Як зробити маску в Фотошопі

Шар-маска — це один з найважливіших і необхідних прийомів в Фотошопі. Навчившись правильно його застосовувати, ви зможете значно краще працювати з зображеннями. Тому освоїти принципи використання шар-маски необхідно кожному користувачеві. Розібратися з цим питанням буде корисно не тільки тим, хто планує регулярно працювати з Adobe Photoshop, але і тим, хто тільки іноді застосовує його для редагування своїх фотографій. Так чи інакше, працювати в програмі буде складніше, якщо ви не володієте цим прийомом. Розберемося, як зробити маску в Фотошопі.

Робота з масками шару

Продовжуємо уроки за базовим функціоналом

Головні завдання шар-маски — маскування ділянки картинки і створення обмежень для будь-якого інструменту, також вона може використовуватися замість гумки. Ви можете працювати з будь-якими фільтрами і ефектами. Єдина умова — дозволяється користуватися тільки чорним і білим кольорами, хоча допускається використання сірого.

Почнемо з того, як створити маску в Фотошопі. Варто зазначити, що її можна застосувати до будь-якого наявного шару або їх групі. Перейдіть до Layers Panel. Вона, як правило, розташована в правій частині вікна. Потім виберіть у списку потрібний вам шар і натисніть на іконку Add Layer Mask. На самій зображенні ніяких змін ви не побачите. Також існує інший спосіб. Відкрийте меню Layer і перейдіть до розділу Layer Mask. Там можна вибрати один з двох типів масок: білу (Reveal All), яка виявляє зображення, і чорну (Hide All), що маскує зображення. У різних випадках застосовується один або інший тип.

Включення маски двома способами

Через кнопки або через меню

Щоб залити маску чорним кольором, клацніть по Add Layer Mask, а потім за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Backspace. У відповідній іконці ви побачите, як білий колір змінився чорним.

Швидка маска і кисть

За допомогою кисті можна в режимі маски виділити фон або його частину

Розібравшись з додаванням шар-маски, перейдемо до того, як і в яких випадках її використовувати. Якщо ви хочете поміняти фон об’єкта на фотографії, створіть новий шар з потрібним фоном, а потім клацніть по іконці Add Layer Mask. Клацніть по мініатюрній іконі маски, щоб почати працювати з нею. Виберіть кисть (Brush Tool) чорного і почніть акуратно зафарбовувати фон навколо об’єкта, поки не отримаєте бажаний результат. Чорна кисть дозволяє легко впоратися з заміною фону фотографії.

заливка градієнтом

Чорно-білий градієнт накладено

Також можна застосувати градієнт, щоб отримати акуратний перехід між парою зображень. Робиться це дуже просто. Розмістіть одну фотографію над другою і створіть маску для першого шару. Потім скористайтеся градієнтом (Gradient Tool). Виберіть чорно-білий колір градієнта. Тепер натисніть на мініатюру шар-маски в Layers Panel. Намалюйте лінію градієнта таким чином, щоб зафарбувати картинку справа чорним. Все це можна зробити і в іншу сторону. У підсумку вийде акуратний перехід між однією і іншою фотографіями. Такий прийом може не раз вам стати в нагоді.

Плавний перехід між фото

Отриманий результат: осінь і зима разом

Крім цього, ви можете використовувати шар з текстом. Для цього виберіть інструмент «Текст» (Text Tool) і напишіть яке-небудь слово або словосполучення. Далі виділіть текст, клацнувши по мініатюрі шару з текстом, тримаючи затиснутою клавішу Ctrl на клавіатурі. Перейдіть до основного фото і клацніть по іконці Add Layer Mask. Зверніть увагу, що шар з текстом повинен розташовуватися під основний картинкою. Подібного результату можна досягти завдяки так званої Clipping Mask.

Виділення тексту на шарі

Пишемо текст поверх фотографії

Результат виконання маскування

Текст зафарбувати текстурою

Таким ось чином застосовується шар-маска в Фотошопі. Тепер ви будете знати, як використовувати цей прийом при роботі з зображеннями. Пишіть в коментарях, чи була корисною для вас ця стаття і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector