Як створити локальну мережу між двома комп’ютерами

Якщо ви хочете грати на два ПК, не використовуючи інтернету, моментально передавати файли з різних пристроїв без USB-носіїв, то вам потрібно знати, як створити локальну мережу між двома комп’ютерами. Ця технологія з’єднання двох ПК застосовується досить давно, навіть сьогодні не втратила своєї актуальності.

Локальна мережа

Приклад локальної мережі

Локальна мережа

Локальною мережею називають групу пов’язаних між собою пристроїв: ПК, телевізорів, принтерів, розташованих, як правило, не далі одного приміщення. Пристрої використовують спільну пам’ять сервери, таким чином взаємодоповнюють один одного. Такий зв’язок дозволяє створювати ігрову зону для декількох ПК, безперешкодно і досить швидко переносити будь-які дані, друкувати документи, якщо встановлений один загальний принтер, і робити багато що ще. Об’єднання пристроїв сьогодні частіше відбувається за допомогою роутера, але можуть використовуватися також інші підключення, про яких ви зможете прочитати нижче.

створюємо з’єднання

Створити підключення досить легко, а також різними способами: через роутер або кабель.Настройка пристроїв у обох способів досить схожа. Різниця полягає головним чином від методу підключення: через кабель або через Wi-Fi.

Зв’язок через Wi-Fi, якою користуються сьогодні набагато частіше, може бути набагато зручніше, зате з’єднати два ПК кабелем коштуватиме дешевше, якщо ви ще не встановили роутер з яких-небудь причин.

З’єднання за допомогою кабелю

Мережевий кабель RJ45

Мережевий кабель RJ45

Найстаріший вид зв’язку двох машин. Для нього буде потрібно лише підключити мережевий кабель RJ45. Кабель обов’язково повинен бути перехресним, хоча для сучасних комп’ютерів часто можуть підійти звичайні прямі кабелі. Все ж при покупці краще уточнити тип кабелю у продавця. При додаванні решт перехресного кабелю кольору кінчиків проводів будуть відрізнятися — це головна його відмінність. Також для з’єднання вимагаються мережеві карти на обох пристроях, але сьогодні вони вже встановлені. Варто лише зауважити, що якщо мережева карта вже зайнята підключенням до інтернету, то використовувати її не вийде.

Таке підключення якраз використовувалося раніше для того, щоб грати. Але комусь може бути зручно сьогодні, особливо якщо у вас до сих пір стоїть операційна система Windows XP, яка з трудом підтримує бездротові підключення.

Після підключення самого кабелю, необхідно знати, як налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами:

 • Панель управління, вибираємо пункт, що стосується мережевих з’єднань.
 • Вибираємо там створене нами, клацаємо по ньому ПКМ, вибираємо «Властивості»
 • Далі в залежності від «Вінди»: для Windows XP вибираємо Протокол Інтернету (TCP / IP), для Windows 7/8/10 Протокол Інтернету версії 4.

Протокол Інтернету версії 4

Протокол Інтернету версії 4

 • Вручну вводимо IP-адреса: 192.168.ххх.ххх. Останні шість цифр можна ввести самостійно, головне, щоб у різних пристроїв вони не повторювалися.

Вказуємо IP-адреса вручну

Вказуємо IP-адреса вручну

 • На Windows 7 також треба буде зайти в Центр управління мережами, там через пункт «Налаштування» вибрати «Приватна» для нашої мережі.
 • Потім в Центрі управління, включити загальний доступ до файлів, мережеве виявлення, а також відключити захист доступу паролем.

Після цього необхідно також налаштувати загальний доступ. Це робиться для того, щоб ПК могли обмінюватися будь-якими файлами. Способи розрізняються на різних ОС. На WindowsXP:

 1. Розділ із мережею, заходимо в «Сервіс», вибираємо «Властивості папки».
 2. Вкладка «Вид», ставимо галочку навпроти «Використовувати простий спільний доступ до файлів».
 3. Далі заходимо в вікно «Властивості системи»: ПКМ по «Мій комп’ютер» — вибираємо Ім’я комп’ютера.
 4. Клацаємо «Змінити», вибираємо «Є членом» — робочої групи. Придумуємо загальне ім’я групи для обох ПК.
 5. Мій комп’ютер, клацаємо ПКМ по жорстких дисків (наприклад, Windows (C :)), у вкладці «Доступ» клацаємо по посиланню, ставимо дозвіл загального доступу.

Все, доступ до файлів вибраних дисків повністю відкритий. З Windows 7/8/10 чинимо так:

 • Панель управління, потім «Параметри папок».
 • Ставимо галочку «Використовувати майстер загального доступу».
 • Докладніші відомості про процес будуть такими ж, як для XP.

З’єднання через роутер

Створення локальної мережі з допомогою роутера

Створення локальної мережі з допомогою роутера

Це найбільш зручний спосіб, так як він дозволяє підключити не тільки два, а більше число комп’ютерів або інших пристроїв, що підтримують Wi-Fi. Грати по такому з’єднанню можна без довгих налаштувань.

IP-адреси при такому підключенні виставлять автоматично. Для використання загальних файлів необхідно буде лише надати загальний доступ файлів, а після додати два комп’ютери в одну робочу групу, як було описано вище.

Тепер, щоб передавати файли, потрібно просто ввести, використовуючи адресний рядок ім’я комп’ютера: \\ ім’я \. Робити це також можна через розділ із мережею. Варто також убезпечити свої особисті або особливо важливі файли, щоб ніхто не міг отримати з сусіднього комп’ютера доступ до них. Для цього найкраще вказувати диски, які не містять важливої ​​для вас інформації. Наприклад, диск, де містяться дані облікових записів користувачів, краще не робити відкритим для всіх, або ж, використовуючи меню налаштувань файлів і папок, обмежити до них доступ: ПКМ по потрібній папці, після вибираємо там настройки загального доступу.

Гра по локальній мережі

Отже, нам вдалося підключити два пристрої до однієї мережі без інтернету, дозволити їм обмінюватися файлами. Як почати грати по локальній мережі?

Таке трапляється досить рідко, але часом будь-яка гра не дозволяє грати через інтернет, зате дозволяє по локальній мережі. Не варто впадати у відчай, навіть якщо вийшло, що ваш друг живе далеко від вас.

Програма Hamachi дозволяє емулювати локальне з’єднання і таким чином підключити до нього ПК через інтернет. Для цього необхідно лише завантажити програму, зареєструватися, а потім створити нове з’єднання, придумати йому ім’я і, якщо потрібно, пароль. Після цього ви зможете легко використовувати цю мережу для гри.

Як бачите, об’єднання комп’ютерів в локальну мережу — досить легкий процес. Він не займе у вас багато часу, і ви зможете поєднати два ПК, після чого грати з друзями, перебуваючи як далеко від них, так і будучи в одному приміщенні з ними.

Способи створення з’єднання підійдуть для всіх Windows, починаючи з XP, закінчуючи «Десяткою».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector