Що означає розширення VHD і як його відкрити

У 2005 році розробниками Microsoft був представлений новий формат — VHD. Він дозволяє створювати образи віртуальних жорстких дисків, які можна використовувати для розміщення програм, додаткових операційних систем та інших файлів в якості образів. Це дає можливість відкривати і тестувати старі програми і додатки на інший віртуальної ОС без будь-якого додаткового комп’ютерного обладнання. Вміст віртуальної машини визначається цими файлами і розташовується на хостовой операционке. Відкривати файл VHD можна за допомогою спеціального софту віртуалізації. Розглянемо базовий набір операцій, які виконуються з такими елементами.

Що означає розширення VHD і як його відкрити

Робота з розширенням VHD.

Що означає розширення VHD

Формат VHD (Virtual Hard Disc) — це розширення, яке має структуру вінчестера: файлову систему, розділи, папки і так далі. Як вже говорилося вище, компоненти запускаються за допомогою програм візуалізації.

Основні операції

Такі елементи можна створювати, приєднувати і від’єднувати, стискати, видаляти, конвертувати і багато іншого. Далі розглянемо докладно, як використовувати розширення VHD.

Як відкрити файл VHD

Існує кілька варіантів відкриття файлів. Розробники Microsoft активно підтримують цей формат і випускають спеціалізовані додатки для роботи з ним. Утиліти VirtualBox і Microsoft Virtual PC дають можливість запускати ОС безпосередньо з хостовой. Таким чином, у вас на комп’ютері може бути і Windows, і Linux одночасно.

Спосіб 1. Щоб відкрити образ і зробити доступним для перегляду, робимо наступне:

 • Натискаємо на нього правою кнопкою миші.
 • У контекстному меню натискаємо «Підключити».
 • Чекаємо, поки диск монтується.

Все, тепер вам доступна файлова система. Відключити його можна вкладкою «Витягнути» через праве натискання кнопкою миші.

Спосіб 2. Працювати з VHD-розширенням можна через базове управління.

 • Натискаємо правим кліком на меню «Пуск».
 • Вибираємо розділ «Керування дисками».
 • Знаходимо вкладку «Дії» — «Приєднати віртуальний жорсткий диск».
 • За допомогою кнопки «Огляд» вибираємо розташування потрібного нам файлу.
 • Відкриваємо його.

ПОРАДА. Можна встановити галочку «Тільки для читання», якщо ви не хочете вносити будь-які зміни.

Відключаємо його за допомогою пункту «Завершити з’єднання».

Приєднати віртуальний жорсткий диск

Спосіб 3. Відкриваємо, використовуючи додаток VirtualBox.

 • Заходимо в програму і створюємо нову віртуальну машину. При цьому вибираємо тип операційної системи, що використовується на ній.
 • Додаток за замовчуванням запропонувати створити новий диск. Ви ж можете вибрати файл з потрібною системою.
 • У меню додаткових налаштувань на панелі можна відрегулювати його роботу і конфігурувати як SATA-пристрій.

ПОРАДА. З VirtualBox можна виконувати величезну кількість операцій і коригувати роботу віртуальної машини.

Спосіб 4. Використовуємо 7-Zip. Як відомо, це один з найпопулярніших безкоштовних архіваторів, що дозволяє працювати і з образами в тому числі.

 • Запускаємо програму і шукаємо в ній потрібний нам файл.
 • Натискаємо «Витягнути».

Витягти через 7-Zip

Спосіб 5. Монтуємо за допомогою Daemon Tools. Ця утиліта не так популярна, як вона була раніше, але до сих пір активно використовується для відкриття і роботи не тільки з VHD-розширенням, а й з VDI, VMDK.

 • Запускаємо програму і шукаємо в ній потрібний нам компонент.
 • Натискаємо «Змонтувати».

Спосіб 6. Монтуємо в Microsoft Virtual PC. Утиліта дає можливість створювати віртуальні машини, в яких і можна відкривати необхідні нам документи і папки. Алгоритм дій схожий з описаному в роботі з VirtualBox:

 • Заходимо в програму і створюємо нову машину. При цьому вибираємо тип операційної системи, що використовується на ній.
 • Додаток за замовчуванням запропонувати створити новий віртуальний компонент. Ви ж можете вибрати VHD-файл з прототипом потрібної системи.

Microsoft Virtual PC

Чи можна видаляти VHD файли

Як і будь-які інші елементи, віртуальні образи можуть бути видалені або від’єднані. Зробити це досить просто:

 1. Вибираємо диск, який хочемо від’єднати або видалити. За допомогою правого кліка миші відкриваємо контекстне меню і натискаємо «Завершити з’єднання».
 2. Якщо повністю видаляти VHD образ ви не хочете, то просто підтверджуєте дію кнопкою «ОК». Для повного видалення, у вікні ставимо галочку у відповідному пункті.

Від’єднаний жорсткий диск зберігає свою функціональність і всі наявні дані. Для відновлення роботи, досить просто знову під’єднати його. Якщо ж ви повністю видаляєте його, то вся збережена там інформація стирається безповоротно разом з ним.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector