Куди пропадають гроші з рахунку телефону? Всі можливі причини

гроші

Мета оператора зв’язку — отримання прибутку будь-якими способами, як повністю чесними і законними, так і тими, що трохи переступають за межу дозволеного законом. При цьому операторам важливо дотримуватися балансу, щоб не сполохати абонентів, тому їм доводиться шукати компроміси при виникненні спірних ситуацій. З якими підводними каменями можуть стикатися абоненти, які виявляють, що з їх рахунку пропадають гроші?

договір

Найгірше, що ви можете зробити — орієнтуватися по тарифу за допомогою рекламної брошури, яку вам дали при оформленні SIM-карти. Зазвичай в ній перераховані тільки переваги тарифу, які при уважному вивченні можуть виявитися не такими привабливими, як здалося спочатку.

Договір з оператором полягає в письмовому вигляді, проте в більшості випадків в ньому прописуються далеко не всі умови. Дізнатися подробиці тарифікації і всі нюанси можна на сайті оператора, причому він має право вносити туди зміни, заздалегідь попереджаючи абонентів. Як правило, попередження залишаються непоміченими, оскільки інформація публікується в розділі новин на сайті оператора, а туди мало хто заглядає.

Розірвання договору можливе з ініціативи будь-якої зі сторін — оператора або абонента. Оператор зазвичай знімає з себе зобов’язання по виконанню договору по закінченню певного періоду неактивності — коли абонент кілька місяців поспіль не користується платними послугами, і з його рахунку не проводиться списання. Перед блокуванням SIM-карти і розірванням договору оператор зазвичай «спустошує» рахунок, тобто бере плату просто за зміст номера в базі. Після цього номер переходить в його власність, і він продає або віддає його безкоштовно новому абоненту. Відомі випадки, коли разом з номером новий абонент отримував доступ до різних акаунтів його колишнього володаря: соцмережах, поштою, банківським кабінетах і різних сервісів, вхід в які прив’язувався до телефону. Повернути номер, який був переданий іншій людині, не вийде, тому потрібно дуже уважно стежити за тим, щоб у вас його не забрали. Якщо ви зовсім не користуєтеся номером, але він використовувався при реєстрації на сайтах, хоча б раз в пару місяців відправляйте платне SMS-повідомлення або робіть платний дзвінок.

На заблокованому номері можуть збиратися борги, які оператор перенесе на інший номер, що належить вам. Саме тому, якщо ви не користуєтеся яким-небудь номером і не боїтеся того, що він перейде до іншої людини, потрібно обов’язково розривати договір у письмовій формі. Зайдіть в операторський салон з паспортом і заявою про розірвання договору (або заповніть бланк, який вам дасть консультант) і залиште собі копію (бажано, з підписом співробітника та печаткою оператора).

Платні та псевдобесплатние опції

Перше, що ви повинні зробити після придбання SIM-карти або зміни тарифу — зайти в особистий кабінет і відключити всі непотрібні опції. Навіть безкоштовні — вони мають звичай ставати платними через якийсь час. Деякі опції можна вважати умовно безкоштовними — самі по собі вони вимагають витрат, але гроші стягуються за ті послуги, які надаються з їх допомогою. Самі наочні приклади — утримання викликів або інформування про появу в мережі тих, кому ви дзвонили.

повідомлення оператора

Контент-послуги — бездонне джерело заробітку для оператора. Витрати на їх надання близькі до нуля, а плата за них може бути будь-який (хоча оператори намагаються не нахабніти і не спустошувати рахунку абонентів занадто швидко і помітно). Підписатися на даремний контент від операторів і їх партнерів на кшталт анекдотів і гороскопів простіше простого — досить просто натиснути не на ту кнопку, намагаючись позбутися від настирливого повідомлення, яке можна прийняти за системне. Деякі шахрайські сайти навмисно вводять користувачів в оману — на яку б кнопку ви не натиснули, вони оформляють wap-підписку (яка, до того ж, не вимагає підтвердження за допомогою SMS або USSD-команди).

віруси

вірус

Віруси можна підхопити в додатках, на сайтах або по посиланнях, які приходять в SMS-повідомленнях від незнайомих номерів. Шкідливий код поширюється під виглядом контенту, який нібито має відношення особисто до вас, або важливого оновлення браузера або операційної системи. Після потрапляння на пристрій вірус впроваджується в пам’ять, ховається і управляє SMS-повідомленнями і дзвінками: переводить гроші хакерам-шахраям, оформляє платні підписки на контент і т. П.

роумінг

Роумінг в Росії дивна річ. Його начебто немає, але на сам справі він все ще є. Повне скасування роумінгу трапиться влітку 2019 року, а до цього часу оператори як і раніше можуть надавати одні й ті ж послуги в різних регіонах за різними цінами. Окремо стоять Крим і Севастополь — там у операторів на більшості тарифів передплаченої особливі умови. Чи не хочете багато платити в роумінгу — заздалегідь уточніть можливості зниження витрат на своєму тарифі.

Зарубіжний роумінг дорогий, а смартфони влаштовані таким чином, що вони можуть споживати мобільний трафік навіть при відключеній опції мобільного інтернету.

автоподовження послуг

Іноді без підключення додаткових послуг не обійтися, але у деяких операторів вони активуються не разовий, а підпискою. Наприклад, у вас закінчився трафік і ви вирішили «поліпшити» тариф новим пакетом на кілька гігабайт. Є ймовірність того, що якщо ви не вимкнете цей пакет в особистому кабінеті на сайті, в додатку або USSD-командою, то він буде автоматично видаватися вам кожен місяць.

Підписки в додатках

Підписка

Багато сервісів дозволяють оформити безкоштовний пробний період, який триває кілька місяців. За цей час ви можете взагалі забути про те, що підписалися на щось, і пропустіть момент, коли підписку можна скасувати. І добре, якщо вона була оформлена на карту з порожнім балансом (тоді списувати буде нічого), але деякі люди в якості платіжного засобу вибирають рахунок телефону. Від таких платежів теж можна відмовитися — в магазині додатків або безпосередньо в додатку, в якому Ви підписалися.

помилки

Оператори іноді допускають помилки в нарахуваннях (випадково чи ні — на їхній совісті). Наприклад, ви можете скористатися послугою додавання трафіку, а оператор спише гроші двічі — за первинну і повторну активацію. І вирішить, що раз ви готові так сильно вийти за рамки абонентської плати, то можете не помітити підключення гудків, гороскопів і анекдотів.

випадковості

Ви можете не пам’ятати, як півгодини розмовляли з незнайомцем, відправили півсотні SMS на свій домашній телефон, 10-й годині дивилися, як хтось ріже на YouTube воду, але це не означає, що ваш смартфон не здатний на таке без вашої участі. Досить не заблокувати екран, покласти смартфон в кишеню і сунути туди ж руку — там може відбуватися все, що завгодно. Завжди переконуйтеся, що ви натиснули відбій після завершення розмови або дочекалися, поки це зробить співрозмовник, і блокуйте екран перш, ніж покласти смартфон в куртку або сумку.

чужий умисел

Залишати смартфон незаблокованим може бути небезпечно ще й тому, що їм може скористатися стороння людина. Добре, якщо він просто подзвонить куди-небудь або відправить звичайне SMS, гірше — коли почне відправляти SMS на платні номери, переводити гроші з вашого рахунку на свій номер або дзвонити родичам в зарубіжжі. Коли даєте свій смартфон дітям, щоб вони пограли в ігри, передбачте надійний захист від платежів в магазині додатків, інакше вони можуть напокупали непотрібного вам контенту, сплативши його з рахунку телефону.

Що робити?

У більшості випадків проблему зайвих списань можна вирішити з оператором, звернувшись до нього по каналах підтримки. Якщо він зрозуміє, що помилився, то поверне вам гроші, а якщо побачить, що винні ви — тут все залежить від того, наскільки ви для нього цінні, яких збитків завдали, і чи не було раніше зловживань з вашого боку.

iGuides в Telegram — t.me/iguides_ru

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector