Як самостійно виправити помилку «Недостатньо вільних ресурсів для роботи даного пристрою»

Помилка «Недостатньо вільних ресурсів для роботи даного пристрою» може виникати в будь-якої версії Windows. З’являється вона зазвичай після підключення будь-якого нового обладнання, наприклад, після апгрейда комп’ютера. Найпоширеніші ситуації — установка додаткових модулів пам’яті, другий відеокарти, мережевої карти. Іноді цю помилку можна побачити навіть при підключенні якого-небудь USB-пристрої.

Як самостійно виправити помилку «Недостатньо вільних ресурсів для роботи даного пристрою»

Усунення помилки 12 Windows.

Причини виникнення

Причин появи даної проблеми трохи, і їх можна виявити самостійно. Якщо ви щось підключили до комп’ютера, то зазвичай помилка, яка свідчить про те, що недостатньо вільних ресурсів, які потрібні для роботи даного пристрою, може бути через те, що воно використовує ті ж порти, переривання або канали доступу до пам’яті, що і яке-небудь інший пристрій. Коли два пристрої виявляються на однакових ресурсах, то одне з них, звичайно, починає працювати неправильно. Може виникнути конфлікт і неправильно працювати будуть обидва пристрої. Це і викликає появу повідомлення про помилку. Виникає така проблема в двох випадках:

  • Система Windows неправильно визначила пристрій і неправильно розподілила ресурси — порти або переривання для нього.
  • В налаштуваннях BIOS операційній системі заборонено самостійно призначати переривання для пристроїв, а можна використовувати тільки зазначені.

У різних випадках і способи виправлення проблеми будуть різними, але не занадто складними.

способи виправлення

Помилка «Недостатньо вільних ресурсів» має код 12. Щоб її виправити, можна почати з найбільш простих методів. Якщо новий пристрій встановлювалося в слот материнської плати, і на ній є ще такі ж вільні слоти, то можна спробувати переставити в них. USB-пристрій можна спробувати підключити через інший порт, бажано на задній стінці комп’ютера, а не на передній панелі, і інші USB-пристрої при цьому краще відключити. Можливо, що помилка зникне сама собою після повторного виявлення пристрою в іншому роз’ємі.

Рішення засобами Windows

Можна спробувати вирішити проблему за допомогою налаштувань Windows. Для цього потрібно зайти в «Диспетчер пристроїв» — на Windows 8 і 10 його можна знайти, клікнувши правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», а в Windows 7 — в «Панелі управління». У «Диспетчері пристроїв» в меню «Вид» є пункт «Ресурси по підключенню» — його і слід вибрати. У списку буде видно проблемне пристрій — його треба видалити, але не погоджуватися на видалення драйверів. Після перезавантаження система знову спробує виявити цей пристрій, і можливо, що на цей раз ресурси йому розподіляться правильно, а помилка 12 зникне.

Ресурси по підключенню

Налаштування в BIOS

Якщо попередні способи не допомогли і проблема нестачі вільних ресурсів залишається, значить Windows не може їх перерозподілити, тому що це заборонено. Тоді можна запідозрити, що проблема криється в BIOS, і корисно це перевірити:

  1. При старті комп’ютера натиснути клавішу входу в BIOS — зазвичай це Delete або F2, але вони можуть бути і іншими, особливо в ноутбуках. Якщо за допомогою цих клавіш увійти не виходить — уточніть в інструкції або в Інтернеті для своєї моделі материнської плати або ноутбука, які клавіші потрібно використовувати конкретно на вашому пристрої. Зазвичай ця інформація є і на екрані при включенні комп’ютера.
  2. В BIOS знайти пункт «PNP / PCI Configurations» і зайти в цей розділ. PNP / PCI Configurations
  3. Знайти пункт «PnP OS Installed» і перевірити його значення. Воно означає дозвіл операційній системі самостійно розподіляти ресурси підключається пристроїв. Якщо ви використовуєте Windows, то це значення має бути «Yes». PnP OS Installed
  4. Збережіть зміни клавішею F10 і перезавантажте комп’ютер.

Треба відзначити, що зазвичай цей пункт за замовчуванням має значення «Yes», ​​однак може зустрітися і зворотна ситуація. Збірка комп’ютера далеко не завжди ведеться в спеціалізованих закладах кваліфікованими фахівцями, і навіть імениті бренди грішать в дрібницях. Тому приділити час цієї перевірки варто, займе це пару хвилин, не більше, зате, можливо, допоможе вирішити проблему, заощадивши ваші час і нерви. Якщо це не допомогло і ресурсів як і раніше недостатньо, то можна спробувати відключити взагалі всі пристрої, навіть клавіатуру. Підключаючи їх по черзі, можна виявити проблемне (підключати потрібно при вимкненому живленні!). Можливо, виявиться несправність одного з пристроїв, не виключено, що і нового. Тоді допоможе тільки його ремонт або заміна.

Чи виникала у вас помилка «Недостатньо вільних ресурсів для роботи даного пристрою» і як ви її вирішували? Існує безліч моделей материнських плат і ще більше різних пристроїв, і кожне проблемне поєднання представляє великий інтерес для читачів. Ваш досвід може комусь допомогти — діліться їм в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector