Як створити бота в Telegram

На хвилі загального інтересу до месенджер «Telegram» і завдяки тому функціоналу, який він пропонує, багато користувачів створюють власні канали та групи і бажають використовувати надані можливості по максимуму. Але у багатьох виникають питання: як створити бота в «телеграм» самостійно без програмування, особливо якщо присутній зацікавленість заробляти на ботах. Але розробка більш складних ботів вимагає певних навичок і знань.

Як створити бота в Telegram

Розробники «Telegram» і сторонні незалежні ресурси реалізували можливість створення бота і для тих, хто далекий від програмування, створивши нескладний набір інструментів, з яким розбереться і далеко не самий досвідчений користувач, свого роду «елементарне посібник для чайників».

підготовка

Для початку трохи про те, що таке «Бот» — це програмований робот, який навчений виконувати ряд систематизованих дій, розвантажуючи тим самим від рутинної роботи свого творця. Створені боти можуть виконувати великий функціонал: пошук інформації, розсилка контенту, фільтрація даних, переклад, ігри з користувачем і т. Д. Приклади їх використання різні, і з кожним днем ​​розробники намагаються вивести штучний інтелект на якісно новий рівень. Тому скоро вже складно буде уявити життя без таких «помічників».

Виходячи з цього, перед початком проведення будь-яких дій варто чітко визначити цілі, які будуть поставлені, і навички, яким буде навчатися ваш «робот». Без чіткого розуміння, що вам необхідно, краще до подальших дій не приступати.

створення бота

Для того щоб створити свого бота в «Telegram», використовується «робот» «@BotFather».

Пошук в Telegram робота @BotFather

Знайдіть його в пошуку, відкрийте чат і натисніть «Почати» (Start). Далі, інструкція по створенню буде виглядати наступним чином:

 1. У чаті напишіть команду «/ newbot» або клікніть по ній, вона знаходиться в описі із запропонованими командами в списку.
  Команда / newbot в Telegram
 2. У відповідь надійде повідомлення з пропозицією придумати назву для бота і ім’я, але враховуйте, що закінчуватися ім’я має обов’язково на «bot», якщо все зробите правильно, то з’явиться повідомлення про успішне створення.
 3. Далі, можна буде побачити посилання на створеного «робота» і при бажанні додати опис і аватар боту (зробити це можна буде і після).
  Посилання на створеного робота в Telegram
 4. Нижче в рядку «Use this token to access the HTTP AP» вказано буквено-цифровий токен, який буде потрібно надалі, тому збережіть або запишіть його в будь-який зручний для вас місце.
 5. По суті, він уже створений, але в даний момент він не навчений і ніяких дій запропонувати не може.

Активація і перші кроки навчання

Навчання — це основна частина всієї розробки і самостійного створення власного подібного проекту.

Як вже було описано вище, для того щоб розробити складного по виконуваного функціоналу «робота», будуть потрібні певні і чималі пізнання в такій області, як програмування.

В іншому ж випадку на допомогу прийдуть спеціальні сервіси, які допоможуть здійснити задуманий функціонал (звичайно, в рамках пропонованих можливостей) і керувати своїми ботами.

Розібрати принцип дій подібних сервісів можна на прикладі «Manybot».

 1. Перший крок збігається з описом для «@BotFather». У рядок пошуку введіть «Manybot», розгорніть чат і натисніть на кнопку «Почати» (Start).
 2. Потім з’явиться запит з вибором використовуваної мови.
  Вибір мови в боті Manybot
 3. Тепер, залежно від того, яка мова обраний, з’явиться повідомлення з привітанням і з пропозицією «Додати нового …».
 4. Якщо клікнути на кнопку «Допомога», то з’явиться вікно, де представлено опис основних використовуваних команд і розділів.
 5. На вкладці «Інструкція» великий перелік відповідей на основні питання, які можуть виникнути при самостійному створенні власного «робота».
 6. Після того як ви натиснете на кнопку «Додати …» або використовуєте команду «/ addbot», надійде повідомлення з інструкціями щодо використання «@BotFather», але так як дані кроки вже були розглянуті вище, слід перейти до копіювання токена.
  Команда / addbot в боті Manybot
 7. Після відправки і прийняття токена ви можете або додати до опису важливі для вас моменти, або пропустити цей крок, використовуючи команду «/ skip».

Після того як все необхідне буде введено і підтверджено, можна вважати, що справа зроблена, і все готово до використання.

Проведіть пошук, використовуючи назву створеного «робота» і в чаті напишіть команду «/ start», для здійснення підписки.

У чаті можна побачити інструкцію з управління ботом, де покроково можна розглянути всі запропоновані можливості.

З усього вищеописаного можна зробити висновок, що створити бота в «Телеграма» без програмування — процес не особливо складний. Все, що необхідно для перших кроків створюваного проекту, можна реалізувати за допомогою сервісу «Manybot» та інших подібних, наприклад, «@Chatfuel».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector