Як використовувати файлову систему ReFS в Windows 10

ReFS-Logo.jpg
ReFS (Resilient file system, дослівно — устройчівая файлова система) — нова ФС, спочатку з’явилася в Windows Server 2012, а починаючи з Windows 10 Creators Update в неї можна відформатувати будь-який несистемний накопичувач.

Плюсів у ReFS в порівнянні з NTFS багато:

  • Максимальна довжина шляху до файлу 32768 символів (в NTFS — 255).
  • Максимальний розмір томи 262144 екзабайт (в NTFS — 16).
  • Більш швидкий пошук по системі, а також найкраща надійність завдяки використанню B + -дерев для зберігання даних.
  • Відсутність підтримки імен файлів DOS (з тильдой ~, були в NTFS для сумісності зі старими програмами, зараз це не актуально)
  • Поліпшений захист від втрати даних: на дисках зберігаються контрольні суми для метаданих і файлів. При будь-якої транзакції файлової системи (тобто при переміщенні файлів) старі метадані не перезаписувати, а записуються в новий блок і організовуються в пачки. Для всіх метаданих в ReFS використовуються 64-бітові контрольні суми, що зберігаються незалежно, і якщо файли при транзакції були пошкоджені — файлова система відновить їх сама, без використання CHKDSK.

На даний момент ця файлова система може бути корисна тим користувачам, хто зберігає на дисках багато важливо інформації. Форматування накопичувача в неї виробляється стандартними засобами Windows:

Снімок.PNG

Сама файлова система і її дані важать близько 700 МБ. Поки що ця ФС тестується, і можливо що незабаром вона повністю замінить NTFS, і її можна буде використовувати на системному диску.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector