Кращий браузер для Андроїд

Браузери є невід’ємною частиною роботи в інтернеті. Вони дозволяють користуватися сервісами, у яких немає власних клієнтів, дають доступ до мобільних версіями відомих ресурсів. На базі Android створено безліч браузерів, часом перед користувачами постає питання, який вибрати. Ми вирішили скласти рейтинг браузерів 2016, відібравши найбільш популярні, виходячи з кількості завантажень, дані взяті у Google Play. При складанні рейтингу крім популярності враховувалися швидкодію, функціональність, зручність, також наявність flash, функція стиснення, підтримка плагінів і деякі інші критерії. Представляємо свою версію кращої десятки 2016 року, щоб допомогти вам визначити найкращий браузер для Андроїд.

Браузери Android HTC

У цій статті ми обговоримо рейтинг кращих мобільних браузерів для Android

1. Google Chrome

На першій сходинці нашого рейтингу — найбільш популярний продукт 2016 року від компанії Google. Відповідаючи на питання, який браузер краще для Андроїд, багато хто називає саме його.

За кількістю завантажень випереджає своїх конкурентів в кілька разів. Така популярність пояснюється грамотним маркетингом розробників, які, власне, створили Google Chrome і ОС Android. На більшості пристроїв Google Chrome зараз стоїть за умовчанням, через нього дається доступ до різних сервісів.

Інтерфейс браузера для Андроїд нагадує звичайний для ПК: вгорі панель вкладок, що закриваються при натисканні на хрестик. Нижче адресне поле, кнопки для гортання вперед / назад, кнопка оновлення. Сторінку вітання можна відкривати з пошуковим рядком або з меню відвіданих сайтів. Нижня панель надає перехід в меню закладок, до історії переглядів. Головне меню знаходиться під кнопкою з 3 вертикальними точками вгорі праворуч. У ньому є пункти налаштувань. Інтерфейс зручний, швидкість хороша, переходи плавні. Браузер добре дає собі раду, справляючись з покладеними завданнями.

Підтримується стиснення трафіку, приватний режим. Завдяки формату HTML5 здійснюється перегляд відеофайлів. Гарна функція — синхронізація вкладок для тих, хто використовує Chrome на інших пристроях.

недоліки:

 • Відсутня Adobe Flash, через що недоступні багато ігор, засновані на ньому.
 • Ні ручного налаштування з’єднання через vpn, proxy.

Незважаючи на недоліки, базовими характеристиками Google Chrome демонструє відмінні можливості, що вивело його на першу сходинку топа кращих браузерів 2016 року.

Google Chrome на Android

Chrome по праву вважається найпопулярнішим браузером на мобільних пристроях з ОС Андроїд

2. Firefox

Браузер цей багатоплатформовий, що працює на багатьох ОС. Спочатку це був проект, призначений лише для ПК, з відкритим вихідним кодом. Потім розробники звернули увагу на функціональність. Зараз, в 2016, Firefox відрізняється безліччю надбудов, доповнень, які змінюють інтерфейс, що надають підтримку скриптів, які блокують рекламу. У мобільній версії плагінів, надбудов менше, але все ж більше, ніж в браузерах-конкурентах.

Інтерфейс Firefox для Андроїд схожий на повну версію. Зверху адресний рядок, панель вкладок, кнопки для поновлення, переходів вперед, назад. Кнопка головного меню має значок у формі трьох вертикально розміщених точок. В меню вкладок знаходяться мініатюри відкритих сторінок.

Інтерфейс практичний, зручний, проте при множинності одночасно відкритих вкладках браузер може пригальмовувати, особливо коли відкрита сторінка з медіа з високою роздільною здатністю.

Firefox забезпечений синхронізацією з деськтопной версією. Тут знайдете кошти на установку проксі, блокування реклами.

недоліки:

 • немає механізмів стиснення трафіку;
 • деякі плагіни не працюють в мобільній версії, тільки на стаціонарних ПК;
 • потрібно встановити Flash.

Незважаючи на наявні мінуси, браузер став гідним конкурентом для Chrome в 2016 році, продовжує залишатися популярним для користувачів Андроїд.

Firefox на Android

Firefox також знайшов свою нішу і знайшов заслужене визнання

3. UC Browser

UC Browser створений для роботи з веб-сторінками саме на мобільних девайсах. Підтримуються багато платформи, в тому числі Android. Родзинка UC Browser — спрямованість конкретно на мобільні пристрої, це знайшло відображення в інтерфейсі. Для ПК версія не розроблялася.

У головному меню набір стандартних функцій: адресна рядок, пошукове поле, кнопки для оновлення, переміщення назад, вперед. Вгорі також розміщено головне меню, панель вкладок.

Швидкість роботи оптимальна, інтерфейс практичний. Є нічний режим. Акцент зроблений розробниками на юзабіліті для девайсів з невеликим дозволом, що мають низьку швидкість входу в інтернет. Тому стоять різні надбудови: можна знизити якість зображення, активується при бажанні швидкий режим, є можливість при перегляді відключити все, крім текстової інформації. Спеціальний пункт «Трафік» допомагає відслідковувати обсяг даних.

Налаштування стандартні, є функція повідомлень. Можна підключити багато додаткових функцій. Підтримується Flash, стиснення трафіку.

UC Browser на Android

Браузер був розроблений спеціально для мобільних пристроїв

4. Opera

Opera підтримує безліч платформ. Версії при цьому відрізняються, не мають єдиного інтерфейсу. Opera для Android відмінна від версій для стаціонарних ПК. Мобільний варіант орієнтований на простоту.

Інтерфейс браузера лаконічний, можна сказати, мінімалістичний, досить зручний, надбудов трохи, поміщаються в одному рядку. Відсутня підтримка доповнень, блокування реклами. Потрібна установка окремого плагіна для Flash.

Крім Opera Mobilie, є Opera Mini — ще більш спрощена, що володіє меншою кількістю функцій, доповнень. У міні-версії не підтримується Flash.

5. Dolphin Classic

Браузер створений для мобільних систем iOS, Android.

Налаштування є загальні, спеціальні. У загальних стандартний набір, що включає вибір мови, історію, очистку. У спеціальних розташоване управління конфіденційністю, блокуванням javascript.

Інтерфейс якісний, швидкодія хороше. Управління вкладками, навігація виконані відмінно. Функціонал пристойний. Зменшення трафіку виконується шляхом функції, що відключає завантаження зображень.

Приємним перевагою браузера стала наявність альтернативних тем оформлення, підтримка Flash без вимог установки. мінуси:

 • немає відключення реклами;
 • немає стиснення трафіку;
 • немає установки доповнень,
 • немає нічного режиму.

Зручний, простий, браузер добре виконує свої функції.

Dolphin Classic на Android

Цей браузер відрізняється простою і доступністю

6. CM Browser

CM Browser (Clean Master) — розробка Cheetah Mobile для Android, мінімалістичний браузер. Маленький вага установчого пакета, відмінна оптимізація — переваги продукту в 2016 році. Розробниками заявлено головною особливістю CM Browser його високу швидкодію. Інтерфейс не цілком зручний для деяких користувачів з-за кнопок навігації, розміщених на нижній панелі, тоді як адресна рядок знаходиться окремо, вгорі. Головне меню при відкриванні загороджує велику частину програми. У головному меню знайдете «Історію», «Параметри», «Завантаження», «Закладки» та інші стандартні функції.

Менеджер вкладок проведений у вигляді обертового коліщатка: навігація проводиться через свайп. Є підтримка Flash, захист завантажень, перекладач сторінок.

недоліки:

 • відсутня підтримка навіть стандартних для інших девайсів доповнень;
 • не передбачено стиснення трафіку;
 • не включене блокування реклами;
 • мало налаштувань.

Через простоту, малої функціональності браузер може здатися незручним. Це компенсується високою швидкістю, легкою вагою.

CM Browser на Android

CM Browser хоч і не забезпечений популярними доповненнями, зате швидкий і простий

7. Maxthron

Maxthron підтримується різними ОС. Великою перевагою, що дозволяє внести в топ-10 2016 року, є синхронізація на всіх пристроях.

Кнопки «Назад», «Вперед» знаходяться внизу екрану, там же «Вибране», кнопка головного меню з малюнком з трьох горизонтальних смужок. Кнопка «+» відкриває нову вкладку. Невеликий дискомфорт доставляє відкривається в пів-екрану головне меню.

Функціональність Maxthron на рівні. Підтримує Flash, не вимагаючи встановлювати додатковий софт. Є секретний режим, що не зберігає історію відвідувань. Орієнтація дисплея змінюється без відкриття меню налаштувань, парою натиснень. Ввімкнули синхронізацію, взаємодія з хмарним сервісом.

недоліки:

 • немає апарата розширень;
 • немає блокувальника реклами;
 • не передбачено стиснення трафіку.

Розробники позиціонують Maxthron як хмарного браузера. Мала кількість налаштувань, функцій компенсуються можливістю хмарної синхронізації.

Maxthron на Android

Maxthron — один з небагатьох браузерів, що підтримують Flash

8. Next Browser

Розроблено Next Browser компанією, відомою лаунчером, програмою, що замінює оболонку операційки, що розширює її, — GO LauncherDevTeam, що визначило популярність в 2016 році. Інтерфейс якісний, це не дивно для творця лаунчер. Швидкодія високе, проблем при відкритті декількох вкладок не виникає.

Функціональність широка. Можна встановити розширення. Є галочка для включення Flash, здійснюване без устанавліваніе софта. Підтримується приватний режим.

До недоліків можна віднести відсутність стиснення трафіку, блокувальника реклами.

9. Puffin Web Browser

Популярність в 2016 році браузера Puffin визначилася вбудованим Flash, оптимізацією під мобільні пристрої. Головне меню налічує 21 настройку, серед яких різні стандартні функції.

Швидкість роботи достатня. Меню налаштувань дає можливість очищення історії переглядів, виключення Flash. Є приватний режим. Є віртуальний килимок для миші, ігровий режим. Є платна версія, але і безкоштовна працює цілком добре.

недоліки:

 • відсутня стиснення трафіку;
 • немає блокувальника реклами;
 • не передбачена установка розширень.

Недоліки компенсуються підтримкою Adobe Flash, вбудованим проксі, що дозволяє відкривати заблоковані в Росії сайти для перегляду.

Puffin Web Browser на Android

Браузер має вбудований проксі

10. Boat Browser

Зручний браузер, зорієнтований на власників смартфонів, підтримує Flash. При відсутності відкритих вкладок в центрі дисплея відображаються мініатюрні кнопки часто відвідуваних ресурсів.

Швидкодія хороше. Інтерфейс досить зручний. Є настроюється вручну панель, в яку можна додати будь-який браузерні інструмент.

недоліки:

 • відсутня стиснення трафіку;
 • немає підтримки плагінів;
 • немає рекламного блокувальника;
 • некрасочний інтерфейс.

Підводячи підсумки, відзначимо як найбільш функціональні браузери 2016 року Google Chrome, Mozilla Firefox, UC Browser. Виділити, який саме кращий браузер для Андроїд 2016, складно, кожен має свої переваги і недоліки. Найпопулярнішим на сьогодні став Google Chrome, але відсутність Flash змушує користувачів шукати додатковий браузер для відеофайлів, нормальної роботи ігор.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector