«Немає доступних підключень» — що робити?

Техніка, особливо комп’ютерна, може вести себе часом вкрай капризно і підносити різні сюрпризи. Ще вчора ви могли користуватися вашим ноутбуком без будь-яких проблем, виходити в Мережу за допомогою домашнього бездротового з’єднання, отримувати і відправляти сотні файлів і фотографій, використовувати соціальні мережі. А сьогодні з’єднання з інтернетом немає, а в місці, де вчора в системному треї не було жодної помилки, світиться загадкове повідомлення: «Немає доступних підключень». І що робити в такій ситуації, не зовсім зрозуміло. Ми постараємося максимально детально розібрати причини такої проблеми і розповісти про найбільш ефективні способи її вирішення.

Відсутність доступних Wi-Fi мереж

Спочатку звертаємося до тих, хто зіткнувся з подібною проблемою після покупки новенького ноутбука або тільки-тільки перевстановив Windows. Якщо в одній з цих ситуацій на вашому ноутбуці ви бачите повідомлення: «Немає доступних підключень», то, швидше за все, проблема з мережевим драйвером, який запросто може бути відсутнім в системі після переустановлення Windows. Ще однією причиною в ноутбуках різних моделей може бути механічно відключений Wi-Fi-адаптер. Про те, як зрозуміти, яка саме з двох ситуацій стала першоджерелом проблеми в вашому випадку, дізнаєтеся з наведених нижче інструкцій.

Якщо ж ноутбук під керуванням Windows повідомив про проблеми з з’єднанням вкрай несподівано, а ще вчора все було в повному порядку, проблем може бути трохи більше, і про кожну з них ми розповімо вам сьогодні.

Проблема в джерелі бездротового сигналу

Будь-який пристрій може зазнавати труднощів у роботі і навіть зависати на зразок того, як часом зависає Windows. Так як роутер, що роздає сигнал Wi-Fi, є, по суті, тим же комп’ютером з операційною системою і процесором, то перестати працювати, або зависнути він теж може. При цьому працює індикація на його корпусі може ввести користувача в оману і створити видимість нормальної роботи пристрою, але ніякого сигналу від нього в цей момент не походить.

Індикатори сигналу на роутері

Індикація на пристрої не завжди повідомляє про проблеми в мережі

Для того щоб повернути роутер в нормальний робочий стан, вам необхідно вимкнути його з розетки, почекати кілька секунд (7-10) і включити назад. Давши пристрою хвилину на включення і запуск всіх систем, спробуйте знову перевірити наявність доступних мереж у вашому ноутбуці.

Якщо Wi-Fi-сигнал ви отримуєте безпосередньо від провайдера, зв’яжіться зі службою підтримки і опишіть ситуацію, згадавши про те, що у вас немає доступних підключень. Оператор зможе віддалено перезавантажити своє обладнання.

Проблема в вимкненому мережевий адаптер

Зверніть увагу, що в багатьох моделях сучасних ноутбуків під управлінням Windows передбачено механічне включення і відключення функції Wi-Fi-з’єднання. Це дозволяє економити заряд акумулятора. Знайдіть на торцях корпусу вашого ноутбука тумблер, який відповідає за включення бездротового адаптера, і включіть його. Якщо такий тумблер не передбачений, то вам може допомогти спеціальна клавіша у верхній частині клавіатури із зображенням бездротового сигналу. У тому випадку, коли і такий кнопки немає на клавіатурі, то, ймовірно, виробник передбачив певне поєднання клавіш. Найчастіше це функціональна клавіша Fn і кнопки F2 або F3. Уточнити цю інформацію можна в керівництві до конкретної моделі.

Тумблер включення бездротової мережі на ноутбуці

Після такого механічного включення адаптера бездротової мережі спробуйте знову провести пошук доступних підключень.

Проблема в програмно вимкненому мережевий адаптер

Також адаптер Wi-Fi у вашому ноутбуці може бути деактивовано в самій Windows програмним чином. Для його включення і повторення спроб знайти доступні мережі вам необхідно запустити Панель управління Windows, перейти в Центр управління мережами і загальним доступом, а після в колонці, розташованої в лівій частині відкритого вікна, перейти за посиланням «Зміна параметрів адаптера».

Перед вами відкриється інформація про всі мережеві адаптери і підключених, що містяться в вашому ноутбуці. Знайдіть «Бездротове підключення» і включіть його за допомогою меню, що викликається правою кнопкою миші.

Включення мережевого адаптера

Після цього також спробуйте знайти доступні мережі Wi-Fi, використовуючи іконку в системному треї. Можливо, проблема, з якою ви зіткнулися, вирішилася, і тоді ви побачите доступну мережу. Але цілком може статися так, що адаптер відмовиться включатися, пункти в контекстному меню після натискання правою клавішею миші виявляться неактивними або ж адаптер включився, але як і раніше не бачить доступних мереж Wi-Fi. В такому випадку переходите до наступних пунктів нашої інструкції.

Проблема в некоректній роботі драйвера або його відсутності

За роботу кожної функції операційної системи Windows відповідає будь-яка спеціалізована програма. А за роботу кожного компонента в вашому ноутбуці відповідає системна програма, яка називається драйвер. Саме вона коригує роботу пристроїв, дає їм системні команди і стежить за правильністю виконання цих самих команд. Якщо в системі відсутній драйвер або встановлена ​​його версія, яка не зовсім підходить цьому мережного адаптера, ви також можете відчувати труднощі при пошуку мереж, їх підключення і передачі даних.

Можливі ситуації, при яких драйвер був встановлений, налаштований, і система працювала цілком коректно, але після чергової простий перезавантаження ви побачили повідомлення «Немає доступних підключень», і вийти в мережу не вдається. Ймовірно, у вашій операційній системі є програма, яка відповідає за автоматичне оновлення і установку драйверів різних пристроїв, і після перезавантаження була встановлена ​​версія драйвера, яка не відповідає моделі мережевого адаптера, або тестова зборка, поки не працює належним чином.

Для оновлення та установки драйверів різних компонентів вашого ноутбука ми завжди рекомендуємо використовувати два найбільш надійних джерела — сайт виробника самого комп’ютера або ж сайт виробників окремих його компонентів.

Перейдіть на сайт виробника, скачайте найсвіжішу версію ПО для мережевого адаптера, переконавшись попередньо, що вона призначена для тієї самої версії Windows, яка встановлена ​​у вашому ноутбуці. Після цього зробіть установку і перезавантажте ПК. Щоб уникнути проблем при установці нового драйвера рекомендуємо спершу видалити існуючий, відшукавши ваш мережевий адаптер в диспетчері пристроїв Windows, натиснувши на його назві правою клавішею миші і перейшовши по шляху Властивості> Драйвер> Видалити.

Після установки свіжої версії драйвера і перезавантаження ПК повторно зробіть пошук доступних мереж, щоб переконатися в коректній роботі всіх систем та для підключення до мережі.

Проблема в невірній налаштуванні системи або порушення параметрів реєстру

Коли всі попередні способи випробувані, але жоден з них так і не дав бажаного результату, можна вдатися до справді серйозного і глибокого пошуку несправностей і неполадок системи. Особливо це рекомендовано тим користувачам, які впевнені в тому, що до моменту відмови в роботі мережевий адаптер виконував свої функції коректно і ніякого втручання в його роботу ви не виробляли. У цьому випадку причиною могли стати сторонні програми і додатки, їх установка або видалення, перенастроювання окремих частин системи. Будь-яке з цих дій могло не найкращим чином вплинути на роботу мережі в вашому ноутбуці, і тоді варто вдатися до наступних дій.

Якщо у вас є резервна копія вашої системи, створена за допомогою спеціалізованого ПЗ, спробуйте відновити систему до того стану, в якому вона перебувала на момент створення останньої контрольної точки. Ця процедура скасує всі останні зміни в системі і поверне її рівно в той стан, при якому ваш мережевий адаптер виконував всі свої функції коректно. Зверніть увагу на те, що відновлення занадто застарілої копії може позбавити вас великої кількості налаштувань, програм і параметрів, які з’явилися в системі за останній час.

Якщо подібної резервної копії у вас немає, зверніться до вбудованої системи відновлення Windows, яка створює контрольні точки під час деяких ключових процедур, вироблених з комп’ютером. Для цього відкрийте «Властивості вашого комп’ютера», натиснувши правою клавішею на іконці «Мій комп’ютер» на робочому столі, а після знайдете в колонці, розташованої зліва у вікні пункт «Захист системи». Натисніть кнопку «Відновити» і виберіть ту точку стану системи, яка повинна бути відновлена ​​на вашому ПК.

У разі, якщо захист системи була відключена і контрольні точки не створювалися, рекомендуємо вдатися до повного сканування ОС і перевірці цілісності файлів Windows. Для цього існує спеціальна служба, яку можна запустити за допомогою командного рядка.

Сканування системи на помилки через командний рядок

Відкрийте командний рядок, вручну введіть в ній команду sfc / scannow і натисніть на клавіатурі Enter. Якщо в системі містяться пошкоджені файли або якісь частини реєстру працюють не найправильнішим чином, служба сканування спробує виявити їх і відновити їх первинний стан. Ця процедура може зайняти досить тривалий час, а по її завершенні потрібно обов’язкова перезавантаження системи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector