Як виправити помилку при запуску програми 0xc0000005

Поява всіляких помилок і збоїв при роботі з ОС Windows не рідкість і боротьба з неполадками для користувачів різних версій системи стала вже звичною справою. Якщо питання не стосується апаратних несправностей, то вирішити проблему цілком можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Як правило, кожна помилка має свій код і супроводжується повідомленням, яке іноді навіть розкриває суть проблеми. У випадку зі збоєм 0xc0000005, що виникає при відкритті додатків та ігор, картина не така ясна, і відразу з’ясувати, в чому справа не вийде. При цьому існує кілька варіантів рішень, кожен з яких ефективний в тому чи іншому випадку. Проблема більш актуальна для Windows 7 і 8, рідше зустрічається на «Десятці», в основному збою схильні неліцензійні версії, але можливі і виключення.

Як виправити помилку при запуску програми 0xc0000005

Виправлення помилки 0xc0000005.

Причина виникнення

«Помилка при запуску програми 0xc0000005» означає, що стався збій при ініціалізації програмних компонентів і часто вона є наслідком системних оновлень. Текст повідомлення може відрізнятися, але код буде незмінний, іноді також можливо зависання ОС і поява синього «екрану смерті». Так, після установки нових пакетів на «Сімці» замість поліпшення роботи нерідко з’являється збій при запуску гри або програми. У 10 версії Windows причини, що провокують помилку, інші і проблему доведеться вирішувати вже іншими способами. Часто допомагає видалення або зупинка роботи антивіруса, але можливі також проблеми з пам’яттю RAM, так що потрібно буде виконати сканування за допомогою спеціальної утиліти. Основні причини, що викликають помилку (код виключення) 0xc0000005 на Windows 10, 8, 7:

 • Оновлення ОС, програмного забезпечення, драйверів.
 • Помилки в модулі пам’яті.
 • Конфлікт обладнання з ПО.
 • Вплив вірусів.

Залежно від версії операційки підходити до питання усунення помилки слід по-різному. Позбутися від проблеми нескладно і, дотримуючись інструкції, з завданням впорається і недосвідчений користувач.

Помилка під час запуску програми 0xc0000005

Як виправити помилку 0xc0000005 на Windows

Пакети оновлень, які передбачають внесення корективів в значимі системні файли для підвищення безпеки, стають частими винуватцями збоїв. З огляду на те, що ключовою причиною виникнення помилки програми 0xc0000005 є саме поновлення для Сімки, вирішувати проблему будемо за допомогою їх видалення, що можна виконати декількома методами.

Видалення оновлень з командного рядка

Розглянемо, як виправити помилку 0xc0000005, позбувшись від оновлень за допомогою консолі «Виконати». Для здійснення процедури виконуємо такі кроки:

 • Переходимо до консолі (наприклад, через Пуск або за допомогою гарячих клавіш Win + R або Win + X для Вісімки).
 • У рядку прописуємо команду wusa.exe / uninstall / kb: 2859537 і тиснемо клавішу введення (для Windows 8 застосовується exe / uninstall / kb: 2859537).
 • Очікуємо виконання процесу видалення, потім перезавантажуємо комп’ютер.
 • Якщо проблема залишилася, аналогічним чином, використовуючи консоль, видаляємо і поновлення kb: 2872339, kb: 2882822, kb: дев’ятсот сімдесят одна тисяча тридцять три.

Видалення оновлень з командного рядка

Видалення оновлень з панелі управління

Ще один спосіб, який пропонує вирішити проблему появи збою при запуску софта, займе трохи більше часу, ніж попередній, але також не складе труднощів. Щоб позбутися від помилки 0xc0000005 виконуємо наступне:

 • Переходимо до «Панелі управління», йдемо в розділ «Програми та засоби», де вибираємо «Перегляд встановлених оновлень».
 • Знаходимо поновлення kb: 2859537, kb: 2872339, kb: 2882822, kb: 971033 і в такий же черговості їх видаляємо, натискаючи ПКМ для вибору опції видалення.

Видалення оновлень з панелі управління

Якщо жоден з цих способів не виявився ефективним, і усунути помилку 0xc0000005 не вдалося, можливо, проблема торкнулася запуску утиліт, використовуваних для вирішення завдання. В такому випадку застосовуємо більш серйозний метод.

Видалення оновлень через безпечний режим

Щоб вручну видалити поновлення використовуємо можливості безпечного режиму:

 • Перезавантажуємо ПК і при його включенні затискаємо F
 • Завантажувач пропонує на вибір варіанти запуску, вибираємо безпечний режим, що підтримує командний рядок, тиснемо клавішу введення.
 • Повторюємо дії, описані в першому або другому варіантах видалення оновлень.

Після вирішення проблеми методом видалення оновлень краще буде відключити функцію автоматичного оновлення, щоб уникнути сюрпризів в подальшому.

Як ще виправити помилку 0xc0000005

Оскільки джерел виникнення проблеми чимало, усунути помилку 0xc0000005 можна і іншими методами.

Тестування пам’яті на помилки

В ОС Windows 10 проблема часто пов’язана з несправністю модуля оперативної пам’яті, що часто трапляється після розширення оператіви або апгрейда. Кращим способом виявити несправність буде використання утиліти Memtest86 + (софт знаходиться у вільному доступі). При виявленні серйозних несправностей потрібно заміна модуля.

Універсальний спосіб усунення помилок — це відновлення системи. Функція дозволяє повернутися в той час, коли проблем ще не виникало, для цього раніше на комп’ютері повинна бути створена точка відновлення, що представляє собою збережену копію параметрів на певну дату або подію.

Відновлення системних файлів

Ще один спосіб передбачає відновлення пошкоджених системних елементів за допомогою командного рядка:

 • Відкриваємо консоль «Виконати» від імені адміністратора.
 • По черзі вводимо команди:
 • dism / online / cleanup-image / restorehealth.
 • sfc / scannow
 • Після виконання процесів потрібне перезавантаження пристрою.

Відновлення системних файлів

Суть методу полягає в скануванні системних файлів і їх відновлення в разі виявлення пошкоджень. Буває, що в ході процедури запитується інсталяційний диск або флешка з ОС Windows.

Зміна параметрів принтера

Виникнення помилки 0xc0000005 може бути пов’язано з несумісністю параметрів принтера з певним ПО. Щоб виправити ситуацію потрібно створити інший профіль в налаштуваннях принтера, а також оновити драйвера.

Відкат оновлень або видалення драйверів пристроїв

Нерідко проблема є наслідком оновлення драйверів. Якщо помилка стала виникати після установки драйвера для пристрою, тоді буде потрібно видалити або відкотити його до попередньої версії. Для цього потрібно перейти до Диспетчер пристроїв (через Панель управління) і знайти обладнання, драйвер якого недавно оновлювався. У властивостях пристрою можна виконати відкат або видалення.

Видалення драйверів пристроїв

очищення реєстру

Неправильні записи в реєстрі також одна з причин, що провокують помилки різного характеру. Вручну чистити реєстр можна тільки при наявності необхідних навичок і знань, оскільки навіть при найменших некоректних зміни система може давати збої або зовсім не запускатися. Перед роботами зазвичай створюється резервна копія. Для рядового користувача краще скористатися інструментом, що дозволяє безпечно виконати діагностику та виправлення записів реєстру в автоматичному режимі, наприклад, CCleaner або інший спеціальний софт.

Відключення опції DEP

Блокування запуску ПО може виникати при спробі софта виконання свого коду в області оператіви комп’ютера, виділеної DEP. Завдяки функції реалізована можливість запобігання запуску шкідливого коду з області даних, що дозволяє ефективно захищати систему від ряду загроз. При цьому іноді DEP блокує і корисний софт, в такому випадку необхідно вжити таких заходів:

 • Запускаємо консоль «Виконати» від імені адміністратора.
 • У рядку вводимо команду bcdedit.exe / set {current} nx AlwaysOff.
 • Перезавантажуємося, після чого функція буде відключена. Для її активації використовується команда bcdedit.exe / set {current} nxOptIn.

Щоб вимкнути DEP тільки для деяких додатків виконуються наступні дії:

 • Переходимо до Панелі управління, відкриваємо розділ «Система», де вибираємо пункт додаткових параметрів.
 • У новому віконці в блоці Швидкодія тиснемо «Параметри».
 • На вкладці «Запобігання виконання даних» ставимо прапорець навпроти пункту «Включити DEP для всіх програм і служб, окрім вибраних нижче».
 • За допомогою кнопки «Додати» формуємо список винятків, після чого застосовуємо нові настройки.

Відключення опції DEP

Сканування на віруси

Не зайвою буде також перевірка системи на наявність вірусів. Крім встановленого антивіруса, можна додатково скористатися спеціальними утилітами, наприклад, Dr.Web CureIt (софт знаходиться у вільному доступі, не вимагає установки і не конфліктує з наявним захисним ПЗ). Крім того, слід подивитися, чи не знаходяться файли проблемного додатки в карантині вашого антивіруса. Таке трапляється, коли пильний захисник порахував об’єкти небезпечними. Якщо файли програми, при запуску якої виявилася невдалою, то знаходяться в карантині, а ви переконані в їх безпеці, тоді потрібно додати елементи в список виключень антивіруса.

Сканування на віруси

Крайнім заходом є перевстановлення системи, до неї варто вдаватися тільки, якщо інші методи не дали результату і коли проблема стосується не конкретного додатка, адже простіше відмовитися від використання однієї програми. Якщо масштаби більш істотні, то установка нової Windows стане хорошим рішенням.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector