Як встановити Linux Mint з флешки

Раніше дистрибутиви операційних систем поширювалися на дисках. Але тепер ОС можна записати на USB-носій. У випадку з Linux Mint установка з флешки дуже схожа на завантаження з CD або DVD. Монтуєте образ, запускайте інсталятор і вибираєте налаштування.

Установка Linux Mint

Linux Mint можна поставити з flash-накопичувача.

Завантаження зображення

Завантажити Лінукс Мінт можна з офіційного сайту системи.

 1. Зайдіть на сторінку linuxmint.com.
 2. Розділ Download.
 3. Там є кілька збірок з різним оточенням і розрядністю. Натисніть на відповідну. вибір збірки
 4. У наступному вікні виберіть сервер, з якого будете качати образ для створення завантажувальної флешки з Linux Mint. Якщо хочете русифіковану версію, знайдіть регіон Russia. Розпочнеться завантаження. вибір регіону

запис образу

Щоб записати образ на носій, потрібно використовувати додаткові програми. Якщо ви працюєте в Windows, підійдуть утиліти UltraISO, Rufus або UNetbootin. Якщо у вас стоїть Лінукс, використовуйте додаток UNetbootin або команди терміналу.

Windows

Створення завантажувальної флешки Linux Mint виглядає так:

 1. Для прикладу візьмемо програму UltraISO. Знайдіть її в Інтернеті і скачайте.
 2. У вікні утиліти натисніть на «Файл» і виберіть «Відкрити». вибір меню
 3. Вкажіть шлях до ISO-образу Лінукса.
 4. Вставте накопичувач в USB-порт.
 5. Перейдіть в меню «Самозавантаження».
 6. Пункт «Записати образ жорсткого диска». «Записати образ жорсткого диска»
 7. Виберіть flash-носій.
 8. Якщо на ньому є потрібні вам файли, скопіюйте їх в інше місце. Перед тим як зробити завантажувальну флешку Лінукс Мінт, її треба відформатувати. Прямо в UltraISO у вікні запису образу натисніть на «Форматувати». Виберіть файлову систему FAT.
 9. Або скористайтеся засобами Win. Клацніть правою кнопкою миші по значку флеш-накопичувача в папці «Мій комп’ютер». У контекстному меню буде потрібна опція. форматування
 10. Після форматування можна створювати установник. У UltraISO клацніть на «Записати».
 11. Зачекайте, поки розпакуються і скопійовано дані.
 12. Завантажувальна флешка готова.

В інших додатках алгоритм той же: вибираєте ISO-файл, вибираєте носій, записуєте.

термінал Linux

Можна змонтувати образ, використовуючи консольні команди Лінукс:

 1. Відкрийте Термінал.
 2. Щоб дізнатися мітку накопичувача і шлях до нього, введіть «fdisk -l». визначення мітки
 3. Можете подивитися ідентифікатори всіх дисків — «df».
 4. Навіть новий носій потрібно форматувати.
 5. Перед тим як зробити завантажувальну флешку Linux Mint, размонтіруйте її — «sudo umount [Шлях-до-накопичувача]». Розмонтування флешки
 6. Тепер зітріть все її вміст «sudo mkfs.vfat -n ‘[Метка-томи]’ -I [Шлях-до-носія]». Параметр «vfat» означає, що ви вибрали файлову систему FAT. Мітку тому встановлювати необов’язково.
 7. Тепер завантаження дистрибутива на зовнішній пристрій — «dd if = / [Шлях-до-образу] / [Назва-файлу] .iso of = [Шлях-до-накопичувача]». Вона буде проходити у фоновому режимі. Щоб дізнатися, скільки відсотків записано, використовуйте додаткову команду: відкрийте ще один Термінал і напишіть «watch -n 10 killall -USR1 dd».

пріоритет завантаження

Тепер про те, що потрібно для інсталяції Лінукс Мінт. Установка з флешки іншої програми — завдання просте. Запускаєте виконуваний файл і вибираєте налаштування. Але якщо це не звичайна утиліта, а ОС, треба міняти пріоритет завантаження. Щоб комп’ютер при включенні зчитував вміст носія. Так ви потрапите в меню інсталятора, а не в операційну систему.

 1. Зайдіть в BIOS. Для цього відразу після запуску ПК натисніть F1, F5, Esc або Del. Кнопка вказана в інформаційному рядку «Press [клавіша] to Enter setup».
 2. Вам потрібен розділ, в якому можна поміняти черговість запуску. На першому місці повинна стояти завантажувальна флешка Лінукс Мінт. Налаштувати пріоритет можна в «Boot — Device Priority», «Boot Sequence» або «Advanced BIOS Features» — це залежить від інтерфейсу БІОС. В меню «First Boot Device», або «1st Boot Device», виберіть. установка пріоритету
 3. Збережіть зміни. Збоку або внизу будуть вказівки, які клавіші для цього натискати.
 4. При наступному включенні ПК почнеться установка з flash-накопичувача.
 5. Коли закінчите, знову зайдіть в BIOS і перенастройте пріоритет на HDD.

Установка і вибір параметрів

Після запуску ви побачите чорно-зелений дизайн Лінукс і напис Welcome (це означає «Ласкаво просимо»). Щоб використовувати дистрибутив:

 1. У списку перейдіть до рядка «Start Linux Mint» і натисніть Enter. Якщо є доступ до мережі, почнеться завантаження ОС. Зачекайте, поки передадуться всі дані. Не обривати з’єднання. Start Linux Mint
 2. З’явиться робочий стіл. Подивіться на інтерфейс і деякі функції, до того як з флешки встановити Лінукс Мінт. Справа буде колонка з описом ОС і її можливостей.
 3. Якщо ви щось зробите в «портативної» версії, зміни не будуть збережені. Потрібна повна інсталяція.
 4. Двічі клацніть на значок Install.
 5. Виберіть мову. Вибір мови
 6. Відзначте параметр «Стороннє програмне забезпечення». Це різні кодеки мультимедіа, драйвера. Якщо не поставити зараз, потім їх доведеться качати вручну. Там немає невизначених утиліт або шкідливого ПЗ.
 7. Якщо на комп’ютері є встановлений дистрибутив, майстер запропонує його видалити або поставити поруч з ним Linux Mint. Завантажувальна флешка знищить всі дані користувача (документи, музику, зображення), якщо відзначити опцію «Стерти диск». При паралельної інсталяції ви зможете вибирати, якою операційною системою користуватися. А ваші файли будуть збережені. Установка двох ОС
 8. Пункт «Інший варіант» призначений для досвідчених користувачів. Доступно створення і зміна розділів. Через неправильну настройки можуть виникнути проблеми. Якщо ви не розбираєтеся в цьому, вам потрібна стандартна установка.
 9. У наступному меню виберіть логічний диск, на який хочете завантажити Лінукс. За допомогою повзунка перерозподіліть дисковий простір. Вкажіть, скільки пам’яті «віддаєте» нової ОС. Самому минтая досить 20-40 гігабайт. Але якщо ви збираєтеся зберігати багато файлів і працювати з мультимедійним контентом, виділіть ОС більше ресурсів.
 10. З’явиться меню «Де ви перебуваєте?». Клацніть по карті або напишіть назву міста. Система визначить ваш часовий пояс. місцезнаходження
 11. Заповніть поля «Ім’я користувача», «Ім’я комп’ютера» і «Пароль». Залишити їх порожніми не вийде, так як не можна встановити Лінукс Мінт з флешки без аккаунта адміністратора.
 12. Відзначте одну з опцій: «Входити автоматично» або «Вимагати пароль». Якщо не хочете вводити код при кожному запуску, виберіть перший пункт. Але краще залиште захист. Так права адміністратора будуть тільки у тих, кому ви скажете пароль. параметри входу
 13. Розпочнеться інсталяція. Якщо на ПК кілька систем, з’явиться список. Натисніть на одну з них, щоб зайти в неї після закінчення завантаження. Якщо не виберете ОС, відкриється Лінукс Мінт.
 14. Не забудьте поміняти в BIOS пріоритет запуску.

Розібратися, як встановити з флешки Linux Mint, дуже легко. У інсталятора зрозумілий інтерфейс. До кожного параметру дано пояснення. Основні труднощі — це запис образу і настройка БІОС. Але і з ними можна справитися.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector