Як включити або прибрати сітку в Фотошопі

У Adobe Photoshop є інструмент, з яким редагувати графіку буде набагато простіше. Це сітка. Вона допомагає при створенні зображень і складанні колажів. По ній можна оцінити розмір і відстань, прикинути, як будуть розташовуватися об’єкти щодо один одного, зробити розмітку. Зорієнтуватися, куди помістити ту чи іншу частину малюнка. Це корисна річ, якщо вміти ним користуватися. Дізнайтеся, як включити сітку в Фотошопі, як налаштувати її атрибути і як її прибрати.

Про сітку

Сітка в Фотошопі

Сітка допомагає вам більш точно і симетрично розставити елементи в композиції

По суті, це напрямні лінії. Рівна таблиця. Вона накладається поверх зображення, але не перекриває його. З нею легше розрахувати пропорції, побачити симетрію, правильно поставити окремі елементи.

Як аналогію наведемо шкільний зошит в клітку. У ній будували графіки і малювали геометричні фігури. На такому листі можна було накреслити прямий відрізок без лінійки, задати кут в 45 або 90 градусів, не використовуючи транспортира. За нею на око визначали, яка довжина у сторони прямокутника, і скільки клітин складають його площа. В Фотошопі у таблиці приблизно ті ж функції.

Її можна побачити тільки в програмі. Вона не відобразиться при друку. У цифровій версії малюнка клітин теж не буде. Це не частина зображення, а інструмент для редагування.

Не варто плутати його і піксельну сітку. Останнє — це розбиття картинки на точки. Стане в нагоді для детального редагування. Її також можна включити і налаштувати.

Навіть якщо вам не потрібні ці опції, все одно буде корисно про них дізнатися. Наприклад, щоб прибрати таблицю, якщо випадково її активували.

Adobe Photoshop

Як увімкнути?

Ось як зробити сітку в Фотошопі:

 1. Відкрийте будь-який графічний файл або створіть новий.
 2. У рядку меню натисніть на кнопку «Перегляд» ( «View»). Зазвичай вона знаходиться між «3D» і «Вікно».
 3. Наведіть курсор на пункт «Показати» ( «Show»).
 4. У меню клікніть на «Сітку» ( «Grid»). Вона з’явиться на шарі.
 5. Також можна натиснути клавіші Ctrl + ‘(в російській розкладці Ctrl + Е).

Як налаштувати?

Можна зробити інший розмір клітин (наприклад, щоб вони візуально позначали відрізки довжиною 1 сантиметр), вибрати тип або колір ліній.

 1. Відкрийте меню «Редагування» на верхній панелі.
 2. Наведіть мишу на пункт «Параметри». Він в самому низу списку.
 3. Натисніть на «Напрямні, сітка та фрагменти».
 4. У вікні задайте потрібний розмір осередків. Це можна зробити в поле «Приріст кожні …». Доступні різні одиниці вимірювань: дюйми, міліметри, пункти і так далі.
 5. У розділі «Стиль» вкажіть, як повинна відображатися сітка: суцільною смугою, пунктирною або точками. Це не так важливо, так як розмітка буде видно тільки при редагуванні малюнка.
 6. У пункті «Колір» виберіть заливку. Налаштування можна використовувати, коли таблиця зливається з фоном.

Як прибрати?

Позбутися від клітин можна в тому ж меню, через яке їх додавали. Ось як прибрати сітку в Фотошопі:

 1. Перейдіть в Перегляд — Показати.
 2. Приберіть галочку з відповідного пункту.
 3. Або ж за допомогою поєднання клавіш Ctrl + Е.

піксельна сітка

Піксельна сітка помітна тільки поблизу. Щоб її побачити, треба збільшити картинку і змінити масштаб. Але при роботі з графікою вона може заважати. Ось як її вставити або прибрати:

 1. Відкрийте меню Перегляд — Показати.
 2. Натисніть на «Піксельна сітка».

лінійки

Ще один метод вимірювання в Фотошопі — лінійки. Вони знаходяться зовні малюнка. З цим інструментом можна оцінити довжину і ширину об’єктів і зображення в цілому. Активувати лінійки можна в меню «Перегляд». Щоб вибрати їх параметри, перейдіть в Редагування — Установки — Одиниці виміру та лінійки.

Photoshop

Таблиця корисна при кресленні схем. Або для будь-якої іншої роботи, в якій потрібна точність. Але цей інструмент стане в нагоді і поза професійної сфери. Адже під час малювання багато «прикидається на-віч». Якщо включити розмітку, можна буде орієнтуватися на неї. І в підсумку вийде вивірений, пророблений і красивий малюнок.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector