Огляд macOS 10.14 Mojave — повний список змін

macOS 10.14

Компанія Apple випустила macOS Mojave 10.14, в якій була покращена робота з файлами і додатками, з’явилася темна тема оформлення, динамічні шпалери (вони змінюють колір протягом дня), три нових додатки і були поліпшений захист призначених для користувача даних. На цей раз список підтримуваних пристроїв скоротився, наприклад, оновлення не можна встановити на iMac, випущені в 2011 році. Так тепер виглядає список сумісних комп’ютерів:

— МacBook (початку 2015 року та новіше)
— iMac (кінця 2012 року і новіше)
— MacBook Air (середини 2012 року і новіше)
— MacBook Pro (середини 2012 року і новіше)
— Mac Mini (кінця 2012 року і новіше)
— Mac Pro (середини 2010 року і новіше)
— iMac Pro (2017)

А ще це остання версія операційної системи, яка підтримує 32-бітові додатки.

темна тема

При першому включенні macOS Mojave пропонує користувачеві вибрати тип оформлення — стандартний або темний. Другий варіант допоможе комфортніше працювати в нічний час і менше відволікатися завдяки тому, що оточення активного застосування менше впадає в очі. Нове оформлення підтримується по всій системі, в стандартних додатках, Xcode, а також сторонні розробники отримали можливість додавати підтримку темної теми. Найбільш актуальним це буде в програмах для роботи з фотографіями, графікою, відео і текстами.

Оновлений Mac App Store

App Store в macOS отримав значний редизайн та нові можливості, ставши схожим на оновлений магазин в мобільній операційній системі. Тепер на першому екрані з’явилися статті про додатки, добірки, рекомендації, тематично розділи. Сам інтерфейс став більш зручним у використанні і сучасним.

macOS 10.14

Нові системні програми

У macOS Mojave додано три нових додатки, які раніше були доступні тільки на iPhone і iPad: «Диктофон» для створення голосових заміток, «Акції» з діловими новинами і «Дім» для управління гаджетами системи розумного будинку, в тому числі за допомогою Siri.

покращений Dock

В панелі Dock між додатками для швидкого швидким доступом і папками з’явилася секція з трьома останніми використаними додатків. Логіка цієї функції нагадує оновлену панель Dock в iOS 11 для iPad і забезпечує ще більш зручну роботу з програмами і перемикання між ними. Наприклад, якщо протягом дня ви багато використовуєте кілька додатків, але при цьому не хочете закріплювати їх в панелі.

macOS 10.14

Desktop Stacks

В системі з’явився новий інструмент для наведення порядку серед файлів і ярликів на робочому столі. Desktop Stacks об’єднує розкидані файли в стопки, по дату, час і типу файлів. Натискання на стопку розкриває її вміст прямо на робочому столі, а повторний клік збирає іконки назад. Не сильно відрізняється від папок, але працює швидше за рахунок того, що стопки формуються автоматично.

macOS 10.14

Нові інструменти для скріншотів

У macOS Mojave з’явився новий редактор скріншотів, що нагадує мобільну операційну систему. Тепер при створенні знімків екрана в правому нижньому кутку з’являється невелика мініатюра, натискання на яку дозволяє перейти до редагування отриманого зображення. А якщо нічого не робити — через кілька секунд скріншот, як і раніше, з’явиться на робочому столі. Крім того, поєднання Command + Shift + 5 тепер відкриває панель з інструментами, наприклад, для відкладеного знімка екрана або записи скрінкасти.

macOS 10.14

«Галерея» в Finder

У Finder з’явився режим перегляду «Галерея» з великими превью файлів. Нова функція стане в нагоді тим, хто багато працює з зображеннями, оскільки дозволяє отримувати досить великий попередній перегляд, наприклад, коли потрібно вибрати один файл з декількох схожих. Крім того, в бічній панелі тепер доступні всі метадані та з’явилися інструменти для швидких дій, наприклад, перевороту зображень або додавання водяних знаків на PDF.

macOS 10.14

«Швидкий перегляд»

«Швидкий перегляд», який відкривається після натискання на пробіл, тепер дозволяє не тільки переглядати, але також швидко редагувати документи без запуску додатків. Наприклад, можна відразу підписати тільки що завантажений PDF-файл, обрізати відео або кадрувати фотографію.

Інші зміни:

— Додано інструмент для контролю доступу різних додатків до призначених для користувача даних;
— Поліпшено налаштування конфіденційності;
— У браузер Safari вбудований блокувальник реклами та елементів, які використовуються на сайтах для відстеження дій користувачів;
— Нова функція Continuity Camera дозволяє запускати камеру на iPhone для фотографування і додавання знімка в документ, з яким ви працюєте на Mac;
— У стандартному поштовому клієнті з’явилася кнопка швидкого доступу до емодзі;
— У налаштуваннях Safari можна включити відображення іконок сайтів на вкладках;
— Safari автоматично пропонує генерувати і зберігати складні паролі;
— Пізніше в Facetime буде додана функція дзвінків за участю до 32 користувачів.

Даруємо подарунки за найкращі статті в блогах

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector