Як виправити помилку «Одне з підключених USB пристроїв працює неправильно»

Іноді буває так, що ви підключаєте флешку, графічний планшет, мишку, клавіатуру або щось ще, чекаєте, коли ж все почне функціонувати, але замість цього вискакує віконце, в якому написано, що пристрій не працює належним чином. Як результат — ви не можете зробити те, що збиралися, тому що девайс НЕ розпізнається, як підключений до ПК.

Як виправити помилку «Одне з підключених USB пристроїв працює неправильно»

Рішення помилки «Одне з підключених USB пристроїв не працює належним чином».

Причини виникнення помилки

Якщо замість успішного з’єднання система демонструє повідомлення: «Одне з підключених USB-пристроїв невпізнаних або працює неправильно», цьому може сприяти кілька обставин:

 • щось не так з самим обладнанням;
 • зламався USB-порт;
 • зіпсувався шнур, за допомогою якого здійснюється підключення;
 • драйвери потребують оновлення, вилучені або останній update-пакет був з багом;
 • вийшли з ладу контролери або збилася програма їх роботи;
 • накопичилося статичну електрику.

Розберемо кожен випадок окремо.

Кабелі, подовжувачі та хаби

Вони найчастіше бувають причиною помилки, так як швидко виходять з ладу. Зазвичай, люди зберігають і переносять їх, неакуратно змотавши, і контакти пошкоджуються. Щоб перевірити таку ймовірність:

 • підключіть через кабель інше USB-пристрій;
 • або підключіть гаджет через інший шнур.

Якщо в результаті ваших дій пристрій раптом стало працюючим, значить, ви знайшли витоки помилки. Також про проблему з кабелем може свідчити характерний звук, яким супроводжується підключення пристрою до ПК: якщо він безперервно повторюється, то відповідь очевидна. Єдиним рішенням тут буде покупка нового шнура. Якщо ви підключили кілька пристроїв, то знімний USB-хаб (так званий «перехідник» з безліччю USB-роз’ємів) не зможе забезпечити кожному з них достатню кількість електроживлення. Спробуйте відключити кілька і спробувати знову.

Підключення USB-пристрою

Несправний usb-порт

Також в неправильній роботі можна запідозрити USB-порт. Щоб підтвердити свої висновки, можна спробувати підключити до нього що-небудь інше. Якщо і другий пристрій не бажає працювати, переходите до наступних дій:

 1. Перезавантажте ПК і увійдіть в БСВВ (потрібне поєднання клавіш ви можете подивитися в інструкції до свого комп’ютера).
 2. Відкрийте розділ Advanced і «USB-конфігурації».
 3. Ви побачите список портів зі звітом про поточний стан: працюють вони чи ні.
 4. Якщо якийсь із них вимкнений, його потрібно включити, зберегти зміни і знову перезавантажитися.

USB-порт може бути пошкоджений фізично: іноді замикає проводка, що робить проблему більш серйозною. В даному випадку також потрібна допомога майстра, особливо якщо зіпсована частина плати.

Драйвери і програмний збій

Жовтий трикутник зі знаком оклику, що доповнює повідомлення про помилку, може свідчити про проблеми з драйверами.

 1. Спочатку згадайте, встановлювали ви драйвери, надані виробником перед тим, як підключити новий пристрій.
 2. Відкрийте «Панель управління» (в Windows 10 зручніше діяти через «Пошук»).
 3. Встановіть режим перегляду на «Великі значки» і знайдіть «Диспетчер пристроїв».
 4. Знайдіть заголовок, під яким захований список контролерів. Пошукайте проблемне пристрій, виділіть її та відкрийте «Властивості» — «Драйвер» — «Відкат» або «Видалення».
 5. Якщо вашого пристрою там немає, то переходите в розділ «Інше» та шукайте «непізнане обладнання». Клацніть по ньому ПКМ і обновіть драйвери через запропоновану опцію.

Диспетчер пристроїв

Якщо стався програмний збій драйвера контролера, доцільно видалити драйвери всіх підключених пристроїв (там же в «Диспетчері») і перезапустити систему. При повторному контакті з обладнанням ПК сприйме його, як нове, і встановить драйвери заново. Це можна зробити, пройшовши по шляху: C: \ Windows \ System32 \ DriverStore \, і відшукавши файл INFCACHE. Видаливши його, ви позбудетеся від усіх встановлених драйверів і запустіть їх подальше оновлення (деякі доведеться завантажувати самостійно з сайтів виробників обладнання).

Несправність самого пристрою

Якщо пристрій сумнівної якості, воно може бути несправним саме по собі. Спробуйте підключити його до іншого ПК або подивіться, як контактують з комп’ютером інші гаджети. Дешеві китайські флешки, плеєри та інше можуть провокувати виникнення помилки. Цю проблему теж можна вирішити тільки покупкою нового девайса або ремонтом. Зверніть увагу на маркування, там вказано, чи підтримує пристрій технологію USB 2.0 або 3.0. Якщо немає, то його неможливо підключити до ПК при всьому бажанні.

Вибір якісної флешки

Помилка виникає раніше

Як не дивно, рішення може лежати на поверхні і бути легко здійсненним. Часто підключити USB заважає статичну електрику, яке накопичується на контактних елементах кабелів, флешок, портів, плати.

 1. Вимкніть комп’ютер, користуючись звичайною функцією «Завершення роботи».
 2. Потім вийміть з розетки блок живлення і зачекайте кілька хвилин (з ноутбука приберіть батарею). 3 хвилини буде досить.
 3. Приєднайте проблемне обладнання до виключеного ПК.
 4. Увімкніть комп’ютер.
 5. Пристрій має запрацювати нормально.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector