Як створити повний звіт про використання батареї в Android

android-battery-draining-apps-840x420.jpg

Стандартна ситуація — телефон раптом став розряджатися швидше, ніж повинен, а статистика в налаштуваннях точну інформацію не дає. Однак для Android є потужний інструмент для аналізу, які програми, коли і наскільки розрядили акумулятор, що виводить повну статистику використання акумулятора, який будує красиві графіки та дає всю інформацію про wakelock-ах (події, які будять телефон). Називається цей інструмент Battery Historian Tool.

Для того, щоб скористатися ним, спочатку потрібно включити режим розробника. Для цього потрібно зайти в Налаштування> Про телефон> кілька разів натиснути на «Номер збірки» (точне число раз буде виводитися в нижній частині екрана). Тепер перейдіть в Налаштування> Для розробників і включіть налагодження по USB. Тепер трохи нижче з’явиться пункт «Звіт про помилку» — натискаємо на нього і вибираємо «Інтерактивний звіт»:

Снімок.PNG
Все, тепер почекайте, поки звіт створиться, і перекиньте його на ПК (через меню поділитися, наприклад). Тепер потрібно дістати зі звіту потрібні дані. Вихідні тексти Battery Historian доступні за посиланням, однак можна скористатися і готовим сервером — він доступний тут. Правда, варто враховувати те, що в звіті багато особистої інформації, і, хоча творець сервера запевняє, що не збирає особисті дані, вирішувати вам — вірити йому чи ні. Звіт можна завантажити у вигляді .txt або .zip файлу, а дані зі звіту в результаті виглядають так:

Безимянний.png

Ну і найголовніше питання — як працювати з отриманими даними? Відкриваємо графік — він буде виглядати якось так:

Безимянний.png

Бачимо, що о 6 годині екран був вимкнений, але батарея розряджалася швидко: в цьому місці видно великий partial wakelock «net_scheduler», який і був причиною пробудження телефону. Переходимо в розділ Userspace partial wakelock на вкладці System і шукаємо схожий вейклок. У додатку YouTube якраз є такою — ось ми і знайшли причину пробудження.

Способів позбутися від нього кілька:

  1. Подивитися, які налаштування самого додатка можуть змушувати його працювати в фоні і будити телефон: наприклад, якась Яндекс.Почта будить телефон кожні 10 хвилин, перевіряючи наявність нових листів. Якщо вам це критично — доведеться змиритися, немає — поставте проміжок перевірки більше, або ж взагалі включите ручну перевірку.
  2. Використовувати додаток Amplify для повного позбавлення від цього вейклока. Xposed для Andoid 7.0+ все ще сирий, тому спосіб підходить не всім користувачам Android.
  3. Видалити додаток. Так, як би смішно звучить, буває що програма написана так криво, що єдиний спосіб збільшити час автономної роботи це видалити її. Тут вже вирішувати вам, що вам важливіше — автономність vs програма.

До слова — це далеко не всі можливості Battery Historian: їх дуже багато, і для опису всіх знадобиться не одна стаття. Так що «копайтеся» в інструменті самі, і діліться найцікавішими його можливостями в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector