Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Мессенджер Telegram швидко зайняв помітне місце серед інструментів для ведення бізнесу в Інтернеті. Багато його вже оцінили як платформу для реклами. Все більше компаній заводять канали в телеграм, щоб інформувати своїх абонентів про новинки або розпродажах. Але телеграм може бути корисний і для прямих продажів, в тому числі автоматичних.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Як можна створити бота в телеграмі для продажу

Програми для автоматичних продажів тільки набирають популярність. Найчастіше компанії-продавці використовують месенджер для маркетингових цілей, а продають боти поки річ нова і малозрозуміла. Тому, як завжди буває в таких випадках, ніж раніше вийти на новий ринок, тим більше плюсів (і грошей) можна заробити. Аудиторія Telegram стрімко зростає, і треба встигати осідлати новий тренд.

Що таке боти, для чого вони потрібні в бізнесі

Це акаунти в Telegram, які управляються віртуальними адміністраторами. Тобто програмами, а не живими людьми. У Телеграма вже маса ботів самих різних призначень — і розсилка анекдотів, і спілкування з клієнтами, і автоматична техпідтримка, і масові рекламні розсилки.

Головна користь бота і відмінність його від людини в тому, що він може працювати безперервно, 24 години на добу, він не втомлюється і не робить помилок (і не вимагає зарплату). У загальному випадку, бот служить для розвантаження менеджерів, для зняття з них найбільш рутинних і нудних завдань. А це може істотно підвищити продуктивність праці живих співробітників.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Чим буде займатися бот, цілком визначається його розробником. Наприклад, існують боти, які відповідають на питання відвідувачів телеграм-каналу компанії. Причому часто це питання вузької спрямованості — юридичні, правові або технічні. Є боти, аналізують статистику Google по кількості відвідувачів сайту і по їх структурі. Є автоматичні перекладачі з тексту в голосові повідомлення або навпаки. Кількість напрямків, які закривають боти, постійно зростає. Вже дуже скоро, звернувшись в телеграм-канал за якимось питанням, ми не зможемо визначити, з ким спілкувалися — з роботом або з живою людиною.

У чому відмінність ботів-посередників від ботів автопродажів

Це дві стратегії застосування ботів в бізнесі.

 • Боти-посередники приймають дзвінки покупців, здійснюючи перший контакт; оформляють заявки і передають їх в базу даних для подальшої обробки менеджерами; надають просте консультування і відповідають на типові питання. Іншими словами, посередники не займаються продажами як такими, а тільки організовують бізнес-середовище і створюють умови для маркетингу.
 • Боти-продавці виконують безпосередньо продажу товарів і прийом оплати за них. Найбільшим інтересом вони користуються там, де потрібно продаж віртуальних товарів, наприклад, криптовалюта, простого програмного забезпечення, електронних книг, і так далі. Тобто в тих випадках, коли робота живого продавця часто не потрібно.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Звичайно, застосовність тієї чи іншої стратегії повинен визначати вид вашого бізнесу. У деяких випадках автопродажі просто неможливі, а в інших посередництво в здійсненні операцій можна довірити тільки людині. Але знайти застосування телеграм-ботів для полегшення діяльності можна в будь-якому випадку.

Сервіси для створення ботів

Оскільки роботи є програмами, то їх створення теж можна довірити програмами. В Інтернеті легко знайти безліч автоматичних сервісів по створенню ботів для телеграм. Це, наприклад, Manybot, Botobot, Botmother, EBOT.ONE, Info-bot і безліч інших. Серед них є універсальні, а можна знайти конструктор ботів для певного виду діяльності.

Однак, найкращий результат, звичайно, виходить у живих програмістів. Фахівці софт-компанії проаналізують ваші потреби і створять бота саме під ваші завдання. Ніякі автоматичні генератори з таким завданням не впораються. Це може бути дорого, але натомість ви отримаєте індивідуальне рішення, максимально враховує всі особливості вашого бізнесу.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Як завести свого бізнес-бота

Ось покрокова інструкція про створення заготовки простого робота. З цього можна почати, щоб зрозуміти хоча б, як працюють такі телеграм-сервіси.

 1. Необхідно спочатку зареєструвати нового робота і отримати його унікальний токен. Для цього використовується @BotFather. Знайдіть його (можна відразу додати в контакти) і відправте йому команду / start. Він у відповідь видасть список своїх команд.
 2. Далі видаємо команду / newbot. «БотПапа» попросить повідомити йому ім’я для вашого нового робота. Це ім’я обов’язково повинно закінчуватися на суфікс «bot».
 3. Якщо вдалося його створити, ви отримаєте унікальний токен — рядок із символів, яку потрібно на час зберегти, наприклад, скопіювати в текстовий редактор.
 4. Тепер цей рядок потрібно передати іншому боту, який і зареєструє ваш новий сервіс. Для реєстрації можна використовувати @Chatfuel, або @Manybot або будь-якої іншої.
 5. Якщо все вийшло правильно, то ви стаєте власником нового бота. Який правда, поки нічого не вміє. Щоб навчити його чогось корисного, доведеться освоювати програмування.

Як налаштувати роботу бота-продавця

Бот для автопродажів повинен працювати разом з Інтернет-магазином, звідки він і буде брати товари. Роботу цих двох сервісів потрібно попередньо налаштувати.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Існує, наприклад, сервіс автоматичного створення магазинів www.botobot.ru. Тут дійсно буквально за кілька хвилин можна створити просте Інтернет-представництво для бізнесу — магазин для продажу будь-яких товарів. На сайті є демо-бот, фіктивна служба доставки їжі. Можна подивитися, як це буде працювати.

Все, що від вас буде потрібно:

 • клікнути на кнопці «Створити магазин»;
 • отримати посилання на телеграм-бота;
 • ввести назву магазину і токен, який ви отримали від @BotFather;
 • увійти в особистий кабінет і налаштувати там параметри вашого товару або послуги.

Як створюються надійні і багатофункціональні боти

Такі якості, як надійність, простота і функціональність вкрай необхідні боту-продавцю, адже люди віддають йому свої гроші. Тому ви, як власник магазину, зацікавлені в його якості та передбачуваності, інакше не уникнути проблем.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Так ось, якщо ботів-консультантів при наявності деяких навичок програмування ще можна дотягнути до потрібного рівня самостійно, то ботів-продавців все ж краще замовляти у професіоналів. Студії програмування, які мають досвід створення таких систем і портфоліо готових проектів, виконають ваше замовлення набагато краще, ніж ви самі. Ці послуги платні, і ціни доведеться уточнювати у конкретних виконавців.

Де взяти готових ботів

Вже було сказано вище, що програми, які мають справу з платежами і фінансами краще замовляти у досвідчених професійних програмістів. Грошима клієнтів краще не ризикувати; в кінцевому підсумку, ви ризикуєте своєю репутацією.

Але бувають все ж випадки, коли хочеться просто спробувати робота-продавця, потренуватися, як це працює. Тоді ви легко зможете знайти в Інтернеті тематичні форуми або чати, де за символічну плату або зовсім безкоштовно пропонуються скрипти таких спамерських пошукових роботів. Використовувати їх все ж слід з обережністю і тільки для ознайомлення з технологією.

Ілюстрація на тему Як створити бота автоматичних продажів в Телеграм

Можливі проблеми

Які можуть виникнути косяки в роботі з ботами автопродажів?

Можна уявити ситуацію, коли неякісно зроблений бот-торговець видає хакерам паролі від вашого магазину, або відкриває доступ до бази клієнтів. Дуже неприємна ситуація!

У разі не повністю проведеної оптимізації бот може гальмувати. Це буває, наприклад, якщо магазин недостатньо швидко віддає йому інформацію про товари.

І ще залишається проблема з платіжними системами. Далеко не всі з них можна підключити до телеграм-ботів. Зараз зберігається тенденція налаштовувати боти на прийом платежів на Qivi-гаманець. Але технології все ж швидко розвиваються, і не виключено, що через пару років ця проблема перестане бути актуальною.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector