Як виправити помилку 809 VPN

Трапляється так, що власники ПК, які прагнуть створити VPN-підключення до інтернету, стикаються зі всілякими проблемами, серед яких поширеною є помилка 809. Це призводить людини до замішання, особливо якщо він абсолютно не розбирається в причинах виникнення помилок і існуючих шляхах їх усунення.

Скріншот помилки 809

Основні причини помилки 809 і шляхи її вирішення ми розберемо в цій статті

Фактори, що сприяють прояву проблем

Причин, за якими може виникати помилка 809 VPN, що перешкоджає створенню доступу до глобальної мережі, нарахувати можна кілька. Якщо правильно виявити такі причини, ліквідувати проблему буде набагато простіше, оскільки існують рекомендації, що дозволяють вносити досить просто необхідні зміни в налаштування і забезпечувати VPN-підключення до мережі.

Причини виникнення проблеми

Помилка 809 виникає тоді, коли хтось прагне створити мережевий доступ за допомогою VPN-з’єднання, яке відноситься до типу віртуальних приватних мереж.

Брандмауер, обов’язкова складова операційної системи, блокує спроби здійснення такого з’єднання. Крім брандмауера може блокувати мережеве з’єднання будь-який пристрій, приєднаний до комп’ютера і бере участь в забезпеченні мережевого доступу. В якості одного з девайсів, що блокує доступ до мережі, може виступати маршрутизатор, NAT.

Вікно Firewall в Windows

Явною причиною виникнення такої проблеми може бути неповна установка ОС або в деяких випадках вже встановлена ​​система, але супроводжується якими-небудь неполадками.

Іноді встановлюють програмне забезпечення, викачане з неперевірених джерел, внаслідок чого при установці вносяться автоматичні зміни до реєстру, що провокують виникнення проблем, пов’язаних з доступом до мережі.

Розлади в систему може внести шкідливе програмне забезпечення, а також віруси, здатні не тільки пошкоджувати, але і видаляти значущі системні файли, без яких неможливо забезпечити доступ до інтернету.

Пошук і викорінення неполадки дозволить уникати подібних проблем в подальшому.

Шляхи викорінення помилок

Виявивши ймовірну проблему, користувач повинен докласти зусиль для її усунення. Якщо самостійно усунути неполадки, ознайомившись з інструкціями, не вдається, слід звернутися за допомогою до фахівців, які без труднощів швидко встановлять і ліквідують помилки.

Як самостійно виправити проблему

Оскільки найбільш вірогідною причиною прояви помилки при VPN підключенні вважаються відсутні параметри в реєстрі, дуже важливо в ручному режимі внести всі важливі зміни.

Спочатку слід знайти гілку реєстру, в яку повинні вноситися важливі доповнення.

Щоб зайти в реєстр і ввести в нього системні доповнення, слід натиснути «Пуск», потім в рядок пошуку ввести regedit.

Скріншот робочого столу з Regedit

Якщо на ПК встановлено Windows XP, власник техніки повинен знайти HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ IPSec. Коли ж встановлений Windows 7 або Vista, гілка буде виглядати інакше: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ PolicyAgent.

Скріншот гілки реєстру

Тепер для внесення змін слід виділити необхідний реєстр, клікнувши по ньому мишкою, далі в меню «Правка» слід вибрати підміню «Створити». З пропонованих варіантів необхідно вибрати DWORD.

На екрані відкриється доступна рядок, в яку потрібно занести необхідні зміни. У неї користувач повинен ввести AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule, після чого підтвердити внесені зміни.

Скріншот реєстру додавання QWORD

Після внесення доповнень до реєстру юзер повинен виділити його, використовуючи мишку, і вибрати параметр «Змінити». У який з’явився поле можна ввести 0, 1 або 2, залежно від позначених цілей.

Значення «0» найчастіше встановлюється за умовчанням і свідчить про те, що при експлуатації NAT-пристроїв підключення до мережі не передбачено.

Значення «1» дозволяє забезпечити підключення до сервера, використовуючи NAT-пристрої.

Значення «2» сприяє успішній налаштуванні операційної системи в режимі безпеки, забезпечуючи підключення ПК до сервера на базі VPN за допомогою NAT-девайсів.

Безумовно, найчастіше вдаються саме до введення значення «2». Щоб всі додатки і зміни вступили в силу, дуже важливо перезавантажити електронну обчислювальну машину.

Скріншот реєстр параметр QWORD

Коли ж проблема з VPN-з’єднанням виникає через віруси, важливо оновити антивірусну програму і запустити повноцінне сканування. Також зовсім не завадить почистити операційну систему, видаливши всі тимчасові файли.

Установка оновлень, драйверів можуть теж посприяти вирішенню проблеми, що супроводжується написом «помилка 809». Якщо причиною неполадки є програмне забезпечення, яке було некоректно інстальовано або вступило в конфлікт з іншим ПО, успішно допомагає функція «Відновлення системи», що дозволяє відкотити систему на кілька діб тому, коли проблем з VPN-з’єднанням не виникало.

І тільки в окремих випадках доводиться встановлювати заново систему, віддаючи перевагу повному завантаженні Windows.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector