Що краще — LibreOffice або OpenOffice

LibreOffice — безкоштовний пакет програм, аналогічний пакету Microsoft Office. Точно так само містить текстовий редактор, графічний, інструменти роботи з базами даних, презентаціями, таблицями і формулами.

LibreOffice або OpenOffice

Apache OpenOffice — це також вільний пакет подібних програм. З’явився раніше і, по факту, LibreOffice є відгалуженням від OpenOffice, покликаним бути більш вільним і з менш централізованим управлінням. Відповідно, обидва ці проекту багато в чому схожі.

Вибираючи, що краще — LibreOffice або Openoffice, — потрібно звернути увагу на склад пропонованих програм, їх можливості і здатність коректно відображати файли MS Office і навпаки.

Склад пакетів:

 • текстова програма Writer;
 • аналог Excel, редактор Calc;
 • графічна програма Draw;
 • презентації Impress;
 • редактор формул Math;
 • інструмент роботи з базами даних Base.

Як бачите, за складом програм не поступається відомому продукту Майкрософт. Навіть виграє, оскільки в останніх версіях Access не включені до складу пакета, а випускається як окремий продукт.

Обидва продукти випускаються на Windows, Mac і Linux, але Лібре Офіс є ще і для Андроїд, а також існує версія Portable, тобто не вимагає установки.

Системні вимоги

Відкритий Офіс може працювати на комп’ютерах, які відповідають таким вимогам:

 • Windows XP, 2003 2012 Vista, 7, 8, 8.1, 10, Linux6 і вище, OS X 10.7 і вище;
 • 256 мегабайт оперативної пам’яті, рекомендовано 512;
 • від 650 МБ вільного місця на вінчестері для Windows, 400 МБ для інших систем;
 • процесор Intel для OS X;
 • графічний пристрій з роздільною здатністю 1024х768 і вище.

Вимоги для Лібреофіс:

 • Windows XP SP3, Vista, Server 2008, 7, 8, Server 2012 10, Linux 2.6.18 або вище, OS X 10.8 або вище;
 • 256 мегабайт оперативної пам’яті, рекомендовано 512;
 • від 1,55 ГБ вільного місця на диску для Windows і Linux, 800 МБ для OS X;
 • графічний пристрій з роздільною здатністю 1024х768 і вище;
 • процесор Intel для OS X, Pentium-сумісний для Linux (Pentium 3, Athlon і вище).

Як видно, другий варіант вимагає трохи більше системних ресурсів, але відмінності не принципові.

порівняння

Щоб визначити, встановити більш новий LibreOffice або вибрати перевірений часом OpenOffice, необхідно порівняти їх за різними показниками, визначити, які відмінності важливі, а на які не варто звертати увагу:

 1. Управління та інтерфейс. За цим показником обидва продукти схожі і максимально наближені до виду панелі управління MS Office. Так що перейти з нього на будь-який безкоштовний пакет буде гранично просто. Вам не доведеться перенавчатися і заново читати про функції кнопок і їх розташування. У обох програм панелі інструментів настроюються і містять різноманітність функцій. Трохи відрізняється лише дизайн. Таким чином, за зручністю управління в поєдинку LibreOffice vs OpenOffice нічия.
  Управління та інтерфейс в OpenOffice

  Управління та інтерфейс в OpenOffice

  Управління та інтерфейс в LibreOffice

  Управління та інтерфейс в LibreOffice

 2. Функціональні можливості. Багатьох цікавить, чи не буде безкоштовний офісний пакет обмежений в функціоналі. Ось огляд основних характеристик продуктів:
  • наявність великої кількості розширень для обох систем;
  • підтримуються основні інструменти редагування;
  • в LibreOffice більш широкий функціонал, ніж у Опенофіса, зокрема, підтримуються вбудовані шрифти, можливість імпорту зображень svg в Writer і їх редагування, динамічне відображення кількості сторінок і символів, а не просто номер поточної сторінки.
 3. Сумісність з MS Office. Здатність коректно відображати файли, створені в додатках Microsoft, і навпаки — є, мабуть, ключовою характеристикою. Оскільки переважна більшість організацій, так і приватних осіб використовують продукт Майкрософт. Більш того, поширена система Windows також належить цій компанії, відповідно, конкурувати з рідним для неї програмним пакетом вельми складно. Саме тому найчастіше альтернативні офісні додатки використовуються на Linux.

LibreOffice більш досконалий в плані сумісності, особливо це стосується текстового редактора. Він прекрасно працює з форматом doc і docx, редагує і зберігає. А OpenOffice їх відкриє, але після редагування запропонує записати в своєму форматі. У обох пакетів виникають проблеми з файлами, що містять макроси, складні елементи оформлення. Окремо варто сказати про презентаціях. Зроблені в безкоштовних програмах, вони без проблем відкриються в PowerPoint, однак зворотний процес не завжди успішний. Справа в тому, що PP набагато більш потужний і далеко не всі функції присутні в безкоштовних аналогах. Те ж саме можна сказати про відображення графіків і діаграм.

 1. Швидкість і зручність роботи. LibreOffice — більш динамічно розвивається продукт, який прагнути конкурувати з MS Office. Він більш цілісний, зручний в роботі і налаштуванні, продуманий в дрібницях. Але більш вимогливий до системи і, відповідно, працює повільніше на старих комп’ютерах.

Проведене порівняння OpenOffice і LibreOffice показує малу кількість відмінностей між пакетами. Libre новіший і відрізняється хорошою функціональністю. Зручно, що у нього є портативна версія, яка не потребує установки. Ви можете просто принести його на флешці і запустити прямо з неї. А також є версія для смартфонів Android.

Але OpenOffice перевірений часом і добре зарекомендував себе як альтернатива Майкрософт. Кому-то дійсно буде зручно працювати в ньому, а переваги Libre не принципові. Найвірнішим способом вибору буде просто спробувати і той і інший продукт і визначити найбільш зручний саме для вас. Якщо ви знаєте про якусь відмітну перевагу будь-якого з розглянутих пакетів, розкажіть про нього в коментарях або просто поділіться досвідом використання безкоштовних офісних додатків.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector