Як захистити дані гроші від шахраїв. Webmoney, ЯД, онлайн банк

захист даних і грошей у вашому пк
А ви впевнені, що ваш електронний гаманець під 100% захистом? Так? Це погано. Тому що такої не існує. У цьому можна переконатися, спостерігаючи в спільнотах стогони про втрачені гроші. Начебто і все захищено, і антивірус крутий, і нічого не викачувати. Але ж ні — не захищене, грошики попливли.

Найголовніша проблема полягає в тому, що жодна людина не здатний вчитися на чужих помилках. Поки ваш комп’ютер не буде заражений яким небудь вірусом доти ніхто не хоче встановлювати жоден антивірус, враховуючи що навіть Касперський можна встановити безкоштовно з цього посилання — http://notantivirus.ru/89-kaspersky-365-free.html. Практично ніхто не стежить за тим куди і в яку папку встановлюється та чи інша програма, завантажили і за допомогою кнопок «далі, далі» — встановили. Але так це може працювати в тому випадку, якщо ви купуєте тільки ліцензійний софт, якщо доступ до всіх підозрілих сайтів заблокований хорошим антивірусом і ще багато «якщо». Варто розуміти, що найголовніший метод захисту ваших даних і грошей є «параноя». Ось основами такого захисту хотілося б поділитися.

1. Не встановлюйте незнайомий софт, кряки та інше …

Безкоштовний сир, як відомо, буває тільки в мишоловці. Саме це і вдають із себе незнайомі програми і різні кряки. Поясню популярно — як думаєте, людина, яка кілька днів або годин писав програму підбору ключів, робить це по доброті душевній? Отож.
Краще (якщо вже сильно хочеться встановити щось без ліцензії) пошукайте саме ключі, а не кряки. Іноді їх викладають, і вони вже точно не принесуть з собою вірус в подарунок.

2. Не зазначати на один поштовий ящик і телефон WebMoney, банківські картки та інші електронні валюти

Та й взагалі, краще зареєструвати окремий ящик для електронних валют і окремий нмоер телефону для грошей. Поставте в публічний доступ ящик, який ніяк не прив’язаний до грошей, акаунтів. А окремий ящик, бажано, кілька, заведіть для службових потреб. Дуже часто це допомагає.
Це допомагає в тих випадках, якщо шахраї часто підробляють листи сервісів банків, електронних платежі, фрі-Ланса і висилають їх вам. І, якщо в тому ж профілі на фрі-ланс вказано «грошовий» е-майл, попастися не складно.

3. Завжди дивіться, по яких посиланнях ви ходите

Навіть якщо посилання — від друзів. Підміна посилання — часте явище. Це можна легко перевірити (якщо шахрай дурень) — навести курсор на посилання з листа і подивитися, куди вона веде. Або перевірити посилання на шкідливість на будь-якому з онлайн-сервісів.

Тут головне — увага, так як в разі підміни посилання шахрай краде ваші куки, паролі (які ви самі введете). Як приклад можу навести популярну нині розсилку — коли від «Яндекса» приходить лист про додавання відкликання на ваше резюме. Запам’ятайте, це — неправда.

4. Не лінуйтеся вибрати хороший антивірус. І фаєрвол

Близько 30% захисту — це налаштування антивірусу і брандмауера. До речі, раджу підбирати окремо і те, і інше — наприклад, раніше у мене стояв сканер і окремий фаєрвол. І, звичайно, установкою справа не закінчується — якщо ви хоч трохи розбираєтеся в настройках цих програм, встановлюйте щось на зразок параноїдального режиму (на прикладі Comodo). Знаю по собі — зрубає все на корню.
Захист організовується наступним чином: антивірус хоч вдає, але працює (сканує всі файли, що надходять, посилання). Файервол контролює запуск додатків, в тому числі і невідомих програм, і захист портів комп’ютера.

5. Перевіряйте всі файли

Навіть якщо це файли від замовників. Навіть якщо це картинки від друзів. І, рекомендую це робити максимально агресивно.

І, найголовніше — не відкривайте файли від невідомих щедрих замовників. Навіть pdf-ки.

Дуже хочеться відкрити цікавий файл? Навіть якщо файл на кшталт чистий, не відкривайте його стандартним способом, за допомогою провідника. Відкрийте через Total Commander, будь-яку іншу програму і переконайтеся, що файл має нормальне розширення, а в архіві немає підозрілих файлів. Копірайтерів в роботі не потрібні файлів. Файл може бути виконуємо навіть в замаскованому вигляді — і мати подвійне розширення на зразок файл.doc.exe.

6. Подружитеся з комп’ютером

Заведіть окремий профіль для інтернет-серфінгу. І поставте в цьому профілі обмеження на установку програм, роботу зі зміною реєстру. Хоч і слабо, але допомагає.
А ще раджу: вивчіть технічні характеристики машини. Так є ймовірність, що ви побачите «неправильну» роботу комп’ютера і обчисліть шкідника. До неправильної роботи ставиться підвисання, велике навантаження на процесор і пам’ять, невідомі процеси, які відбуваються в комп’ютері, відключення антивіруса …
Це непогано допомагає від тих же самих порнобанер і слабеньких вірусів. Від черв’яків і особливо хитрих шахраїв, на жаль, не врятує.

7. Уважно стежте за буфером обміну і збереженням паролів, операціями на гаманцях

Шахрайство за допомогою буфера обміну (куди поміщається інформація при копіюванні) — найпростіша схема. Замість скопійованого вами номера гаманця програма шахрая підставляє свої дані. І, раз — грошики попливли. До сліз просто …

Збереження паролів — окрема пісня. Звичайно ж, зберігати всі паролі в голові — це нереально. Можна записувати їх на листочку і вводити вручну. Можна — завести спеціальний файл, зберігати його на окремому носії (разом з файлом гаманців) та запускати в найпотрібніших випадках. Але це теж не завжди допомагає. Використовуючи сервіс збереження паролів обов’язково поставте сервісний пароль на браузер.

А ось контроль за операціями — кращий варіант. Особливо прив’язка гаманців до телефону. Або — посилена авторизація. Для WebMoney це може бути 2-х ступінчаста авторизація E-num + телефон, для отрута — спецтабліца, яку можна роздрукувати з сайту.

8. Не забувайте скануватися і чиститься

Ну, це думаю всі розуміють. Встановіть додатковий сканер — утиліту доктора веба або AntiMalvare і сканує раз на місяць.

9. Періодично заходити в блоги і спільноти

Зазвичай атаки мають масовий характер. Велика ймовірність, що до когось вже «прийшли в гості». Ця людина може відписатися в співтоваристві і попередити про загрозу.

10. Бійтеся. Це — найголовніше правило

Найчастіше крадуть гроші у тих, хто не боїться. Тому невелика параноя — ваша найкраща захист від шахраїв. Перевірено на собі

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector