Як зробити презентацію в LibreOffice Impress

Пакет офісних програм LibreOffice з кожним роком набирає все більшої популярності. В цьому немає нічого дивного — чуйний інтерфейс, безліч функцій і відкритий код залучають користувачів. А також приємним бонусом для комерційних підприємств є те, що програма абсолютно безкоштовна і знаходиться у відкритому доступі.

створення презентації

У пакеті програм LibreOffice є прілоежніе для створення презентацій — Impress.

При виборі LibreOffice багато хто вважає, що у цього пакета дуже убогий функціонал в порівнянні з тим же MS Offise. Поспішаємо розвіяти ці припущення.
Лібре Офіс має в своїй конфігурації безліч програм:

  • текстовий редактор Writer;
  • табличний редактор Calc;
  • засіб створення і демонстрації презентацій Impress;
  • векторний редактор Draw;
  • редактор формул Math;
  • система управління базами даних Base.

Всі вони мають широкий функціонал і допоможуть впоратися з будь-яким завданням в межах їх областей застосувань.

У цій статті хотілося б докладніше розкрити тему створення презентацій. Як видно зі списку вище, створюються вони в програмі Impress. Тим, хто раніше створював презентації в MS PowerPoint, буде простіше освоїтися, а й новачки швидко розберуться що до чого завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу.

Інтерфейс головного вікна

Першим кроком буде запуск самого пакету Лібре Офіс. При запуску програма запропонує вибрати тип створюваного документа (текст, таблиця, презентація і т. Д.) — виберіть пункт «Презентація Impress». Після запуску ви побачите інтерфейс програми і автоматично створений перший слайд презентації. Він, як правило, виступає в ролі обкладинки, і макет у нього відповідний. Зліва від робочого поля розміщена панель слайдів, знизу панель інструментів, вгорі стандартне меню програми.

Поговоримо детальніше про кожну з панелей і розберемо їх призначення.

Робоча область

Це і є сам слайд, де буде розміщена інформація для демонстрації. Залежно від типу інформації необхідно використовувати різні макети.

Макет — це шаблон візуального відображення інформації в робочому полі аркуша. Його можна змінити вручну або вибрати зі списку, запропонованого програмою. Щоб змінити вигляд перейдіть в панель «Властивості», розташовану праворуч від робочої області, та вибирати їх. Якщо ж ви хочете змінити розташування полів вручну, то просто виберіть необхідний об’єкт і переміщайте, розтягуйте або зменшуйте до тих пір, поки не отримаєте бажаний результат.

вибір макета

А також в меню «Властивості» є розділ «Символи», в якому ви зможете налаштувати шрифти, розмір і зовнішній вигляд розташованого на слайді тексту.

Якщо ви подивіться нижче меню «Властивості», то прямо під ним побачите «Зміна слайдів». Назва говорить сама за себе — призначена ця вкладка для оформлення анімації слайдів (їх виникнення, зміна одного слайда іншим і т. Д.). Експериментуйте і виберіть оптимальний для вашої тематики варіант. Тут же можна задати швидкість анімації і прикріпити звуковий файл, який буде супроводжувати появу слайда.

Наступне, на що ми хотіли б звернути увагу — це меню «Ефекти». Тут ви можете налаштувати анімації для всіх елементів, розташованих на слайді (текст, картинки і т. Д.). Грамотний вибір ефектів дозволить акцентувати увагу на головному в презентації.

редагування тексту

«Фони сторінок» також допоможуть в оформленні презентації, все залежить від вашого смаку і заданої тематики. Спробуйте і підберіть необхідне поєднання тексту і фону.

Ще одна приємна можливість — це використання Галереї, яка допоможе вам з додаванням графіки.

слайди

Зліва від робочої області знаходиться панель з назвою «Слайди», тут ви зможете видаляти, створювати і переміщати створені раніше об’єкти.

Ось і все, створення презентації, здебільшого, справа творча і багато в чому залежить від того, для кого і яка інформація буде демонструватися. Добре обміркуйте ці питання, вигідно розташуйте текст і зображення на робочій області, і успіх вам гарантований.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector