Як віддалено включати або вимикати комп’ютер за допомогою смартфона

Будь-смартфон або планшет можна використовувати для того, щоб включати або вимикати комп’ютер на базі Linux, навіть якщо ви перебуваєте далеко від нього. Для цього можна використовувати додаток Duorem. Воно безкоштовне, не містить реклами або вбудованих покупок, а його вихідний код відкритий.

Duorem використовує технологію Wake On Lan, яка дозволяє подавати сигнали від мережевої карти на материнську плату і запускати або відключати її. На комп’ютері повинна бути активована функція Wake On Lan і надасть дозвіл на з’єднання за технологією SSH, а користувачеві необхідно надати права на доступ до системних файлів.

Duorem

Встановіть та запустіть Duorem. Зайдіть в налаштування вкажіть IP-адреса комп’ютера (локальний або глобальний), логін і пароль користувача, а також SSH-порт (22) і WOL-порт (9). У додатку всього дві кнопки: Turn on дозволяє включити комп’ютер, а Restart перезапускає його, ведучи в їхній заблокований статус.

Майте на увазі, що Duorem зберігає ім’я користувача та пароль в налаштуваннях в незашифрованому вигляді, і будь-який додаток на смартфоні або планшеті з дозволеним root-доступом може викрасти ці дані.

Завантажити додаток Duorem можна з магазину F-Droid. У Play Маркеті його немає.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector