Як видалити GRUB і відновити завантажувач Windows

Установка операційної системи — справа сьогодні просте. Але ось коли стоять дві ОС, а одну з них потрібно видалити, до того ж не торкнувшись іншу, ось тут можуть виникнути складності. Окремі проблеми з’являються при відновленні завантажувача Windows.

Деякі юзери встановлюють паралельно з Windows Linux, у неї багато переваг, наприклад, повністю безкоштовне користування. Але дві системи на одній електронній обчислювальній машині починають все ж конфліктувати, тому доводиться одну видаляти. І якщо ви надумали прибрати саме Linux, залишивши неушкодженою Windows, доведеться вирішувати, як видалити завантажувач Grub. Але стерти програму недостатньо, потрібно знати, як відновити завантажувач Windows відразу після видалення, щоб запустити ОС. Наші рекомендації допоможуть вам виконати всі процедури, визначте спочатку, яка ОС стоїть біля вас, і дотримуйтесь потрібне шляхом.

Як видалити Grub

Нижче ми розповімо, як повернутися до завантаження Windows

Grub — що це?

Grub є абревіатурою англійського GRand Unified Bootloader, являє собою завантажувач ОС, спроектований компанією GNU. Утиліта дозволяє під час включення, перезавантаження ПК вибрати операційну систему з встановлених, а саме ту, що необхідна користувачеві. Остання версія програми підтримує кілька ОС, такі як Solaris, Linux, FreeBSD. Несумісні ОС завантажуються за допомогою передачі Grub даної функції іншому завантажувачу (NTLDR у Windows).

Grub 2 побудований багатомодульною конструкцією, його можливо навіть налаштувати на завантаження ігор. Зовні може виглядати чорно-білої таблицею або мати стильний дизайн. Забезпечує нормальне функціонування різних файлових систем: FAT 16, 32; NTFS, XFS, ext, ISO.

видаляємо Grub

Деякі юзери не можуть у питанні, як видалити Grub. Хоча сам процес нескладний, застосовні різні способи, які залежать від встановленої другої системи.

Видалення при встановленій Windows XP

Якщо на ПК варто Windows XP, проблема, як видалити Grub, вирішується не так швидко, але без особливих складнощів. Запустіть менеджер жорсткого диска, який видалить програмні компоненти, відмічені ext. Добре підходить для процедури видалення Power Quest PartitionMagic 8.0. Потім вам буде потрібно відновлення завантажувача Windows для роботи ПК після видалення Linux. Дійте за алгоритмом.

PowerQuest Partition Magic 8.0

За допомогою утиліти видаліть розділи з міткою ext

 1. Внизу вікна програми колірне позначення розділів. Видаливши експлуатовані Linux, звільніть місце, воно виділиться сірим.
 2. Розумна машина стане перезавантажуватися, висвітиться повідомлення: «NTLDR is missing». Воно говорить, що система не може запустити ОС Windows, потрібно відновити файли.
 3. Запустіть консоль відновлення і підключіть компакт-диск або завантажувальний флешку.
 4. Консоль запросить вказати, яку в копію ОС слід увійти. Ставте «1».
 5. У вас запитають пароль адміністратора, введіть його.
 6. Потім введіть команду fixmbr, відновлює таблиці розділів, перезаписувати завантажувальний область.
 7. Консоль виведе попередження і запросить підтвердження процесу, введіть «Y».
 8. Завантажувальна область створюється, введіть потім команду fixboot для запису завантажувального сектора на основний диск.
 9. Підтвердіть за запитом операцію, набравши «Y».

Консоль відновлення Windows XP

Комп’ютер перезавантажиться, відновлення завантажувача буде успішно завершено, запуститься Windows XP.

Видалення при встановлених Windows 7, 8

Процедура при встановлених Windows 7-8 простіше, ніж вищеописана. В даному випадку вам не знадобляться завантажувальні флешки, запуск консолі. Дійте за алгоритмом:

команда Clean

 1. Заходьте в «Пуск» — «Виконати».
 2. В поле вікна відкриття утиліт впишіть list disk, натисніть Enter, після чого побачите список пристроїв, наявних у вашого ПК.
 3. Впишіть «select disk № …», вказавши номер диска з встановленим Grub.
 4. Натисніть Enter. Вийде повідомлення про вибір диска.
 5. Вбийте команду «clean» — «Enter».
 6. З’явиться повідомлення про успішне очищення диска.

Видалення при FreeDos

При встановленій FreeDos програму-завантажувач видалити можливо за допомогою командного рядка. Ви просто форматуєте диск з завантажувального областю.

Format C

 1. Запустіть командний рядок.
 2. Перегляньте вміст дисків, давши команду «dir».
 3. Виявивши завантажувальний сектор, відформатуйте весь розділ, вбивши команду «format» і вказавши на цій же сходинці потрібний диск, наприклад, «з:».
 4. Після виконання процедури Grub буде прибраний з жорсткого диска.

видалення Grub4Dos

Якщо у вас встановлений завантажувач Grub4Dos, його видалити легко через командний рядок. Набираєте там команду «sudo apt-get purge grub2 grub-pc», і Grub видалить себе. Далі за допомогою завантажувального диска, спеціальної консолі виконуєте відновлення завантажувача, запуск наявної ОС.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector