється, вам набагато рідше доведеться зіткнутися із зазначеною проблемою, якщо windows 8 не переходить в сплячий режим, ця версія якось більш стійка до подібного збою. Рідше з розглянутою проблемою стикаються і ті, хто поставив систему на звичайний гвинт.

А ось якщо працює сплячий режим в Windows 10 або система встановлена ​​на SSD, то ймовірність виникнення проблеми помітно зростає.

Перше, що відразу напрошується, раз помилка системна, варто спробувати відновити систему за однією з раніше створених контрольних точок відновлення.

Для того можна просто відкрити Головне меню по кнопці «Пуск» і в пошуку ввести «Відновлення системи». Ви перейдете в однойменне вікно. За кнопці «Далі» активізуємо процес, який пропонує вибрати точку відновлення (головне, щоб вона була раніше створена, хоча б одна). На все піде 3-5 хвилин, після чого необхідно буде перезавантажитися і перевіряти сплячий режим windows 7 (ну, або будь-який інший).

Відновлення системи Windows 8

Відновлення системи Windows 8

Друге — спробувати використовувати для відновлення сплячого безпечний режим роботи ПК. Таким чином, перейдіть в «Safe-mode» при завантаженні ноутбука і спробуйте викликати сплячий. Швидше за все, можливість штатним чином перейти в «сон» в безпечному режимі буде заблокована. Тому:

 1. Відкриваємо налаштування електроживлення (вікно з пунктами економії електроенергії).
 2. Переходимо в розділ «Дії кнопок харчування» (або «Дії при закритті кришки»).

  Дії кнопок харчування Windows 8

  Дії кнопок харчування Windows 8

 3. Вибираємо установку «Гибернация» або «Сон» для параметра «Дії після натискання кнопки живлення».
 4. Зберігаємо налаштування.
 5. Не виходячи з безпечного, пробуємо сплячий режим, якщо входив і виходив успішно, значить, в звичайному заважає нормально працювати одна із запущених і працюючих програм або служб. Потрібно зайнятися планомірним її пошуком. Не забуваємо, в безпечному режимі ці програми, як раз, і не запускаються.

Спочатку перевірте все, що завантажується з папки «Автозавантаження». Потім вже можна скористатися стандартним ресурсом — Диспетчером завдань, який на вкладці «Служби» і відображає все, що зараз в роботі.

Пошук носитиме повільний, інтерактивний характер — ви відключаєте служби, перезавантажуєте комп’ютер і намагаєтеся перейти в «сплячку», якщо перехід не відбувається, значить, відключені не ті служби і пошук триває, якщо — відбувається, значить, збій дає одна з відключених програм ( звичайно, можна відключати і по одній, але тоді шукати доведеться занадто довго).

Можливо проблема в драйверах

Хтось сказав, що всі проблеми на комп’ютері від цих спеціальних програм — драйверів. Що стосується нашої проблеми, то, можливо, це і так. У будь-якому випадку уважно перевіряємо і їх:

 1. Чи встановлені всі «рідні» — в диспетчері пристроїв в будь-якому випадку не повинно бути жодного сигналу про помилку — «оклику» або «питального» знака.
 2. Чи встановлені останні версії драйверів. Якщо виявлена ​​не остання версія для одного з них, то в контекстному меню пристрою сміливо вибираємо «Оновити».

Диспетчер пристроїв - перевірка драйверів

Диспетчер пристроїв — перевірка драйверів

Після рішення цих проблем перезавантажуємося і намагаємося перейти знову в «сон».

Тепер грішимо на встановлені програми

Строго кажучи, на комп’ютері не повинно бути рідко використовуваних і вже тим більше незнайомих програм. В першу чергу утиліт системного характеру, що впливають на вміст Реєстру, здійснюють чистку всього і вся, і т.п. Якщо вони є, то перевірте послідовно все.

Вплив подібних програм на сплячий режим — найпоширеніша річ. Порядок роботи звичайний — видаляємо програму, перезавантажується і намагаємося перейти в «сон».

Ну, і звичайно, віруси

Власне кажучи, перевірка на віруси повинна бути першою операцією, який би комп’ютерний збій ні досліджувався.

Запустіть будь-який викликає у вас довіру антивірус і проведіть повну перевірку всього ПК — і всіх дисків, і поточного вмісту оперативної пам’яті.

Чи не перезавантажуючись, спробуйте перейти в сплячий режим.

Якщо всі наведені пошукові операції не дали результату, значить, копати треба глибше — в стані самої системи. А тут вже не уникнути, швидше за все, її перевстановлення. Тому тримайте напоготові дистрибутив, хоча це і потрібно було зробити з самого початку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector