Як відрізнити справжню акустику JBL від підробки

JBL Xtreme 2

Компанія Harman, якій належать бренди AKG, JBL і ряд інших, посилила боротьбу з контрафактною продукцією в Росії. За останні півроку вона подала більше 60 позовів до постачальників і продавцям підробленої акустики. Близько чверті позовів, за словами PR-служби Harman, вже задоволені: за роздрібну торгівлю з порушників стягувалася компенсація в розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а через незаконну оптової реалізації на розгляді знаходяться справи про стягнення від 1 до 3 млн рублів.

Перевірки були ініційовані в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах Росії. Комплекс заходів спрямований на виявлення порушників, які проводили незаконний роздрібну та оптову торгівлю підробленою продукцією марки JBL. Претензії пред’являються як інтернет-магазинах, так і оффлайн-точкам, розташованим в великих торгових центрах і на радіоринках. Робота щодо закриття таких магазинів проходить за двома сценаріями: цивільно-правовому з проведенням контрольної закупівлі, чи член адміністративного (в цьому випадку правоохоронні органи влаштовують рейд).

З липня 2017 року, коли стартувала антипіратська кампанія, було порушено кілька адміністративних справ. До відповідальності притягувалися власники сайтів, незаконно використовували товарні знаки компанії, в тому числі в доменних іменах. Так, власник ресурсу charge2plus.ru засуджений до виплати штрафу в розмірі 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, був закритий сайт jbl-moskow.ru, власники якого позиціонували себе як офіційних дилерів продукції JBL, займаючись продажем контрафактних товарів. Боротьба з підробленою продукцією триватиме і в 2018 році. Правоохоронці планують продовжити рейди в Москві і Санкт-Петербурзі. Перевірки заплановані і в інших російських містах: Воронежі, Саратові, Бєлгороді, Єкатеринбурзі, Челябінську, Красноярську, Новосибірську і Томську.

Компанія Harman опублікувала кілька відеороликів, в яких розповідається про те, як відрізнити справжню акустику JBL від підробки. Перш за все варто звернути увагу на коробку: як правило, вона неакуратно, виконана з дешевого, грубого і криво клеєного вручну картону з поганою поліграфією. На коробці немає штрих-кодів, даних про виробника і імпортері, не зазначена комплектація, немає докладних технічних специфікацій, інформація наводиться не російською мовою, а тільки англійською та китайською. Документація неповна: гарантійний талон якщо і присутня, то знову ж таки без російської мови і без вказівки адрес сервісних центрів в Росії.

JBL

Підроблена колонка в рази легше оригінальної, вона квола, логотип може бути приклеєний криво і відривається з мінімумом зусиль. Якщо порівняти зовнішній вигляд сумнівною колонки із зображенням, наведеному на офіційному сайті JBL, будуть видні відмінності в дрібницях: розташування кнопок, написи на роз’ємах і т.п. Найголовніше — на підробленої колонці немає серійного номера або він не проходить перевірку на сайті виробника. Звучання підробки, само собою, набагато менш якісне: динаміки не відтворюють баси і високі частоти, тому звук не такий глибокий і дзвінкий, як у оригіналу.

Підроблені колонки JBL іноді стоять як справжні або трохи дешевше (мабуть, через те, що продавці бояться викликати підозри низькою ціною). Безсумнівно, це б’є по репутації Harman: споживачі помилково думають, що купили оригінальну продукцію, віддавши за неї пристойні гроші, а вона не виправдала очікувань, значить все колонки JBL посередньої якості. Насправді підроблена продукція просто не може звучати добре: вона розроблялася не фаховими інженерами з величезним досвідом роботи з акустичними системами, а людьми, які не мають уявлення про якісний звук. Крім того, виробники підробок намагаються економити буквально на всьому — динаміках, підсилювачах, модулях бездротового зв’язку, проводах, блоках харчування і навіть на упаковці. Підпільні дилери закуповують таку продукцію дуже дешево.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector