Що краще: Windows 7 або Windows 10

Зараз в інтернеті можна спостерігати постійні суперечки з приводу Windows 7 і 10. Одні доводять, що сьома версія перевершує новітню, а інші кажуть все в точності навпаки. Зрозуміло, що кожен сам вибирає ОС і визначає в ній плюси і мінуси. Щоб вас більше не мучили такі питання, сьогодні ми проведемо порівняння Windows 7 і Windows 10, визначимо переваги та недоліки кожної з версій.

Що краще: Windows 7 або Windows 10

Вибір операційної системи: Windows 7 або Windows 10.

Windows 7 або 10

Сьома версія Windows була створена в 2011 році. Минуло вже багато років, але з тих пір сімка залишається найпопулярнішою операційною системою в світі. У 2009 році була розроблена ОС Vista, яка стала цілковитим провалом компанії Майкрософт. Ніякі оновлення не змогли її врятувати, після чого розробники перейшли до створення найпопулярнішої на сьогоднішній момент операційної системи в світі. Після її появи на світло все почали проводити порівняння між нею і XP. Вона була добре оптимізована і не потребувала великої кількості ресурсів. Тепер у користувачів не дозрівав питання по вибору ОС: Vista або сімка.

Нова версія — восьма — не зовсім сподобалася користувачам своїм мобільним інтерфейсом. Між нею і Windows 8.1 була видно сильна різниця. Користувачі все одно вважали Windows 7 краще. Але потрібні були якісь зміни, після чого всі побачили Windows 10. Десятка також є однією з найуспішніших ОС від Microsoft. Вона відрізняється від Windows 7 своєю продуктивністю, функціональністю і оптимізацією. Власникам ліцензійних копій ОС була надана можливість скористатися безкоштовним тестовим доступом. Вона теж використовується на мобільних пристроях. Тепер давайте детально порівняємо ці дві відомі операційні системи.

Інтерфейс Windows 8.1

Продуктивність Windows 10 і Windows 7

Зараз ми проведемо тестування, яка з ОС працює швидше. Першим критерієм, за яким ми будемо порівнювати, є час завантаження. Сімка справляється з цим завданням на одну секунду швидше. Однак не варто вважати цей показник особливо значущим, оскільки ця різниця ви не зможете помітити. Але все ж ми намагаємося визначити, яка з систем краще справляється зі своїми завданнями. Наступним критерієм буде вихід із сплячого режиму. В даному випадку десятка значно випереджає суперника: їй вдалося вийти з цього режиму за 10 секунд, коли сімка витратила на це близько 18. Тут помітно відчувається різниця, адже сімка справляється з цим завданням практично в два рази повільніше.

Тепер давайте порівняємо, як швидко ці ОС можуть вийти з цього режиму. Тут Windows 10 знову перевершує Windows 8. Різниця приблизно на 5-7 секунд. Продуктивність роботи з накопичувачами також є важливим критерієм для порівняння. Швидкість читання трохи вище, ніж у десятки, проте це дуже невелике розходження, рівне всього лише декількох одиницях. Швидкість запису теж вище у десятки. Вона вище порядку на 40-60 Мб / с.

Системні вимоги

Системні вимоги у кожної з кожного з розглянутих нами варіантів свої. Давайте поговоримо про них докладніше. Ми вкажемо характеристики для двох архітектур систем: 32-розрядної і 64-розрядної. Якщо ви вирішите встановити перший варіант, то вичавити з вашого комп’ютера все ніяк не вийде, так як вона підтримує тільки модулі ОП, обсяг яких не перевищує 4 гігабайти.

Вимоги для установки Сімки.

мінімальні вимоги

 1. 32-розрядної версії.
  • 512 мегабайт оперативної пам’яті
  • процесор з тактовою частотою від 0,8 гігагерц
  • не менше 16 гігабайтів пам’яті на диску, куди в подальшому буде встановлюватися ОС
  • відеокарта, що підтримує технологію DX9
 2. 64-розрядної версії.
  • 1 гігабайт (1024 мегабайт) оперативної пам’яті
  • процесор з тактовою частотою 0,8 гігагерц
  • не менше 20 гігабайтів пам’яті на диску, куди в подальшому буде встановлюватися ОС
  • відеокарта, що підтримує технологію DX9

Рекомендовані вимоги

 1. 32-розрядна ОС.
  • ОЗУ, об’ємом 1 ГБ
  • процесор з частотою 1 гігагерц
  • як мінімум 20 ГБ на диску для установки ОС
  • відеокарта, підтримуюча WDDM, з наявністю 128 мегабайтів пам’яті
 2. 64-розрядна ОС.
  • мінімум 2 ГБ оперативного пам’яті
  • частота процесора від 1 ГГц
  • 20 ГБ вільного місця на диску
  • відеокарта DX 9 з драйвером WDDM

Windows 7

Вимоги для установки Десятки

Так як мінімальні вимоги для десятки не сильно відрізняються від попередньої ОС, то ми наведемо дані тільки про рекомендовані вимоги.

32-бітна64-бітна
процесор1 гігагерц1 гігагерц
ОЗУ1 гігабайт2 гігабайти
Місце на диску16 гігабайт20 гігабайт
відеокартаDX 9 і вище з драйвером WDDMDX 9 і вище з драйвером WDDM

Сподіваємося, що даний матеріал допоміг трохи визначитися, якій операційній системі варто віддати перевагу саме вам.

Яка ОС більше підходить для ігор

Кажуть, що Windows 7 краще підходить для ігор, ніж Windows 10. Однак дане судження абсолютно невірно. В деякій мірі нова Windows навіть легше тягне гри. Тому цей факт є справжнісінький міф. Баги в іграх зустрічалися і будуть зустрічатися на обох ОС. Єдине, що на десятій версії працювати некоректно можуть дуже старі ігри, які вийшли ще до Windows 2007.

Продуктивність гри в Windows 7

В якій версії швидше працюють програми для робочих завдань

Багатьох хвилює, як на цих ОС запускаються і працюють різні програми. Для початку розберемо офісні програми. Тут ніяких відмінностей не спостерігається, так як обидві системи успішно справляються з роботою в даних утиліти. Як відомо, в Windows 8 вони працюють дуже погано. Поговоримо про браузерах. Порівняємо Mozilla Firefox і Google Chrome. На подив, Гугл Хром більш стабільно працює на 7-ке, ніж на 10-ке. Відмінною особливістю останньої є наявність власного браузера Edge, який дуже полюбився користувачами цієї ОС. Він вважається більш функціональним і продуктивним у порівнянні з Мазілу і Хромом. Як відомо, програми від Adobe вимагають від вашого комп’ютера дуже багато ресурсів. Для прикладу ми взяли Фотошоп. Різниці в його роботі на кожній з систем не спостерігається.

інтерфейс

Інтерфейс є однією з важливих характеристик. І саме через неї між користувачами часто виникають суперечки. У десятці весь вміст представлено у вигляді квадратів, як у вісімці. Сімка ж є класичним варіантом без всяких проблем. Це всього лише справа вибору. У 10-ке ви можете вибрати як плитковий режим, так і стандартний. У 7-ке такої можливості немає. Якщо ви бажаєте встановити на всі ваші пристрої ОС від Майкрософт, то вам варто вибрати саме новітню версію. Кнопка Пуск в ній є змішаною, а саме, вона може бути як у вигляді плиток, так і в класичному варіанті. Ще однією перевагою 10-ки є голосовий помічник Cortana. Він дозволить вам набагато швидше переміщатися по вашому ПК. Зрозуміло, помічник розуміє тільки англійську мову, проте навіть знаючи його на базовому рівні можна спокійно їм користуватися.

Голосовий помічник Cortana

висновок

Підведемо підсумки. Якщо порівнювати продуктивність Windows 7 і 10, то особливих відмінностей не виявляється. Однак швидше справляється з завданнями десятка. До того ж, до того моменту, як 7-ка стала найпопулярнішою, їй довелося зазнати безліч змін. 10-ка ж стала відомою вже відразу після її виходу. Ще варто звернути увагу на інтерфейс, так як не всі користувачі можуть швидко звикнути до нового дизайну. Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам визначитися з вибором ОС і ви оберете найкращий варіант для свого комп’ютера. Якщо у вас залишилися питання після прочитання статті, то задавайте їх у коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector