Як змінити відстань між абзацами або між рядками в Word

Вступ

З огляду на те, що постійно розвиваються програмні продукти удосконалюються, в версіях одного і того ж додатка можуть з’являтися значні відмінності. Наприклад, стандартний міжрядковий інтервал в Word 2007 за замовчуванням дорівнює 1,15, крім того, між абзацами завжди з’являється додаткова порожній рядок. У свою чергу, в попередньому Word 2003 автоматично проставляється міжрядковий інтервал дорівнює 1,0, крім того, між абзацами порожня рядок не з’являється.

Налаштування міжрядкового інтервалу

У деяких випадках стандартне форматування документа потрібно коригувати

Виправлення міжрядкового інтервалу

Користувач текстового редактора Microsoft Word може всього за кілька дій змінити міжрядковий інтервал у всьому раніше набраному тексті. Для цього буде потрібно скористатися виключно одним з існуючих в програмі експрес-стилів, який володіє необхідним інтервалом. У тому випадку, коли провести зміни існуючого відступу слід тільки в декількох абзацах, попередньо їх доведеться виділити і згодом змінити параметри.

Змінити міжрядковий інтервал в Word можна за допомогою розділу «Головна», серед іншого інструментарію на вкладці розташована категорія «Стилі», яку користувачеві доведеться поміняти в відповідності зі своїми особистими уподобаннями або потребами.

Зміна стилю документа

У «Наборі» категорії користувач може познайомитися з безліччю вбудованих стилів. Щоб зупинитися на оптимальному варіанті, можна за допомогою зручного динамічного перегляду побачити, як при переході змінюється вільний простір.

Значно зменшити відстань між рядками дозволяють, зокрема, «Традиційні» стилі, які встановлюють виключно одинарний відступ. Після того як користувач зупиниться на потрібному варіанті, потрібно один раз натиснути на ім’я стилю.

Виправлення в певному фрагменті тексту

Прибрати невідповідний інтервал між абзацами в Word допоможе виділення частини документа, яка вимагає виправлення або форматування.

На допомогу користувачу прийде інструмент «Абзац», розташований в «Головною» категорії. Користувачеві необхідно вибрати «Міжрядковий інтервал» і вказати параметр, який відповідає за змінну величину. Користувач може проставити одне з декількох значень, які пропонує спадаюче меню. Вибір значення 2,0 дозволить змінити колишній міжрядковий проміжок на подвійний. Зменшити відстань між рядками можна за допомогою одинарного відступу, особливо популярного в самих перших версіях текстового редактора Word.

Потрібний елемент на панелі інструментів

Список всіляких параметрів

На сьогоднішній день в популярному текстовому редакторі можна скористатися шістьма різними варіантами відступу від рядка до рядку документа. Зокрема, користувач може проставити в своєму тексті:

  • одинарний (відступ від рядка до рядку залежить виключно від використовуваного в роботі розміру шрифту);
  • 1,5 рядки (збільшений в 1,5 рази одинарний міжрядковий відступ);
  • подвійний (збільшений в 2 рази одинарний відступ);
  • мінімум (між рядками з’являється невеликий проміжок, якого повинно вистачити лише на розміщення великого знака або графічного символу, який може бути надрукований відповідним шрифтом);
  • точно (фіксований відступ від рядка до рядку, який виражається в пунктах). При використанні в тексті шрифту 12 пунктів слід вказати 14 пунктів;
  • множник (дозволяє прибрати невідповідний відстань між абзацами в Word, задаючи відступ, який чисельно перевищує 1). Параметр 1,15, наприклад, збільшить проміжок на 15 відсотків.

Варіанти відступів для виділеного абзацу

Перш ніж зменшити відстань, користувач повинен знати про одну особливість текстового редактора, яка стосується наявності в документі великих символів і формул. Справа в тому, що, виявивши такі знаки, Word самостійно збільшить простір до і після рядка.

Простір до і після абзацу

Коли користувачеві необхідно прибрати пробіли, найпростіше вдатися до допомоги вбудованих експрес-стилів. Позбутися від непотрібних прогалин можна як у всьому документі, так і в його частині (фрагменті тексту), для цього потрібно виділити розділ для форматування, у властивостях змінити параметри, що стосуються міжрядкового відстані.

Якщо у користувача на комп’ютері встановлений Word 2003, то прибрати пропуски між абзацами досить просто. Автоматично Програма не додає додатковий рядок посеред набраних блоків тексту. Практично всі стилі Word 2007 встановлюють подвійний відступ від одного розділу до іншого, при цьому самостійно збільшуючи інтервал, який розташовується безпосередньо над заголовком.

Ручна настройка відступів

Після того як буде вирішене питання щодо вибору оптимального стилю, потрібно натиснути один раз на його назві.

Виправлення відстані в виділених абзацах

Особливість текстового редактора проявляється в додатковому додаванні після кожного окремого блоку тексту порожній рядки, а над заголовком — не завжди потрібного простору.

Прибрати прогалини допоможе виділення абзацу, проміжок перед яким підлягає форматування. Користувач повинен в категорії «Абзац» знайти підрозділ «Макет сторінки», де можна в ручному режимі вказати необхідний відступ до і після окремого фрагмента.

Основні інструменти на вкладці Макет

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector