Як встановити Windows 10 і скільки це коштує?

Windows 10

Сьогодні відбувся офіційний реліз Windows 10 в 190 країнах світу, в тому числі в Росії. Як і було обіцяно, це оновлення можуть безкоштовно встановити користувачі ліцензійних версій Windows 7 і Windows 8. Зробити це можна двома способами.

1. Повільний — резервування

На Windows 7 і Windows 8 автоматично встановлюється додаток «Перехід на Windows 10». Ця програма перевіряє сумісність комп’ютера, драйверів і існуючих програм з Windows 10 і викачує на жорсткий диск файли, необхідні для установки оновлення. Його значок показаний в панелі повідомлень, і коли оновлення буде доступно, ви зможете завантажити його і встановити. При резервуванні потрібно вказати адресу електронної пошти.

Перехід на Windows 10

Microsoft оновлює Windows 7 і Windows 8 хвилями — першими апдейт отримують ті, чиї комп’ютери гарантовано сумісні з Windows 10.

Якщо оновлення не спадає, виконайте наступну процедуру:

— Запустіть «Центр оновлень Windows»;
— Зітріть вміст папки C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download;
— Запустіть командний рядок від імені адміністратора і виконайте команду «wuauclt.exe / updatenow» (без лапок).

2. Швидкий — за допомогою ISO

На сайті Microsoft опубліковані російськомовні ISO-образи 32- і 64-бітових версій Windows 10 для «чистої» установки. Провідник Windows 8 вміє працювати з вмістом ISO на нативном рівні. Все, що потрібно — завантажити і відкрити ISO в провіднику, а потім запустити файл setup.exe. У випадку з оновленням Windows 7 буде потрібно записати ISO-файл на диск або флешку і зробити установку нової ОС з зовнішнього носія. Також можна скористатися програмою монтування ISO-образу на віртуальний оптичний диск. ISO займає близько 4 гігабайт.

При оновленні з Windows 7 і Windows 8 зберігаються всі призначені для користувача дані, а також багатьох інших налаштувань і програм.

Скільки коштує Windows 10?

Користувачі ліцензійних версій Windows 7 і Windows 8 можуть встановити оновлення до Windows 10 безкоштовно протягом року (тобто до 29 липня 2016 року). Надалі їм не доведеться платити за продовження ліцензій. Можливо, через рік оновлення залишиться безкоштовним для користувачів попередніх версій Windows, але компанія Microsoft про це не заявляла.

Windows 10 можна встановити поверх піратських копій Windows 7 і Windows 8, але в цьому випадку система залишиться неактивованої і через якийсь час може зажадати покупки ліцензії. Втім, деякі користувачі «піраток» повідомляють, що після першого перезавантаження Windows 10 автоматично активується.

У США ліцензія Windows 10 Home коштує 120 доларів, а Windows 10 Pro — 200 доларів. Офіційних цін в Росії немає, але деякі реселлери Microsoft оцінили версію Home в 6800 рублів, а Pro — в 12000 рублів.

Чи можна оновити Windows XP?

Можна, але при цьому Windows 10 зітре всі призначені для користувача дані, налаштовувати систему доведеться з нуля.

Системні вимоги

Мінімальні вимоги Windows 10 до комп’ютера такі ж, як у Windows 8:

— Процесор Intel або AMD з тактовою частотою не менше 1 ГГц;
— 1 ГБ оперативної пам’яті для 32-бітної системи або 2 ГБ для 64-бітної;
— 16 ГБ вільного місця на жорсткому диску для 32-бітної системи або 20 ГБ для 64-бітної;
— Екран з роздільною здатністю 800 × 600 пікселів;
— Відеокарта з підтримкою DirectX 9 з драйвером WDDM 1.0

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector