Основний шлюз: як його дізнатися?

вступ

Кожен користувач комп’ютерної техніки не уявляє свого життя без домашнього інтернету. Адже вся потрібна інформація черпається з цього всесвітнього джерела. За допомогою інтернету гойдаються програми, фільми, прослуховується музика і навіть транслюються телеканали.

Основний шлюз мережі

Дуже рідко користувачі замислюються про значення даного параметра

Більшість абонентів налаштовують інтернет один раз і більше про це навіть не думають. Деяким, взагалі, все налаштовують майстра, і поки все працює, ніхто і не замислюється про такі моменти. Згодом щось забувається, і коли виникає ситуація, що вимагає введення якихось налаштувань, ви відчуваєте труднощі з визначенням параметрів підключення. Наприклад, ви встановили Windows, а роутер вийшов зі строю або його настройки були скинуті.

Трапляються ситуації, коли потрібно дізнатися свій основний шлюз. Розглянемо, для чого він застосовується і як його визначити.

Що таке шлюз

Це мережевий прилад, що конвертує сигнали різних мереж, що працюють в різних діапазонах. Сигнал від комп’ютера до нього надходить по локальній мережі, де використовується один стандарт сигналів, там він перетвориться і перенаправляється в інтернет, що працює в іншому форматі. Цю функцію виконує як комп’ютер, так і домашній маршрутизатор. При прямому підключенні без роутера його роль виконує сервер провайдера.

Підказка на роутері

При використанні маршрутизатора основний шлюз домашньої мережі можна дізнатися прямо на пристрої. На задній або нижньої поверхні, а також всередині інструкції вказується IP-адреса для налаштувань. Як ми вже згадували, IP-адреса збігається зі шлюзом. Найчастіше, це 192.168.1.1 або 192.168.0.1.

Табличка з адресою на маршрутизаторі

Але цей спосіб не допоможе, якщо наклейка відсутня, інструкція загубилася або вам потрібно визначити сервер провайдера. В такому випадку скористаємося іншими варіантами.

Центр управління мережами

  • У системному треї необхідно натиснути правою кнопкою миші на іконці інтернету, вибрати «Центр управління мережами».
  • Знайдіть віконце «Підключення». У ньому відображається ваше активне з’єднання. Клацніть по ньому.
  • У віконці натисніть «Відомості». «Шлюз IPv4» — і є ваш сервер. Зауважте, що при з’єднанні через роутер відобразиться саме його ідентифікатор.

Командний рядок

Вірний спосіб з’ясувати IP-адреса сервера мережі. Щоб запустити командний рядок, виконайте одну з дій:

  • Win + R — cmd.
  • Win + X — Командний рядок (адміністратор).
  • Пошук в Windows — cmd.
  • Пуск — Всі програми — Службові — Командний рядок.
  • Пуск — віконце пошуку — cmd.

Надрукуйте, або скопіюйте звідси інформацію і потім вставте команду ipconfig. Через секунду відобразиться інформація про підключення. Знайдіть «Основний шлюз» — це і є шукані вами дані. При прямому зв’язку це буде сервер оператора, при користуванні маршрутизатором — локальну адресу.

Параметри мережі в командному рядку

Коли ви користуєтеся роутером, але потрібно з’ясувати параметри постачальника, введіть команду tracert ya.ru. Перший результат — це локальний адресу, а другий — надається провайдером.

висновок

Тепер ви в курсі, як дізнатися основний шлюз вашого підключення. Всі дії при цьому займуть не більше 5 хвилин. Якщо все-таки таки нічого не виходить, зверніться до Центру обслуговування провайдера, там вам продиктують заповітні цифри.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector