Як провести стрес-тест процесора вбудованими засобами Windows

cpu-stress-test.jpg

Буває, що потрібно впевнитися — чи справляється система охолодження зі своїми обов’язками чи ні: це потрібно і при складанні нового ПК, і в тестуванні стабільності системи при розгоні (хоча я сумніваюся, що оверклокери будуть користуватися таким методом), ну і для перевірки старої техніки — чи не час її чистити і змінювати термопасту.

Для стрес-тесту можна використовувати найпростіший нескінченний цикл. Для цього створіть звичайний текстовий файл і запишіть в нього два рядки:

While True
Wend

Тепер збережіть файл, з розширенням .vbs (назва може бути будь-яким — наприклад, stress.vbs) і запустіть його стільки разів, скільки логічних ядер у вашого процесора (подивитися це можна в диспетчері завдань, Продуктивність> ЦП). Також можна запустити цей скрипт менше число раз, щоб симулювати навантаження, наприклад, 50 або 75%.

Ну і найголовніше — наскільки серйозно даний метод навантажує процесор. Перевірка показала, що i3-7100U при такому тесті споживає 7 ват:

Снімок.PNG

Якщо провести стрес-тест вбудованої в iXTU утилітою, то виходять ті ж 7 ват:

2.PNG

Тобто навантаження досить серйозна, і можна використовувати цей метод, щоб не качати ніяких сторонніх програм для стрес-тесту.

Для того, щоб зупинити стрес-тест, зайдіть в диспетчер задач і зупиніть всі процеси Microsoft Windows Based Script Host:

1.PNG

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector