Як запустити 64-бітну гру на 32-бітної системі

Більшість сучасних ігор, таких як Overwatch, Hurtworld або Subnautica, можуть працювати виключно на 64-розрядних операційних системах. Творцям цих програм просто не вигідно робити різні варіанти додатків під 32- і 64-bit. Хоча обидві версії досить поширені. Звичайно, перейти на x64 досить легко. Але що робити, якщо ви не збираєтеся переставляти ОС і при цьому хочете подивитися на популярну гру? Дізнайтеся, як на 32-бітної системі запустити Subnautica і інші 64-розрядні програми.

Overwatch 64-біт на 32-біт

Для цього треба, щоб комп’ютер відповідав вимогам, необхідним для нормальної роботи програми. Процесор повинен спочатку мати x64 архітектуру.

Чим відрізняється 32-бітна система від 64-бітної?

Чому ж програми, розраховані на 64 bit, не виходить відкрити на 32 bit? Чим ці версії так відрізняються, раз на них не працюють одні й ті ж програми? І якщо Overwatch можна запустити в x64, чому в нього не можна пограти на такому ж комп’ютері, але з x32?

Від системи залежить, скільки оперативної пам’яті може бути встановлено на ПК і скільки він здатний виділити кожному конкретному додатку. У x64 максимальний об’єм RAM становить 16 Гб (в Windows 7 Professional — до 192 Гб). При цьому будь-якої утиліти надається до 4 Гб. У версії з x32 зазначені цифри набагато менше — 4 Гб максимум і 2 Гб окремою програмою.

Від розрядності процесора залежить, яким чином він обробляє інформацію. Це істотно впливає на продуктивність — в 64 bit вона набагато краще. Там більше регістр для зберігання даних, і навантаження розподіляється відразу на всі ядра. А в 32-бітної ОС друге ядро ​​активується, коли повністю зайнято перше.

На «слабкі» машини встановлюють x32. Якщо у ПК не дуже багато оперативної пам’яті і не самий хороший процесор, просто немає сенсу працювати з 64 bit. Це буде тільки «перевантажувати» електронну обчислювальну машину, не додаючи їй продуктивності. А ось потужного комп’ютера x64 буде якраз до місця.

Незважаючи на те що ці системи зовні схожі один на одного, вони сильно розрізняються на програмному рівні. У них різний набір драйверів, тому Subnautica, Overwatch, Hurtworld і інші подібні до них не підуть на 32-розрядної ОС, нехай навіть ПК і володіє необхідними характеристиками.

Модерним ігор, додатків, програм для редагування графіки або відео недостатньо 2 Гб, які їм виділяє x32. Компонувальники нових ігор створюють свої продукти з розрахунком саме на x64.

Як дізнатися, чи підтримує процесор x64?

Подивитися, яка у вас встановлена ​​ОС, можна так:

 1. На робочому столі клацніть правою кнопкою миші на значок «Мій комп’ютер».
 2. Пункт «Властивості». Його також можна знайти в розділі «Панель управління».
 3. У рядку «Тип» буде вказано, скільки біт в вашій версії ОС.

Розрядність системи в вікні властивостей

Попередньо потрібно зрозуміти, в який системи ви працюєте

Перед тим як запустити Overwatch на 32-бітної системі, дізнайтеся, «потягне» чи ваш ПК таку гру. Перевірте, чи підтримує процесор 64-бітові команди. Це можна зробити за допомогою спеціальних програм-тестерів. Підійде, наприклад, безкоштовна утиліта «SecurAble». Її не треба встановлювати. І, відповідно, не потрібно видаляти після експлуатації. Просто запустіть виконуваний файл. Буде показана інформація про процесор: назва, тактова частота, розрядність, чи підтримує він D.E.P (це захист девайса від переповнення буфера) і апаратну візуалізацію. Можна клікнути на будь-який з результатів — з’явиться його опис.

SecurAble оцінить можливості процесора

Перевірка підтримки процесором 64-бітних команд

Якщо програма видасть вердикт «Maximum 32 bit», значить, додатки, розраховані на x64, навряд чи будуть працювати. Щоб пограти в Overwatch або Hurtword, доведеться міняти процесор або утилізувати вилучені сервери.

Як зробити з 32-бітної системи 64-бітну?

Є кілька утиліт для так званої віртуалізації. Вони емулюють роботу якийсь платформи з певним програмним і апаратним забезпеченням. Якщо вам треба розібратися, як запустити Hurtworld на 32-бітної системі, використовуйте одну з таких утиліт.

Дані програми створюють якусь «гостьову» ОС. Але її треба в будь-якому випадку встановлювати і купувати ліцензійну версію, якщо вона платна. Для цього у вас повинен бути диск (або образ диска) з тієї операционкой, яка вам потрібна.

Oracle VirtualBox

Універсальна програма для подібних завдань.

 1. Встановіть її та запустіть. Зліва буде список встановлених ОС і панель інструментів. Справа — відомості про обраної системі.
 2. Натисніть кнопку «Створити». З’явиться інформаційне вікно. Натисніть «Далі».
 3. Виберіть тип і версію ОС. Там є багато варіантів на вибір: не тільки Microsoft Windows, але і Linux.
 4. Потім необхідно буде вирішити, скільки оперативної пам’яті виділити «гостьовий» системі.
 5. Після цього потрібно створити віртуальний диск (на який запишуться файли ОС). Можете вибрати вже існуючий або створити новий. І поставте галочку поруч з опцією «Завантажувальний диск».
 6. У наступному вікні відзначте, фіксований чи обсяг буде у диска або динамічний (змінюється). До кожного пункту є докладні пояснення. Завантажувальний краще робити фіксованим. Згодом можна додати інші диски.
 7. Налаштуйте розмір віртуального сховища. Зазвичай вистачає 10 Гб. Створювати його краще в окремому місці — не в тому, куди встановлена ​​основна система.
 8. Дочекайтеся закінчення процесу. У списку доступних з’явиться нова.

Інтерфейс менеджера Oracle Virtual Box

Один із способів — це використання утиліт віртуалізації

Після можна налаштувати апаратну частину:

 1. Виберіть гостьову ОС і натисніть «Властивості».
 2. У розділі Загальні — Додатково поміняйте папку для збереження знімків на ту, яка зручна вам.
 3. Там же налаштуйте буфер обміну. Він визначає, як буде передаватися інформація між різними ОС.
 4. У вкладці «Система» можете вибрати характеристики віртуальної материнської плати і процесора.
 5. Пункт «Мережа» потрібен для настройки доступу у всесвітню павутину. Можна залишити настройки за замовчуванням.
 6. У розділі «Носії» вкажіть, звідки потрібно взяти ОС. Якщо установник знаходиться на CD, вставте його в дисковод. Для завантаження з .ISO натисніть на кнопку «Відкрити» поруч зі списком «Привід». Вона виглядає як жовта папка.
 7. Туди ж можна додати інші образи для швидкого перемикання між ними: бази даних, програми, ігри.

Після закінчення настройки натисніть «OK». Щоб запустити гостьову ОС, клікніть на неї і на кнопку «Старт». Буде проведена установка. І ви зможете перемикатися між системами: грати в 64-бітної, а працювати в 32-розрядної.

Інші віртуальні машини

Існують ще утиліти для роботи з віртуальними машинами:

 • VMware Workstation. Серйозна професійна програма для складних завдань. Вона поширюється на платній основі.
 • Простенька утиліта для апаратної емуляції. Має відкритий вихідний код.
 • Windows Virtual PC. Працює тільки з Windows-системами. Можна налаштовувати пріоритет процесів — так онлайн-машині автоматично будуть виділятися ресурси, якщо вона виконує певне завдання.
 • Virt-Manager. Надає широкі можливості по налаштуванню апаратної складової — є віртуальне обладнання на будь-який смак.

Хмарні обчислення (віддалені сервери)

Якщо продуктивності все одно не вистачає для запуску гри, можна зробити це на віддаленому сервері. Всі розрахунки, вся інформація буде оброблятися на ньому. Так вам не завадять ніякі обмеження, пов’язані з x32. Адже по суті додатки будуть «відкриватися» на відповідних системах. Тільки не на вашому комп’ютері.

Для цього підійде програма Microsoft Azure. З її допомогою можна створити кілька операційних систем для різних цілей. Любителям ігор також стане в нагоді спеціалізований сервіс віртуалізації відеокарти NVIDIA GRID. Даним утилітам потрібний високошвидкісний інтернет.

Віртуалізація NVIDIA GRID

Ультрасучасні хмарні сервіси розширюють наші можливості

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector