Як зробити книгу в Word

Сучасні технології можуть забезпечити нас безліччю інформації, до якої, серед іншого, можна віднести електронні книги, брошури і т. Д. Одного разу, можливо, ви зіткнетеся з ситуацією, коли вам потрібно буде надрукувати документ в книжковому форматі. Причиною цього можуть бути особисті інтереси (небажання покупки матеріалу в твердій палітурці і можливість друку книги самостійно) або ж робітники і пов’язані з ними обов’язки.

Книжковий формат Word

У вирішенні цього завдання вам допоможе Microsoft Word, в якому представлений ряд відповідних функцій і можливостей.

Для початку підготуйте текст вашої майбутньої книги, відредагуйте і налаштуйте форматування, перевірте його на наявність різноманітних помилок або рекламних шаблонів і т. Д. Після цього, перевірте, чи не «з’їхали» чи в документі картинки або схеми, при їх присутності, звичайно.

Налаштування параметрів сторінок

Після остаточної перевірки тексту можна переходити до налаштування основних параметрів, що дозволяє коректно надрукувати вашу книгу. Мається на увазі налаштування параметрів сторінки. Перейдіть у вкладку «Розмітка сторінки» у верхній частині панелі інструментів і знайдіть область «Параметри сторінки», потім клацніть на невелику стрілку в правому нижньому кутку цього пункту.

Фактично саме тут знаходяться основні змінні параметри. Для початку в пункті «Сторінки» виберіть тип «Брошура» в випадаючому меню під назвою «Кілька сторінок». Зверніть увагу, що орієнтація сторінки змінилася на альбомну. Потім вкажіть число сторінок, що входять в вашу брошуру / книгу. Оптимальне значення — 4. Вийде, що на одному аркуші А4 у вас буде 4 сторінки.

Створення брощюри в Word

Тепер для правильного розміщення тексту необхідно налаштувати поля, враховуючи відступи для палітурки. Ви напевно помітите, що крім полів «Правое» і «Ліве», з’явилися нові поля, названі «Усередині» і «Зовні». Якщо ви збираєтеся робити клеєний палітурка, вкажіть у всіх пунктах по 1 см. Якщо ж ви вирішили скористатися швидкозшивачем, необхідно збільшити відступ в поле «Обкладинка», адже використовуючи дирокол, вам знадобиться відповідне місце. Крім того, тепер потрібно буде проконтролювати відступ тексту від місця палітурки, тобто від виконаних в папері дірок. Для цього зверніть увагу на пункт «Зовні».

Зміна параметрів полів

Якщо у вашому документі є колонтитули, в тому ж меню «Параметри сторінки», на вкладці «Джерело паперу» відредагуйте їх і застосуєте до всього документа.

До речі, поруч знаходиться вкладка «Розмір паперу», в якому ви можете вказати ширину і висоту використовуваного листа або ж його формат. За замовчуванням виставлений формат «А4».

Перед тим як пустити документ на друк, ще раз все перевірити, адже буде трохи прикро, якщо десь сповзе текст або картинка, зіб’ється форматування, абзаци, рядки і т. Д.

Друк документа

Пора переходити до того, заради чого ми, власне, зробили всі дії, зазначені вище. У розділі «Файл» виберіть пункт «Друк». За замовчуванням у вас повинна стояти односторонній друк, проте, це потрібно змінити, клікнувши мишкою на це поле і в випадаючому меню вибравши «Двосторонню друк».

Вибір формату друку

Після того як перша частина книги надрукована, не поспішайте. Вам потрібно зрозуміти, яким чином в принтері подається папір з лотка на друк і як вона виходить. Неправильно поклавши папір, ваш принтер, можливо, візьметься друкувати текст на вже використаної стороні аркуша, що буде вкрай прикро. Цей момент різниться в залежності від принтера, тому рекомендуємо вам надрукувати одну пробну сторінку, перекласти її для подальшого друку так, як ви вважаєте за потрібне, і подивитися що вийде. Якщо результат вас влаштує — продовжуйте друкувати вашу книгу. Коли перша частина книги буде надрукована, в Word вискочить вікно, що підказує вам як саме покласти листи, для того щоб продовжити друк на зворотному боці аркуша. Врахуйте, що коли ви натиснете «ОК», друк продовжиться, отже, уважно перевірте розташування паперу в лотку.

Обкладинка і склеювання листів

Коли документ буде повністю надрукований, ви зверніть увагу, що він має вигляд брошури. Для того щоб зробити повноцінну книгу, вам потрібно буде просто згинати листи рівно навпіл і прикладати один до одного, а не вкладати один в іншій.

Природно, почати варто з першого листа, який буде вашої титульної стороною обкладинки, а закінчити варто останньою сторінкою, адже на ній розміститься тильна сторона обкладинки. Приклавши всі листи один до одного, в місці їх з’єднання, намажте тонким шаром клею і скріпіть їх. Якщо ви користувалися діркопробивачем, цей пункт, природно, пропускаємо.

Сам палітурка ви можете заклеїти звичайним шматочком паперу, картону або, взагалі, чим завгодно, все залежить від того, наскільки красиво ви хочете оформити книгу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector