Як в Excel звести в ступінь або обчислити корінь

Одна з найбільш використовуваних можливостей редактора таблиць Microsoft Excel — виконання різних обчислень і математичних операцій, які можуть бути як досить простими, так і складними, інженерними. У цій статті розберемося, як в Ексель звести в ступінь або обчислити корінь. Подібні завдання зустрічаються досить часто, тому навчитися швидко і ефективно їх вирішувати за допомогою Ексель буде корисно кожному користувачеві.

Щоб знайти x2 або x3, необхідно скористатися спеціальною функцією Ексель. Наприклад, потрібно порахувати 252. Для цього пропишіть наступну формулу: «= СТУПІНЬ (25; 2)».

Формула РІВЕНЬ в Excel

Існує другий варіант, який дозволяє знайти x2 або x3 без застосування функцій. Просто введіть 25 ^ 2 або інші значення.

Така проблема вирішується буквально моментально. Використовуючи кожен з розглянутих способів, можна задавати значення необхідної величини і відразу ж отримувати результат обчислення.

Нижче розглянемо, як порахувати корінь. Тут ви можете скористатися спеціальною функцією або написати формулу.

перший спосіб. Наприклад, потрібно порахувати радикал 169. Для цього напишіть формулу «= КОРІНЬ (169)», програма тут же видасть вам результат. Зверніть увагу, що замість числа можна вказувати адресу осередки.

Формула КОРІНЬ в Excel

другий спосіб. Стане в нагоді, якщо необхідно взяти не звичайний радикал (), а,, і так далі. Вирішується це завдання шляхом зведення числа в дробову ступінь. Так, можна висловити як 225 ^ 1/3. Саме такий вислів знадобиться прописати в спеціальному полі. Виглядати це буде так: «= 225 ^ (1/3)» або, якщо 225 знаходиться в осередку B2 — «= B2 ^ (1/3)».

Виходячи з поставлених завдань, складені вирази можуть бути будь-якої складності, тобто ви можете знаходити з сум, творів і так далі.

Розібравшись з матеріалом статті, ви легко зможете знайти квадрат або в куб, витягти √ з будь-якого числа в Microsoft Excel.

Пишіть в коментарях, чи допомогла вам стаття і задавайте всі питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector