Як відключити від Wi-Fi чужого користувача

Практично в будь-якому громадському місці і в кожному будинку зараз діє Wi-Fi. Використовуючи бездротовий інтернет, завжди є можливість зайти в мережу практично з будь-якого місця. Це дуже зручно, адже можна працювати, дивитися фільми, завантажувати корисну інформацію і бути завжди на зв’язку, використовуючи різні аксесуари. Але бувають такі ситуації, коли до інтернету, за який ви платите, підключаються сторонні девайси. Як результат — погіршується якість зв’язку. І ви замислюєтеся про те, як дізнатися, хто користується вашим Wi-Fi і як відключити стороннього користувача.

Відключення мережевих пристроїв від Wi-Fi

Ніхто з користувачів не хоче ділити свою мережу з іншими клієнтами

Як визначити, що хтось використовує вашу мережу? Бути пильними слід, якщо є хоча б один з цих ознак:

  1. Постійно блимає індикатор. Це означає, що йде передача інформації. Варто звернути увагу, якщо індикатор мерехтить в той час, коли всі ваші пристрої вимкнені.
  2. Знизилася швидкість обміну даними. Є кілька причин зниження швидкості. Одна з них — це підключення стороннього пристрою.

Способи визначити, хто підключений до вашого інтернету

Є два найбільш зручних способу визначити небажаного користувача.

Моніторинг підключень Wi-Fi

В налаштуваннях роутера. Вимкніть всі свої девайси від бездротового інтернету, крім комп’ютера. Дізнайтеся IP-адресу і MAC-адресу комп’ютера. Це можна зробити через командний рядок за допомогою команди ipconfig. Адреса роутера буде вказано напроти пункту «Основний шлюз». Часто він буває написаний на наклейці приладу, там же вказані логін і пароль за замовчуванням. Далі зайдіть в налаштування роутера, в адресний рядок браузера введіть адресу приладу, потім вкажіть ваші дані. Ви побачите MAC-адреси і IP-адреси всіх підключених пристроїв, якщо зайдете в розділи «Клієнти» і «Статистика».

Як подивитися клієнтів роутера:

  1. TP-Link. Зліва в меню виберіть розділ «Статистика бездротового режиму». Тут можна подивитися список підключених девайсів. Через Фільтрацію MAC-адрес можна відключити небажаного користувача.

Статистика клієнтів на TP-Link

  1. Asus. На головній сторінці відображається гурток «Клієнти». Натисніть на нього. Справа відобразиться таблиця, де будуть вказані всі клієнти.

Карта бездротової мережі на Asus

  1. D-Link. Зайдіть в «Розширені настройки», далі виберіть в пункті Wi-Fi «Станційний список». Там же є можливість відключити з’єднання з стороннім MAC-адресою, натиснувши «Роз’єднати».

  1. Zyxel. Виберіть розділ «Системний монітор», зайдіть у вкладку «Домашня мережа», внизу зможете подивитися список пристроїв.

Список підключень до Zyxel

За допомогою програми. Для того щоб визначити, хто підключений до вашого Wi-Fi, є дуже зручна утиліта Wireless Network Watcher. Завантажити її можна з офіційного сайту. Запускайте програму безпосередньо з того комп’ютера, який підключений до роутера через кабель. Утиліта сканує мережу, визначаючи підключені пристрої. За підсумками сканування відобразяться їх дані, назва виробника. Після визначення недобросовісних користувачів їх можна буде відключити через налаштування роутера.

Моніторинг за допомогою Wireless Network Watcher

Як заблокувати чужий MAC-адресу

Якщо ви побачили сторонні пристрої, то їх можна заблокувати через фільтрацію MAC-адрес. Дозволити підключення лише деякими адресами є більш безпечним варіантом, а для інших необхідно поставити заборону.

Фільтрація девайсів по MAC-адресу

З метою безпеки рекомендується встановити пароль на Wi-Fi. Це дозволить обмежити доступ іншим користувачам і зберегти швидкість на високому рівні.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector