Огляд свіжої збірки Windows 10 Insider Preview

Windows 10

На цьому тижні компанія Microsoft випустила дві тестові збірки Windows 10 з послідовними номерами — 10158 і 10159. Вони доступні учасникам програми Windows Insider. Що нового в них з’явилося?

Нова сторінка входу

У Windows 10 з’явилася нова сторінка входу з новими шпалерами.

Windows 10

Компанія Microsoft навіть виклала на YouTube відео, на якому показано, як створювалася ця краса.


Ці шпалери тепер використовуються в якості стандартних для робочого столу. Їх можна завантажити окремо.

Стартове меню

Windows 10

Стартове меню стало більш чуйним — на нього більше не потрібно натискати кілька разів, воно відкривається з першого натискання. У всіх стандартних додатків і папок тепер власні іконки, а не «заглушки» (деякі іконки оновлені). У списку встановлених додатків можна викликати алфавіт для більш швидкої навігації. Тривимірна анімація живих плиток, зникла в одній з попередніх збірок, повернулася назад.

Панель завдань

У більшості додатків Microsoft в панелі завдань мінімалістичні білі значки додатків. Швидше за все, сторонні розробники теж підуть за цим трендом. Колір панелі завдань трохи темніше, ніж у стартового меню.

Коли додаток вимагає уваги користувача (наприклад, прийшло повідомлення в Skype або Telegram), його іконка в панелі завдань підсвічується помаранчевим кольором.

Дизайн випливають меню додатків в панелі завдань був оновлений — світлий фон змінився темним і з’явилися роздільники.

Windows 10

Значок клавіатури і кнопка для показу прихованих значків також були оновлені.

Віконечко з годинником і календарем стало напівпрозорим — в колір обраної теми оформлення.

Windows 10

центр повідомлень

Windows 10

Центр повідомлень тепер не вибивається із загальної стилістики Windows 10 і виглядає більш завершеним. У деяких перемикачів були оновлені іконки. З’явилася кнопка «Примітка» для запуску OneNote.

режим планшета

В режимі планшета з’явилися дві нові кнопки — для виключення або перезавантаження пристрою і доступу до списку всіх встановлених додатків. Фон в списку відповідає обраної колірної схеми операційної системи.

Cortana

У Росії Cortana як і раніше не працює. Американські користувачі Windows 10 помітять в цьому асистент деякі візуальні зміни — наприклад, фон меню відповідає оформлення Windows.

Крім того, Cortana періодично тепер нагадує користувачеві про своє існування, задаючи різні питання ( «Що я можу зробити для вас?», «Ви тут?») На щастя, це відбувається не часто, а лише іноді після виходу пристрою з сну. В налаштуваннях Cortana можна вказати, щоб помічник запускався тільки голосом (по команді «Хей, Кортан»). Він дізнається голос «господаря» і не стане реагувати на чужі голоси.

параметри

Windows 10

З системних налаштувань пропала можливість установки додатків на карту пам’яті. Документи, фотографії, музику і відео, як і раніше можна зберігати на знімний носій.

В параметрах входу більше немає опції Windows Hello. Ймовірно, вона буде тільки на пристроях, оснащених біометричними сенсорами.

Windows 10

В налаштуваннях конфіденційності з’явився розділ з керуванням параметрами синхронізації комп’ютера з іншими пристроями (Xbox One, телевізором і т.п.) Тут же можна дозволити цим пристроям доступ до карти пам’яті або зовнішньому накопичувачу комп’ютера або планшета.

магазин додатків

Магазин додатків для Windows 10 вийшов зі статусу бета і тепер називається просто «Магазин». Магазин, який використовувався в Windows 8 і попередніх збірках Windows 10, пропав.

Microsoft Wi-Fi

У нових збірках з’явився додаток Microsoft Wi-Fi для підключення до мереж Wi-Fi по всьому світу.

Microsoft Edge

Windows 10

Новий браузер Microsoft, відомий раніше як Project Spartan, був перейменований в Edge. Після поновлення з нього пропадають закладки, куки, історія перегляду сайтів і сторінки, збережені для відкладеного читання. Браузер не тільки змінив ім’я, а й отримав кілька нововведень, в тому числі темну тему оформлення і можливість вивести кнопку домашньої сторінки зліва від адресного рядка. Крім того, можна вказати, що буде відкриватися при його запуску: порожня сторінка, домашня сторінка або вкладки, які були відкриті в минулий раз. Через налаштування можна імпортувати в Edge закладки з іншого браузера. Найпомітніше нововведення — в Microsoft Edge тепер є менеджер паролів, в якому зберігається інформація про облікові записи, необхідних для входу на різні сайти.

Тестовим збірок Windows 10 як і раніше не вистачає стабільності, в них дуже багато багів юзабіліті. Проте, Microsoft сподівається відполірувати систему до досконалості вже в найближчі тижні. Офіційний випуск Windows 10 намічений на 29 липня. Залишилося менше місяця.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector