Як встановити і видалити DirectX

Щоб оцінити міць графіки популярних ігор на ПК, вам неодмінно знадобиться встановити програму DirectX. Це пакет функцій, який пов’язує ОС і пристрої ПК, і використовується для запуску мультимедійних програм. Без цієї утиліти не запуститься ні один додаток, в тому числі сучасні ігри з їх реалістичною високоякісної графікою. Як встановити DirectX? Розберемося детальніше.

Установка Microsoft DirectX

У більшості випадків DirectX встановлюється разом з установкою ОС

установка

Багато користувачів намагаються знайти програму на різноманітних форумах і торрентах. Все набагато простіше, адже DirectX розроблений компанією Microsoft і надається безкоштовно на її офіційному сайті. Немає ніякого ризику, що замість важливою утиліти ви скачаєте вірусну програму, від якої згодом не зможете позбутися.

Завантаження потрібної версії утиліти

Отже, перейдіть на сайт Microsoft, потім виберіть вкладку «Центр завантаження» і клацніть на кнопці Windows. У вікні браузера з’явиться список з найпопулярніших завантажень для даного розділу. Найчастіше цікавий для нас інструмент розташовується на першій позиції. Тепер виберіть його і натисніть клавішу «Завантажити». На цій же сторінці можна дізнатися інформацію про вимоги до системи, особливості установки і додаткових відомостях (назва файлу, версія і т. П.).

видалення

Як бачимо, з установкою все досить просто, але як видалити DirectX? Без цього деколи не можна обійтися, якщо програма почала працювати некоректно з якоїсь причини. Прибрати її з пам’яті ПК дуже важко, адже вона вважається компонентом Windows. Досвідчені користувачі стверджують, що зробити це реально, але наслідки можуть бути непередбачуваними.

Видалення засобами Windows

Якщо потенційний ризик вас не турбує, можна приступати:

  • щоб заощадити час у разі непередбаченої ситуації, зробіть резервну копію ОС;
  • скачайте актуальну для своєї «машини» версію DirectX;
  • відключіть фаєрволи і захист системи. Якщо опустити цей крок, то після перезавантаження система заново встановить раніше віддалену утиліту;
  • скористайтеся однією з програм для видалення софта.

Сьогодні відомо про ряд інструментів, які допомагають позбутися від видаляються файлів. DirectX Happy Uninstall вважається однією з найвідоміших програм. Працює вона досить безпечно, функції виконує якісно, ​​єдиний мінус — вона платна.

Програма DirectX Happy Uninstall

Також можна скористатися утилітами DX Eradicator і DX Killer 1.0. Додатки випускаються безкоштовно, і за твердженнями самих розробників, дозволяють провести безпечну і повну деінсталяцію. Підтримуються ці програми тільки в Windows XP і більш древніх системах.

Видалення за допомогою DX Eradicator

Є і радикальний спосіб — видалення через реєстр. Досить запустити системний реєстр (Win + R, потім введіть слово regedit), і знайти поля, в яких зустрічається згадка про DirectX. Основним плюсом цього шляху називають те, що вам не доведеться шукати сторонні утиліти і віддавати гроші їх розробникам. Недоліком є ​​можливість безповоротно пошкодити цілісність ОС (завжди можна видалити що-небудь важливе, через що система просто перестане завантажуватися).

Пошук DirectX в реєстрі Windows

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector