Як зробити резервну копію 1C для надійного захисту даних

Грамотна настройка резервного копіювання — обов’язкова умова для безпеки даних. Регулярне резервне копіювання 1C на практиці дозволяє добитися значної економії свого часу, коштів і нервів. Така умова особливо актуально в ситуаціях, якщо в штат компанії не входить системний адміністратор, який би сам займався цим завданням.

Як зробити резервну копію в 1С

Хоча досвід підтверджує — часто резервне копіювання бази 1C необхідно і компаніям з системним адміністратором в штаті, який нерідко забуває про важливість цього питання.

Резервна копія 1С — перевірені способи для роботи

Найпоширеніший і простий спосіб, як зробити резервну копію 1C — безпосередньо скопіювати саму папку з інформаційною базою. У підсумку зроблена копія таким нехитрим способом переноситься на флешку або в інший надійне джерело.

Налаштування резервного копіювання в такому випадку не вимагає особливих знань і спеціальної підготовки. Щоб визначити знаходження цієї папки, просто запустіть 1C, зазначивши потрібну базу в віконці вибору.

Якщо з певних причин виникає проблема неможливості відкрити цю папку, її можна буде перенести на місце неробочий бази і запустити.

Так, знадобиться трохи часу і сил для перенесення і відкривання папки, але все ж це повністю компенсується упевненістю в збереженні даних, без необхідності сидіти ночами для відновлення всіх цифр в звітності.

Заради справедливості відзначимо, що іноді вдається відновити не відкривається базу, тому поспішати з її видаленням не варто — але це тема зовсім іншої статті.

Як зробити резервну копію 1С за допомогою конфігуратора

Наведений вище спосіб резервування копії 1C є досить простим і наочним, однак не позбавлений одного характерного недоліку. Оскільки в такому випадку зроблена нами копія матиме досить великий обсяг. При регулярному збереженні бази таким способом можна вдатися до більш раціонального методу, що дозволяє заощадити додатковий простір на носіях. Для цього слід скористатися конфігуратором.

Заходимо в 1C в режимі конфігуратора. Не потрібно боятися цього позначення, ніяких серйозних помилок ми тут не допустимо.

Конфігуратор в 1С

Заходимо в «Конфігуратор»

Знаходимо у вікні пункт меню Адміністрування — натискаємо «вивантажити інформаційну базу».

Вивантаження інформаційної бази в 1С

Натискаємо «вивантажити інформаційну базу»

Але будьте в такому випадку вкрай уважними, щоб не вибрати «Завантажити інформаційну базу».

Потім вибираємо у вікні місце, куди потрібно зберегти копію, залишається лише натиснути «Зберегти».

Створення резервних копій бази 1С під час поновлення

Зовсім недавно система «1C: Підприємство» почала підтримувати оновлення конфігуратора через інтернет з самої програми. На початку підготовки програми до процесу оновлення можливий варіант настройки, коли програма при запуску поновлення створює резервну копію бази. У налаштуваннях програми самостійно вибирається адреса, за якою буде зберігатися відповідний файл.

Все це прості операції, які не потребують спеціальних знань і витрат часу, але дозволять добитися збереження даних без непотрібних витрат коштів і нервів для їх відновлення в подальшому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector