Як збільшити оперативну пам’ять на комп’ютері

Комп’ютерна техніка є найважливішим помічником при вирішенні багатьох завдань, тому зовсім не дивно, що користувачі до неї висувають підвищені вимоги. Однак слід розуміти, що з плином часу встановлені пристрої застарівають і комп’ютерна техніка потребує модернізації. Досить часто власники ПК відчувають гостру необхідність саме в збільшенні оперативної пам’яті, тому для багатьох актуально знати, як збільшити оперативну пам’ять на комп’ютері.

Способи збільшення ОЗУ

Багато нові програми вимагають більшої потужності комп’ютерів

Збільшення шляхом установки нових модулів

Збільшення ОЗУ дозволяє значно підвищити продуктивність комп’ютера, тому користувачі, зацікавлені в швидкодії, прагнуть знайти способи, завдяки яким такі дії здійснити буде нескладно. Одним з таких способів є придбання додаткових модулів оперативної пам’яті і установка їх на комп’ютері. Щоб зробити грамотне збільшення ОЗУ, корисно попередньо ознайомитися з інформацією, як додати оперативної пам’яті в комп’ютер, а також здійснити ряд підготовчих дій.

Визначення типу оперативної пам’яті

Комп’ютери купувалися в різні часи, тому їх комплектація може істотно відрізнятися. Купувати ОЗУ навмання категорично забороняється, тому що існуючі зараз типи оперативної пам’яті, до яких відносяться DDR 1, DDR 2, DDR 3, несумісні по відношенню один до одного, і їх спільне використання на одному комп’ютері може призвести до сумного результату.

Слоти для установки модулів ОЗУ

Фахівці рекомендують заповнювати всі слоти, тим самим активуючи двох-, трьох- або чотириканальний режим роботи пам’яті.

У момент придбання модулів ОЗУ важливо звернути увагу на їх швидкість, віддаючи перевагу модулів з максимальною швидкістю. В цьому випадку, безумовно, користувач зможе значно збільшити продуктивність ПК.

Слід враховувати ще одну важливу обставину. Кожен комп’ютер має певну операційну систему. Якщо встановлена ​​32-бітна ОС, то комп’ютер здатний приймати і відображати тільки 3,2 Гб пам’яті, тому надії збільшити пам’ять навіть до 4 Гб, немає.

Якщо користувач відчуває неймовірне бажання або гостру необхідність в тому, щоб збільшити оперативну пам’ять до 4 або більше гігабайт, йому спочатку слід продумати варіанти установки 64-бітної операційної системи.

Установка придбаних модулів ОЗУ

Після придбання користувачем нових модулів ОЗУ, слід розібратися, як безпосередньо відбувається збільшення оперативної пам’яті на комп’ютері, як технологічно правильно додати придбані модулі.

Додати новий модуль зовсім просто. Кожен слот оснащений спеціальними зажимами, розташованими по обидва боки. Ці затиски слід відсунути в сторону, після чого буде легко і додати набутий модуль, і витягти той, який прийшов в непридатність.

Перевірка обсягу ОЗУ на ПК

Досвідчені користувачі рекомендують враховувати ще одну дуже важливу деталь тим, хто намагається розібратися, як збільшити ОЗУ на комп’ютері.

Перш ніж приступити до вилучення старої планки ОЗУ і установці нової, слід зняти статичну електрику з системного блоку, оскільки всі встановлені внутрішні пристрої дуже чутливі, будь-яка деталь може просто згоріти. Для зняття статичної електрики досить знеструмити системник, вийняти вилку з розетки, покласти одну руку на системний блок, а другу на радіатор опалювальної батареї. Вся статика, яка була накопичена, буде повністю нейтралізована.

У тих випадках, коли придбати нові модулі ОЗУ не надається можливості, а власник ПК потребує збільшення продуктивності, слід ознайомитися з альтернативними способами, що дозволяють зрозуміти, як підвищити оперативну пам’ять

Підвищення продуктивності за допомогою флешки

Найвідоміша компанія Microsoft, що надає цікаві ресурси в сфері комп’ютерних технологій, надала користувачам унікальну розробку, яка дозволяє виробляти збільшення оперативної пам’яті за допомогою флешки. Ця технологія називається ReadyBoost.

Також швидкодію забезпечується ще за рахунок того, що система не потребує тривалого пошуку необхідних для виконання файлів на всьому просторі жорсткого диска, оскільки всі потрібні файли зосереджуються на зовнішньому носії.

Флеш-накопичувач з технологією ReadyBoost

Обравши саме цей метод, що дозволяє збільшити швидкодію ПК, користувач повинен придбати флешку з потрібними параметрами, інакше всі спроби будуть просто безуспішні. Флешка повинна мати мінімум 256 Мб вільного простору, швидкість запису повинна відповідати 1,75 Мбіт / с, а читання — 2,5 Мбіт / с.

Після того як всі важливі інструменти будуть в наявності у користувача, можна переходити до процесу, що дозволяє збільшити обсяг кеша і прискорити продуктивність ПК.

Вставивши флешку в USB-роз’єм, слід дочекатися її повного завантаження, після чого натиснути правою кнопкою миші, викликаючи контекстне меню. Далі слід перейти в «Властивості», після чого в «ReadyBoost». На цій вкладці слід встановити галочку, підтверджуючи бажання скористатися технологією ReadyBoost, також слід в ручному режимі виставити показник бажаного обсягу кеша. Залишається натиснути «Ок», і дочекатися завершення процесу.

Налаштування кеша на флешці

Користувач ПК повинен пам’ятати, що флешку, до якої була застосована технологія ReadyBoost, просто так виймати з комп’ютера не можна. Щоб витягти USB-накопичувач, спочатку слід відключити раніше запущену технологію ReadyBoost.

Зміна налаштувань BIOS

Ще одним способом, що дозволяє збільшити оперативну пам’ять на комп’ютері, є оверклокинг. Скориставшись таким способом, користувачеві вдається розігнати ОЗУ. Щоб досягти цього, користувач повинен внести зміни в налаштування BIOS, підвищуючи частотність і напруга.

При правильному внесення змін, продуктивність комп’ютера може бути збільшена практично на 10%. Однак при цьому важливо розуміти, що при допущенні помилок, користувач ризикує вивести з ладу не тільки ОЗУ, але і інші комплектуючі. У зв’язку з цим, більшість досвідчених користувачів рекомендує для здійснення якісного і грамотного розгону, збільшення продуктивності, віддати комп’ютер справжньому професіоналу, який до найдрібніших подробиць знайомий з технікою проведення оверклокинга.

Вхід в оболонку BIOS

Якщо ж все-таки користувач бажає сам вдосконалити комп’ютер, здійснюючи оверклокинг, слід спочатку зайти в BIOS. Для цього, в момент завантаження ОС слід натиснути одну з кнопок: «Delete», «F2» або «F8».

Після того, як був здійснений успішний вхід в BIOS, користувач повинен перейти в Video Ram або Shared Memory. Там на рядку DRAM Read Timing слід зменшити кількість циклів (таймінгів). Фахівці стверджують, що чим менше таймингов, тим продуктивність ПК краще. Однак надмірне зниження може привести до негативних наслідків.

Зміна налаштувань BIOS

На завершення, щоб настройки були успішно збережені, слід натиснути «F10», після чого комп’ютер перезавантажиться, і зміни набудуть чинності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector