Професії майбутнього! Що очікувати і що вивчати? —

шлях в майбутнє
Стан економіки та можливість її розвитку є головними факторами впливу на майбутнє ринку праці та подальші перспективи різних фахівців. Протягом останніх 15 років спостерігаються серйозні зміни на біржі праці і, раніше малопрестижні і низькооплачувані посади, такі як кухар або зварювальник, починають цінуватися і добре оплачуватися. А такі популярні і високооплачувані раніше посади юриста та менеджера, втратили свій статус і перспективи, ринок просто пересичений фахівцями в даних сферах.

В майбутньому, ймовірність потрясінь на ринку праці тільки зростає, що неминуче спричинить зміну перспектив і пріоритетів. Але одне варто розуміти напевно, чим краще фахівець в конкретно взятій області, тим вище буде оплата його праці. Таким чином, бажано визначитися з Вашими бажаннями і можливостями ще до закінчення школи і чим раніше ви зрозумієте, що хочете стати дизайнером, програмістом, архітектором, інженером, тим більше часу на підготовку буде у вас і ваших дітей.

робототехніка курси

Що може змінити штучний інтелект?

Те, що раніше здавалося фантастикою, стало абсолютно реальним і міцно входить в наше повсякденне життя. Штучний розум все більше впроваджується в усі сфери життя, поступово зменшуючи потребу в людино-ресурсах. Найбільші корпорації, чиїми продуктами людство користується кожен день, вкладають мільярди доларів у розвиток автоматизації робочих процесів. Їх цілі прості і зрозумілі — зменшення витрат, виключення людського фактора і збільшення швидкості виробничих процесів.

Однак, відомі діячі у сфері науки, такі як Стівен Хокінг і Ілон Маск всерйоз вважають штучний інтелект загрозою людству. Удосконалення роботів неминуче призведе до втрати роботи мільярдами людей, в досить короткий проміжок часу, виходячи з чого Маск виніс пропозицію про виплату мінімальних компенсацій кожній людині.

Найімовірніше, в століття робототехніки, зберегти конкурентоспроможність зможе тільки кваліфіковану працю. Є навіть така думка, що фахом інженера, програміста можуть втратити свою актуальність.

Здоров’я, медицина і навколишнє середовище

Незважаючи на збільшення тривалості життя, стан здоров’я людей неминуче погіршується. Використання хімії веде до мутацій в генофонді, через що людство в більшій мірі схильне до хвороб, ніж раніше. Самі захворювання також мутують і пристосовуються до навколишнього середовища швидше людей, з-за чого зростає необхідність в медичних послугах, до того ж кваліфіковані фахівці будуть потрібні не менше, ніж високотехнологічне обладнання. Даний фактор сприятливо позначиться на розвитку сфери медичних послуг, що збільшить попит на послуги фахівців. Крім цього поняття лікаря швидше за все змінитися і можливо буде мати більше спільного з галуззю біотехнологій. Теж стосується і навколишнього середовища, світу тварин і рослин.

Висновок.

Спостерігаючи настільки стрімкі зміни в сучасному світі, на 100% не можна бути впевненим ні в одному прогнозі. Непередбачувані метаморфози на ринку призводять сьогодні до того, що, вибираючи престижну професію і отримуючи освіту за нею, по закінченню навчального закладу, молоді люди потрапляють в умови, коли даний вид діяльності втратив престиж і актуальність. І навпаки, раніше незатребувані вузькопрофільні спеціальності стали вкрай популярні і необхідність кадрів в цих сферах відчувається вкрай гостро. Зрозумілим є одне в майбутньому, потрібно бути готовим неодноразово перекваліфікуватися і постійно навчатися, щоб пристосуватися до нових умов. Дні, коли можна було вивчити Word і Exsel і при цьому сидіти на одній посаді за 10 років — пройшли.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector