Як зробити кросворд в Excel

Програми з пакету Mircosoft Office призначені для роботи з документами в самих різних їх проявах. За час, що минув з моменту запуску пакета і до сьогоднішнього дня, кожна з цих програм обросла безліччю корисних і важливих функцій, так що користувач може виконати практично будь-яку операцію лише кількома натисканнями мишею.

Створення кросворду в Excel

Спеціальні функції дозволяють автоматизувати процес роботи

Однак є речі, які зробити не так просто. Наприклад, в Excel — програму для роботи з таблицями — компанія вбудувала механізм функцій, які може використовувати користувач. З їх допомогою можна обробляти найрізноманітніші дані. Але автору доведеться особисто вибудовувати модель взаємодії, вводячи формули і вказуючи діапазони даних.

Потрібно враховувати також те, що перед користувачем постають іноді вельми нетривіальні завдання — як, наприклад, створити кросворд в Excel. Зрозуміло, що в самій програмі такої функції немає, так що потрібно буде дещо все ж виконати вручну.

Перший етап

Перед тим як почати створення кросворду з перевіркою в Excel, вам потрібно визначитися зі списком питань і відповідей. Ми рекомендуємо завести для цього окремий файл і відразу вписати рядки так, як вони повинні виглядати в результаті роботи. Після цього відкрийте програму; необхідно створити нову книгу, якщо вона не створюється автоматично. Це потрібно тому, що наш спосіб буде використовувати одночасно два робочих листа, тому доцільно виділити їх в окремий файл. Отже, перейменуємо «Лист 1» так, як вам зручно. По суті, його ім’я може бути довільним, головне, щоб ви його потім не міняли. На цьому аркуші за допомогою кордонів потрібно намалювати контур майбутнього кросворду.

Виділяємо комірки по горизонталі або вертикалі, знаходимо в стрічці налаштувань вкладку «Розмітка сторінки» і натискаємо на кнопку «Кордони». Якщо вам недостатньо з’явилися на екрані варіантів, сміливо вибирайте свої в однойменному пункті. Тепер на аркуші у нас з’явився контур одного з слів. Потрібно повторити це стільки разів, скільки питань ви хочете включити в своє творіння. Не забувайте ставити числа в перші осередки, щоб потім не довелося згадувати, яке саме слово має бути сюди вписано.

Якщо вам не потрібно робити кросворд з перевіркою, Excel можна закривати, так як на цьому власне малювання закінчується. Ви можете, наприклад, вставити його в Ворд або просто роздрукувати, щоб отримати на аркуші паперу намальовану сітку з перетинами в потрібних місцях. При належній вправності ви можете навіть «Заливкою осередки» зафарбувати деякі з них чорним кольором, щоб отримати стилізацію під надрукований в газеті кросворд. Однак це найпростіший варіант.

Додавання потрібних меж

Заливка кольором окремих осередків

Другий етап

Якщо перевіряти удруковані користувачем слова все ж потрібно, доведеться трохи схитрувати. Справа в тому, що фонову перевірку слів, щоб користувач її не бачив, можна здійснити хіба що за допомогою макросів. Але якщо скористатися вбудованими засобами Excel, то можна домогтися схожого результату. Для цього скопіюйте лист з кросвордом, клацнувши по ньому правою кнопкою миші. Отриманий лист перейменуйте (ім’я теж може бути довільним). В клітини кросворду, зробленого на другому аркуші Excel, впишіть відповіді — це потрібно буде для перевірки правильності введених користувачем букв.

Тепер поруч з кросвордом зробіть невелику табличку з двох стовпців. У першому буде вказано номер питання, у другому — результат відгадки. Використовуємо інтуїтивно зрозумілу систему: 1 — якщо відповідь правильна, і 0 — у всіх інших випадках. Наш кросворд не враховуватиме зроблені користувачем помилки, так що вони теж будуть туди потрапляти.

Тепер потрібно в осередку другого шпальти нашої перевірочної таблиці додати формулу. Її суть в тому, щоб порівнювати діапазон комірок на першому аркуші з аналогічним діапазоном на другому. Діапазони — слова в кросворді. Якщо вони збігаються, то в стовпець на цьому рядку заноситься одиниця, якщо немає — ставиться нуль. Провести таку перевірку можна за допомогою оператора порівняння, формула в загальному вигляді буде виглядати приблизно так: = ЕСЛИ ((Кроссворд.D1 = Ответ.D1) І (Кроссворд.D2 = Ответ.D2) І …) ТО 1 ІНАКШЕ 0.

Як бачите, вона не дуже-то складна, правда, вибудовувати діапазон комірок вам потрібно дуже уважно. До речі, саме для того, щоб зробити кросворд з перевіркою в Excel, ми копіювали заповнений кросворд на другий лист. Це гарантує, що осередки на перевірочному аркуші знаходяться за тими ж адресами, що і на основному.

Таблиця для перевірки відповідей

Останні штрихи: на аркуші з кросвордом можна зробити лічильник кількості правильно відгадали слів, щоб користувач орієнтувався в ньому. Для цього просто підсумовуємо дані з другого шпальти перевірочної таблиці. Ну, і залишилося тільки приховати цей лист, клацнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши однойменний параметр.

Лічильник відгадати слів

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector