Кращі програми для калібрування монітора

Точність передачі кольору монітора прямо залежить від якості і типу матриці, а також від виконаної настройки яскравості, контрасту, температури. Купуючи пристрій, споживачі керуються різними параметрами, і не завжди в їх число входить правильне відображення кольорів. Втім, виробники також не приділяють належної уваги налаштування зображення, наповнюючи продукцію масою додаткових булочок, часто маловживаних, але підвищують вартість виробу. При цьому для багатьох користувачів, чия діяльність пов’язана з необхідністю отримання високоякісного зображення, даний параметр має першорядне значення. Кращою передачею кольору серед TFT LCD панелей відрізняються IPS-матриці, мають хорошу статичну контрастність і точність передачі відтінків, але вартість таких моніторів сьогодні досить висока, а споживачеві доводиться враховувати і цей фактор. Строгість вимог до покупки і доцільності переплати зазвичай залежить від роду діяльності користувача.

Кращі програми для калібрування монітора

ТОП програм для калібрування монітора.

Калібрування: кому і навіщо це потрібно

Професійним фотографам, графічним дизайнерам та іншим фахівцям з роботи з зображеннями необхідна правильна передача кольору монітора. Частково проблему вирішити допоможе калібрування, що дозволяє налаштувати параметри кольорів і відтінків, наблизивши відображення на екрані до реального відтворення при друку. Доцільність виконання процедури залежить від поставлених завдань і можливостей пристрою. Наприклад, дисплеї з матрицями TN, що відрізняються дешевизною, абсолютно не застосовні для професійної роботи з кольором і фотографіями. Відкалібруйте монітор хоч сотню разів, ефект буде незначний, тому для втілення художніх задумів важливо не тільки вичавити максимум можливостей з пристрою, але і перевірити його на відповідність вимогам.

Багато користувачів, навіть непричетні до професійної роботи з зображеннями, замислюються над питанням необхідності калібрування, якщо неправильна передача кольору візуально відчутна і робить проведення часу за комп’ютером некомфортним для очей, особливо це актуально після закінчення декількох років використання пристрою, що пов’язано з зносом матриці. Також процедура допоможе поліпшити перенесення кольорів монітора з середніми початковими настройками, хоча часто результати і не сильно візуально відрізняються від заводських параметрів.

Деякі настройки доступні користувачеві завдяки використанню штатних інструментів операційної системи, але досягти досконалості в цій нелегкій справі, максимально наблизивши відповідність зображення на моніторі і виведеного при друку, можливо за допомогою програм і спеціального устаткування. Апаратний калібратор, що підключається до комп’ютера з метою калібрування і профілювання, має досить високу вартість. Його використання доцільне в ряді випадків, де необхідна професійна настройка кольору з правильним побудовою кривих, який наближає їх до ідеалу, але часто можна обійтися і спеціальним софтом, що дозволяє змінити необхідні параметри. Доступно виконання корекції налаштувань також через драйвер відеокарти, цей метод можна застосовувати для ноутбука, оскільки впливати на передачу кольору в даному випадку можна тільки програмним шляхом.

Калібрування виконується:

  • Засобами операційної системи;
  • Програмою для калібрування монітора;
  • За допомогою ПО, інтегрованого в драйвер відеокарти;
  • З використанням спеціального приладу калібратора (спектрофотометра або колориметр).

Незважаючи на той факт, що за допомогою програм досягти ідеального результату, як при автоматичній калібрування приладом, не вдасться, все ж професійний софт здатний наблизити кольору до натуральної, усунувши явні недоліки. Працюючи з програмами, всі виміри доведеться проводити, що називається «на око», саме тому такий спосіб калібрування НЕ буде максимально ефективним. В силу природних особливостей будови людського ока, а конкретно адаптації до різних умов освітлення, провести ідеально точні настройки, використовуючи зоровий орган як індикатор, неможливо. Той факт, що зір підлаштовується під будь-яке значення колірної температури (не кажучи навіть про відмінності сприйняття кольорів і відтінків кожною людиною), вже суперечить можливості пошуку оптимального балансу відображення, в т. Ч. Пропорцій контрасту, зміна яких може призвести до колірних спотворень.

Процес калібрування монітора

Проте застосування хорошого ПО в сукупності з дотриманням правил підготовки і проведення процесу калібрування може цілком порадувати результатами, у всякому разі, ефект буде відчутний при видимих ​​викривлення на момент планування процедури. При цьому не варто забувати, що самостійне внесення змін до установки також може привести і до погіршення якості зображення, тому якщо немає впевненості в правильному здійсненні задуманого, краще довірити справу професіоналам. Перед тим як починати калібрування монітор повинен попрацювати близько півгодини для гарантованого досягнення робочої температури, що впливає безпосередньо на передачу кольору.

Кращі програми для калібрування

Незалежно від обраного софта, головна умова успішної калібрування — освітлення, в якому знаходиться комп’ютер. Перш ніж приступати до процесу, важливо оцінити необхідність його виконання. Якщо дійсно потрібно відкалібрувати монітор, налаштувавши під свої завдання і переваги, для чого з міркувань зручності або економії буде застосований спосіб програмної зміни параметрів в домашніх умовах, не зайвим буде поцікавитися, які програми для цієї мети вважаються на сьогоднішній день кращими. При наявності декількох програм на комп’ютері, щоб уникнути їх конфлікту в момент настройки монітора, слід переконатися в запуску тільки однієї.

Atrise Software Lutcurve

Мабуть, найпопулярніша програма для калібрування монітора, що користується попитом серед користувачів уже не перший рік. Інструмент працює на всіх версіях Windows, має багатомовний інтерфейс (є російська), підтримує многомоніторний конфігурацію, дисплеї ноутбуків і відрізняється високою точністю, що дозволяє впоратися з завданням в домашніх умовах без застосування калібратора. В основі принципу роботи програми — чутливість зору до відтінків сірого. При застосуванні Lutcurve на матрицях IPS або PVA, досягається вражаючий ефект, досить непоганих результатів можна досягти і на бюджетних TN (при калібрування даних моніторів небажано змінювати кут зору для досягнення більш точного налаштування).

Atrise Software Lutcurve

CLTest

Проста, але досить функціональна програма CLTest — ще один старожил на ринку кращого софта для калібрування. Інтерфейс англійський, проте при цьому розібратися в роботі ПО досить просто. Скромність оформлення не применшує багатофункціональність програми CLTest, яка є ефективним інструментом для настройки монітора. Підтримка програмного забезпечення на даний момент припинено, проте популярності софт не втратив. Програма забезпечує поліпшення передачі кольору, приведення параметрів до оптимальних значень за умови правильного виконання процедури і, як наслідок, прекрасно відкалібрований монітор. CLTest завантажує отримані профілі при запуску операційної системи.

CLTest

Natural Color Pro

Програма для калібрування монітора і збереження параметрів в профілі ICC від відомої корпорації Samsung. Функціонал Natural Color Pro дозволяє відкоригувати базові параметри: контрастність, гаму, яскравість, тип і інтенсивність освітлення, а також редагувати колірні профілі. Спектр опцій програми куди вже, ніж у ПО Lutcurve, але для користувача настройки цілком підійде. Незважаючи на англомовний інтерфейс, софт Natural Color Pro не складний в освоєнні користувачем-непрофесіоналом.

Natural Color Pro

Adobe Gamma

Софт від розробників Adobe призначений для корекції кольору з метою роботи в Photoshop. З огляду на сумісності продуктів, профілі, створені в Гаммі, доступні в меню Фотошопа, де користувач має можливість перемикатися з одного на інший. Утиліта проста у використанні і дозволяє налаштовувати кольорову температуру, коригувати відображення квітів RGB, яскравість, пропорції контрасту. Gamma поставляється з Photoshop, але її можна завантажувати і як самостійний софт. Найчастіше користувачами регулюються параметри яскравості, контрастності і гами. Призначити тональну гаму краще в значенні 2.2 (прийнятий стандарт, який буде оптимальним для більшості моніторів).

Adobe Gamma

Незважаючи на те, що людське око, як вимірювальний прилад досить сумнівне засіб і чи вдасться об’єктивно підійти до процесу вдосконалення передачі кольору, використання сучасних програмних інструментів дозволить прибрати розбалансування між колірними каналами RGB, поліпшивши співвідношення сірих відтінків, і внести зміни яскравості кольорів правками гамма кривих.

Калібрування цілком обгрунтована в разі професійної діяльності із залученням зображень, де точність передачі кольору є визначальним фактором якості виконання роботи. Також потреба в процедурі відчувають багато геймери. Придбання монітора з LUT вищої розрядності теж передбачає калібрування, оскільки ці можливості включені. У разі якщо ви не відчуваєте глобальних незручностей, дивлячись на екран монітора і не маєте справу з кольором, то гострої необхідності в процедурі немає. Не варто покладатися на ефективність процедури масштабного поліпшення передачі кольору, якщо використовується пристрій з TN + Film матрицею.

Для усунення дискомфорту при наявності надмірної яскравості або будь-якого неприродного відтінку в функціоналі дисплея передбачена ручна настройка, яка в лічені хвилини дозволить позбутися від проблеми навіть при відсутності навичок у користувача.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector