Що краще: WhatsApp, Viber або Telegram

Одвічна суперечка смаків — що краще, кому що більше подобається, і кому що більше підходить. Критерії вибору для кожного свої, але для визначення, який месенджер є найкращим, для порівняння варто виділити хоча б 5 основних аспектів роботи, за якими і буде визначатися лідер:

 • простота реєстрації;
 • дизайн та оформлення;
 • функціонал;
 • захищеність;
 • адаптація з іншими платформами.

Який месенджер краще: WhatsApp, Viber або Telegram

Можливо, для когось критерії відбору будуть відрізнятися, питання впирається в усі той же спір смаків.

простота реєстрації

Напевно, це єдиний критерій, в якому немає лідера, так як реєстрація максимально проста у всіх трьох Мессенжер і зводиться тільки до вводу номера телефону з подальшим введенням коду безпеки.

В даному аспекті 10 з 10, для кожного представника.

Дизайн та оформлення

Поряд з пропонованою функціональною частиною це один з основних критеріїв при виборі месенджера для використання.

Для тих, хто віддає перевагу яскравому зовнішнє оформлення з великою кількістю відтінків, ідеальним рішенням буде вибрати «Viber», і до речі, «слабка половина» людства і вибирає «Вайбер» саме через помітності.

У «Вайбере» основним кольором виступає фіолетовий, який є незмінним незалежно від обраної теми оформлення.

Вікно програми Viber

«Ватсап» і «телеграм», навпаки, є повними протилежностями, надаючи більш класичний, темний інтерфейс.

Вікно програми WhatsApp

WhatsApp

Зміни теми зовнішнього оформлення і вікна чату реалізовані у всіх випробовуваних, але в цьому досить несподівано поступається «Viber», пропонуючи на вибір тільки 19 попередньо встановлених тем, чим суттєво відрізняється від «WhatsApp», де їх число перевалює за 50, і «Telegram» — в районі 30.

Вікно програми Telegram

Telegram

Але в будь-якому випадку «Вайбер» і «Ватсап» розглядаються в основному як молодіжні програми для спілкування, а «телеграм» відносять до більш вікової публіці, яка цінує мінімалізм.

Розглядаючи тонкощі дизайну і зовнішнього оформлення інтерфейсу, варто виставити наступні бали за порівняння особливостей дизайну і зовнішнього оформлення:

 • «Viber» — 7 з 10;
 • «WhatsApp» — 8 з 10;
 • «Telegram» — 7 з 10.

функціонал

Отже, порівнюємо функціонал. Звичайно, всі можливі параметри розібрати і порівняти дуже важко, якщо взагалі можливо, але варто виділити наступні моменти:

Який месенджер краще: WhatsApp, Viber або Telegram

Дана таблиця не надає інформацію про всі аспекти функціональної складової месенджерів, але дозволяє наочно продемонструвати рівність всіх 3 випробовуваних.

В основному розробка здійснюється для двох лідируючих операційних систем — це iOS і Android, але користувачів з операційною системою Windows Phone чимало, а функціонал для даної ОС істотно поступається своїм більш іменитим конкурентам, за що месенджери і отримали по мінуса.

І тут три випробуваних дружно отримують по «8» балів.

Захищеність (Безпека)

Нарівні з функціоналом, цей найважливіший аспект є головною відмінністю при визначенні кращого застосування для спілкування.

Але, на відміну від попередніх пунктів, тут явний лідер — і це «Telegram». Розроблявся він на основі протоколу «MTProto» і використовує двошарове шифрування — «клієнт — сервер» і «сервер — сервер», засноване на 256-бітному AES, RSA 2048 і обміні ключами за методом Діффі-Хеллмана.

Підсумовуючи, справедливо буде сказати, що безпечніше додатки, ніж телеграм і не знайдеш, також даний месенджер надає можливість здійснення максимальної безпечної передачі даних в великих обсягах.

Незважаючи на гучні заяви від «WhatsApp» і «Viber», що вони жодним чином не відрізняються від «Telegram» в захищеності, при детальному розгляді стає зрозуміло, що рівень безпечного з’єднання істотно нижче, ніж у менш іменитого конкурента.

Але це не говорить про те, що у «Viber» і «WhatsApp» невеликий ліміт довіри, обидва додатки шифрують повідомлення, привласнюючи їм унікальний ключ і номер, а другий ще має і вбудоване наскрізне шифрування.

Варто похвалити всі розглянуті в даній статті додатки в можливості здійснення двофакторної аутентифікації.

Беручи до уваги все вищесказане, справедливо буде виставити наступні бали (кращу оцінку очікувано заслужив «Telegram»):

 • «Viber» — 6 з 10;
 • «WhatsApp» — 7 з 10;
 • «Telegram» — 10 з

Адаптація з іншими платформами

У порівнянні з іншими розглянутими параметрами, на жаль, в даному аспекті «кульгають» все випробовувані, так як переважна більшість користувачів використовують iOS і Android, але як вже згадувалося раніше, ще досить користувачів операційних систем Windows Phone або BlackBerry.

Користувачі даних операційних систем істотно обділені доступним функціоналом, на відміну від більш іменитих ОС, що можна відзнач як величезний мінус.

Наприклад, яскраво анонсована можливість здійснювати відео-дзвінки присутній тільки у «WhatsApp».

Відео-дзвінки в WhatsApp

Але завдяки тому, що сам по собі «Telegram» створювався і розглядався спочатку, як серйозний і безпечний месенджер, без великої кількості другорядного функціоналу, різниця між додатками для різних операційних систем незначна. Даний факт дозволяє і в цьому розборі стверджувати, що «Telegram» краще, ніж «Viber» і «WhatsApp»:

 • «Viber» — 6 з 10;
 • «WhatsApp» — 7 з 10;
 • «Telegram» — 8 з 10.

підсумок

Сума набраних балів:

 • «Viber» — 37 з можливих 50
 • «WhatsApp» — 39 з можливих 50
 • «Telegram» — 43 з можливих 50

Наочно видно, хто явний лідер даного порівняльного огляду, і що ж вибрати між Вайбером і Ватсапом. І так, дійсно, смаки можуть відрізнятися і відрізнятися істотно, але з кожним днем ​​прихильників «Telegram» стає все більше і більше, і варто зазначити, що це цілком заслужено.

Добре, для тих, хто все ще сумнівається, що краще — «Telegram» або «WhatsApp», ще одна порівняльна таблиця, де до порівняння застосовується функціональна різниця і не тільки ті відмінності, які були розглянуті вище, але і інші, досить цікаві відмінності :

Порівняння «Telegram» або «WhatsApp»

Порівняння «Telegram» або «WhatsApp»

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector